Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki? Adnátok tanácsot?

Hogy bírjam ki? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

19/L vagyok, szeptember óta külön éltem a szüleimtől (egyetem, kollégium, de gyakorlatilag rendes, felszerelt lakásokban, nem tömegszálláson éltem), nincs két hete, hogy nyárra vissza kellett jönnöm, mert se pénz, se munka nem volt.

Mióta "haza"jöttem, egyfolytában rossz kedvem van, fáradt vagyok, aludni csak akkor tudok, ha már teljesen kimerültem, mióta megjöttem, itt is hiába járok munka után, ráadásul az őseim is a nyakamon vannak, és egyre kevésbé tudom elviselni őket (főleg apám, mert őt ki nem állhatom, anyukámmal jó a kapcsolatom, de néha ő sem találja el, hol van az elviselhetősig határ :S). Tudom, tisztelnem kellene őket, de szeptember óta saját keresetből élek, úgy érzem, nem tartozom nekik semmivel, mert nagyon rossz gyerekkorom volt, szinte nincs is szép emlékem "itthonról". Nem akarok megint bezárva élni, ahogy az egész életemet le kellett élnem, hogy minden mozdulatom ellenőrizzék, mindenbe belekössenek! Nem akarok megint egy idegroncs lenni szeptemberre, aki minden ajtónyitásra összerezzen, és alig mer kimenni a szobájából (mert az első napokban olyan voltam, de a légkör, és az emberek miatt gyorsan fel tudtam oldódni).

Nagyon visszavágyok a kollégiumba, a lakótársakkal úgy néz ki, jövőre is együtt leszünk, és velük tényleg jó kapcsolatot tudtam felépíteni, kölcsönösen sokszor húztuk ki egymást a kakiból, és, a baj volt, mindig volt kihez fordulnom (ott mertem róla beszélni, nem úgy, mint "itthon"). Egészen más embernek ismernek, mint itthon, ott szabad, és boldog voltam, egy nyílt, nevetős lány, akit minden ökörségre rá lehetett venni, mert tényleg minden percet úgy éltem, mintha az utolsó lett volna. Nagyon megszerettem azt a várost, de úgy érzem, bárhol máshol jobban otthon érzem magam, mint "itthon", bármi más helyet könnyebben és szívesebben neveznék az otthonomnak, mint ezt a porfészket.

Nagyon rossz volt leélni tizennyolc évet bezárva, de sokkalta rosszabb egy évnyi szabadság után önként visszamenni ebbe a börtönbe!


Segítsetek, hogy tudnám kibírni augusztus végéig anélkül, hogy belebetegednék ebbe a helybe?


Bocsi a regényért, jól esett ezt kiírni magamból, de azért kíváncsi lennék, van/volt-e itt valaki hasonló helyzetben, és ő hogy kezelte ezt.


2011. júl. 4. 02:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lesz a legjobb, ha tartod a kapcsolatot azokkal a lakótársaiddal akiket annyira megszerettél, így ők erőt fognak adni a hátra lévő két hónaphoz!
2011. júl. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is mondja: két hónap nem a világ. Járj el otthonról, találkozz, ha tudsz a barátokkal.

Amúgy arra nem gondoltál még, hogy valahogy a szüleiddel is rendezd a kapcsolatotokat? Ez a szünidő pont alkalmas lenne egész estés összeülő beszélgetésekre, elmélyült elemzésekre. Ha azzal közelítesz feléjük, hogy szeretnéd a múlt sérelmeit lezárni kölcsönösen, nem hiszem, hogy ne mennének bele.

2011. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Muszáj otthon lenned szeptemberig? Máshová nem tudsz menni? Legalább nap közben ne legyél otthon túl sokat.
2011. júl. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második. De ha tényleg kötekedősek, akkor az jön, hogy "felneveltelek, mi volt olyan rossz, nem éheztél, stb stb.." a szülők ilyenkor eltolják a felelősséget, és burokba burkolóznak. Elhiszem kérdező, hogy rossz neked, de ez ahogy érzed is, megszoktad a jobb környezett, nyugodtabb légkört, és ezért érzed nagyon rosszul magad. próbálj meg majd minél előbb elköltözni idővel végleg. de soha ne házasodj meg csak a menekülés miatt. Akkor tuti aláírod saját életed rosszát. Nem szabad, csak okosan.
2011. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De mit jelent az hogy börtön volt? Mit tettek veled? Mert nem mindegy hogy nem vették megneked az új epres rágógumit, vagy tényleg minősíthetetlenül bántak veled..


Én is azt tanácsolnám, hogyha nem olyan nagyon rosszul bántak veled, akkor probáld meg ezt velük megbeszélni..

De ezt is csak akkor ajánlom ha nem volt annyira pokol az életed, ehhez jólenne azt is leírni ha nem is mindent hogy, hogy bántak veled a szüleid! Szidtak/vertek/nem engedtek sehova? Mert ha ez volt, akkor lehet hogy nem kellene megbocsájtani, de ha csak kaptál egy kis fegyelmezést, hogy ne zűlj el, ebbe a rettenetes világba, az mégha néha úgy is érezzük nem olyan pokol ám! :-) Sok sikert és kitartást kívánok! 13L

2011. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos a szüleimmel nem lehet erről értelmesen beszélni (próbáltam, de ilyenkor épp apám áll neki papolni a család, meg az otthon fogalmáról, épp ő, aki nem sok híján tönkre tett).


A fenti kérésekre adok némi ízelítőt. Apám iszik, emiatt agresszív, minden csak akkor jó, ha úgy van, ahogy ő mondja, a másik embernek nem lehet se véleménye, se akarata mellette. Ő ezt tudja magáról, meg is próbált leszokni, de mivel anyám adja alá a lovat (jajj, szegény ember, megérdemel egy pohárral...), de a következményekre, meg arra, hogy ilyenkor nekem kell őt megvédeni, nem gondol. Soha nincs egy vasuk se, mert minden italra meg cigarettára megy el, tele vannak adóssággal, aminek nagy részét valószínűleg nekem kell majd törlesztenem (szinte mindenem, amim most van, saját keresetből vettem), nem mehetek sehova, ha esetleg mégis úgy alakul, egy hónapig hallgatom utána, pedig semmit nem csináltam, ami okot adhatott volna rá (18 éves korom előtt még egy korty alkoholt sem ittam, bár inkább azért, mert undorodtam tőle), és minden barátom, sőt, a pasim is sikeresen elmarták tőlem.

Épp ezért nem volt nehéz megszokni egy jobb életet...

2011. júl. 4. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
A 07.01-re nem válaszoltál.
2011. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok máshova menni, csak októbertől kapok megint pénzt, meg augusztus végén mehetek vissza. most járok valami munka után, más indokkal nem igazán mehetek el itthonról (anélkül, hogy ne kapnám az előadást utána).
2011. júl. 4. 20:00
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak még annyit, hogy ide sem élősködni jöttem, beszállok kajába, meg a számlák egy részébe, de így is olcsóbban jövök ki, mint koliban.

Tegnap nagyon mélyponton voltam, nehéz újra jó képet vágni hozzájuk...

2011. júl. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!