Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja anyámat, ha...

Miért zavarja anyámat, ha bulizni megyek - 19 évesen?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta rossz a viszonyom anyámmal, mert uralkodó és erőszakos típusú nő, aki mindig megpróbálja másokra erőltetni az akaratát. Állandó vitáink voltak abból, hogy soha semmit nem engedett: kiskamaszként sosem csavarogtam, nem fagyiztam a barátnőimnél, nem is jártam sehova, mert úgyse engedték - így nyilván egy idő múlva már megkérdezni sem mertem a dolgot, mert mindig úgy kezelte anyám, mintha baj lenne, hogy menni akarok valahova. Mindenre az volt a válasz, hogy majd 18 éve korom után...


Kalitkában éreztem magam, de nem mertem "lázadni", mert egyébként is megfélemlítésben nőttem fel. 17 éves koromtól sikerült kikönyörögnöm, hogy félévente egyszer hadd mehessek már el bulizni a barátaimmal, de a könyörgést szó szerint kell érteni. Egy hétig készültem, mire összeszedtem a bátorságom, hogy megkérdezzem, ő meg mindig napokig húzott, hogy gondolkodik.


Nem mondom, mióta elmúltam 18, nem mondja, hogy nem mehetek - igaz, az azóta eltelt kb. másfél évben is jó, ha nyolcszor voltam összesen. Mert szinte meg se merem kérdezni, ugyanis mindig úgy tesz, mintha valami hatalmas bűnt követnék el, mert vannak barátim, akikkel együtt szeretnék lenni. Már belém ivódott a sok régi megaláztatás, amiért nekem soha semmit nem lehetett, és anyám még mindig állandóan forszírozza belém a viselkedésével, hogy rossz ember vagyok, mert bulizni megyek. Szó szerint MEGSÉRTŐDIK rajta, hisztis lesz és hozzá se lehet szólni, mintha rosszat tettem volna, mert mondtam, hogy megyek valahova.


Nagy nehezen mindig sikerül magam rávenni, hogy csak szóljak, hogy elmegyek majd a hétvégén, de néha már nem bírom idegekkel. Miért kell ezen kiakadni? Miért kell személyes támadásnak venni? Miért kell rossznak beállítani? Egyszerűen rosszul esik és nagyon megterhelő érzés lelkileg... de miért kell ezt csinálnia?


2011. júl. 4. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam végig én csak a kérdésre fogok válaszolni!Azért nem enged el mert félt,ha nekem gyerekem lenne én sem szívesen engedném el ebbe a beteg világba!Csak óvni próbál!
2011. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad le, milyen a viszonyod édesapáddal. Szerintem édesanyád féltékeny lehet rád, hogy vannak barátaid és meghívnak valahova. Ő meg egyedül van. Szerintem meg kell beszélned a rokonokkal, mert ez így nem mehet tovább. Pszichológus is kell neki, és talán neked is, mert meg vagy félemlítve. Ez nagyon helytelen dolog.
2011. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Mert látja, hogy téged ezzel befolyásol. Mert nem bízol magadban, valahol mélyen még benned él, hogy nem bulizhatsz.

Tessék rágyúrni az önbizalomépítésre! Pontosan tudom, milyen helyzetben vagy, ugyanilyenek voltak a szüleim, ugyanígy nem lázadtam. Csak én racionális típusú ember vagyok, amikor elmúltam 18 és szóvá tett valamit, mondtam, hogy ne haragudjon, de évekkel azelőtt ő maga mondta, hogy 18 éves korom után lehet. Elérkezett az a kor, és szerintem nagyon jó gyerek voltam, nem lázadoztam, nem nehezítettem meg a dolgát. Kicsit nagyon megdöbbent, de elfogadta.

Mert igazam volt, és mert látta rajtam, hogy pontosan tudom, hogy igazam van és biztos vagyok az igazamban. Neked is ez kéne.

2011. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

:-)hm, ismmerős érzés. Velm is ezt csinálták. Szerintem félt, vagy valami rosszat sejt rólad, esetleg telebeszélték a fejét, hogy rossz társeságban vagy.., vagy egyszerűen valami pszihikai betesége van és nem tud elmenni ez felett, hogy te bulizol. Én 5 évig minden áldott hétvégén úgy mentem el szórkozni, hogy ezeket vágta anyám a fejemhez: Az Istenit, már megint mész., minek mész már megint, állandóan csak csavarogsz., agyonütle mostmár ezért a csavargásodért, stb. És ne tudd meg milyen hangulattal indult az estém, meg másnap megint összeszidott, amiért elmentem bulizni, pedig nem drogoztam akkor sem, nem is ttam, nem is volt rossz társaságom, a suliban jó jegyeim voltak, meg még otthon is mindent megcsináltm. Na a végén leléptem otthonról szó nélkül, és a férjhez mentem...

23L

2011. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dögöm válasza:

Van benne valami. Több, mint valószínű, hogy be van savanyodva anyukád és nem bírja elviselni, hogy ő egyedül van, neked meg vannak barátaid. Lehet hogy fél, hogy téged is elveszít. Viszont egy orvos nem ártana neki... :)

Engem is nehezen engednek el.. és ha rossz kedvű apám 90%ban nemet is mond.. Próbáld meg beszervezni valami kúltúrális programokba anyukádat. Ahol tud emberekkel ismerkedni és szórakozni.. jót fog tenni neki.. és neked is :)

2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

18:55


Ha normálisan próbálna óvni, megérteném. De ezzel a viselkedéssel csak azt érte el, hogy az évek alatt eltávolodtam tőle. Visszavonhatatlanul.


18:58


Nincs apám, mert a szüleim elváltak és ő nem is keres minket kb. 6 éve korom óta. Párja van, de nem élnek együtt.

S őszintén: a család az ő pártján állna. Nálunk szinte mindenki az otthonülő, tespedő típus, aki úgy áll hozzá a dolgokhoz, hogy 2minek csavarogsz?" Bár sok fiatal van nálunk, én vagyok az egyetlen, aki tulajdonképpen szociális életet él - vagy legalábbis próbálok.


18:59


Tudom, hogy erről lehet szó és én igazán próbálok bátran viselkedni az elnyomó magatartásával szemben - de ez semmin nem változtat. Én is elmondtam, hogy ő emlegette a 18-as határt, akkor most hagyjon fel azzal, amit csinál. Elmondtam nekik, mennyire rosszul esik, hogy így viselkedik, hogy nem érzem jól magam, amikor rossznak állít be - három napig tartott a csoda. Aztán minden ugyanúgy ment tovább.

2011. júl. 4. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanilyen anyám, 19 vagyok, lassan másodéves egyetemista, de itthon lakok, így állandóan beleszól, hova megyek és miért! Nagyon nem szeretem, kész csoda, ha valami előtt vagy után nem rendez cirkuszt, hogy hogy volt képem elmenni. Nálunk általában az van, hogy sajnálja rám azt a pár ezer Ft-ot, azt mondja, hogy "az én pénzemen ne szórakozz". Szép kis anya... persze a 16 éves húgom minden nap, egész álló nap csavarog, és ezért egy rossz szót sem kap.

Tenni sajnos nem lehet ellene, max minden alkalommal összeveszel vele, megkérdezed, hogy mégis mi a baja, de logikus okot sosem fogsz kapni erre. Tesóm szerint amúgy anyám féltékeny, hogy mi megyünk, megvannak még a barátnőink, nem égtünk még ki, mint ő, és mi jól érezzük magunkat, amíg ő otthon punnyad a tv előtt. Lehet ez az oka. Én anyámon azt is megfigyeltem, hogy szerintem féltékeny a fiatalságomra, illetve a céltudatosságomra, hogy én tanulok, miközben ő mindig is lusta volt, és nem ért el hasonló sikereket. Szóval lehet féltékenység is. Figyeld meg anyukádat, hátha rájössz, mi is lehet az oka. De szerintem egy 19 éves lánynál nem a féltés az első... -.- Ennyire nem jó minden anya (sajnos). :/

2011. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Keress penzt, koltozz kulon es akkor aztcsinalsz amit akarsz!! Nemhiszem hogy kepesleszel anyad szemelyiseget gyokeresen megvaltoztatni,pdeig ehhez ez kene://
2011. júl. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, de komolyan. Ismert fel, hogy nem kell az ő szorongásai és féltékenységei miatt a te életednek is tönkremenni.
2011. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akar egyedül lenni.Féltékeny is és nem is akar elveszíteni.De biztos félt is, hogy nehogy valami baj történjen veled.

Amúgy az én anyám se engedett sehoá, sajnos ezért sincsenek igazám barátaim.

2011. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!