Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok? Hogy...

Milyen tanácsot adnátok? Hogy maradjak talpon? 35 évesen megözvegyültem és 5 hónapos gyerekemmel élek egyedül?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

őszinte részvétem


semmiképp ne hagyd magad, a baba még picurka, csak te vagy neki ezen a világon, csak rád számíthat, muszáj a gyereked miatt felállni s tovább küzdeni!!

2011. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Rettentően sajnálom!

Ez semmilyen élethelyzetben nem könnyű, de egy pici babával még nehezebb.

Próbálj meg elfogadni minden segítséget, amit a családodtól kaphatsz, és tarts ki, mert muszáj lesz.

:(

2011. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem:(((

A 2. válaszoló jól mondja,minden segitséget fogadj el.

Sírj amikor kell és ne feledd hagyni kell magadnak időt arra h meggyászold a párodat.Nem lesz könnyű,de ne feledd van kiért élned.

2011. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Őszinte részvétem!


Csak a babára gondolj,neki most csak te vagy!!!!!

2011. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

őszinte részvétem.

borzasztó lehet :(,de próbálj meg valahogy talpon maradni a kicsi miatt.

(bocsi a kérdésért de h vesztetted el a férjed?)

2011. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
részvétem :(
2011. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Épp azért írok, mert nincs család! Nincs kitől segítséget kérni.

Belekerültem egy olyan szerencsétlen állapotba, hogy a lakást sem tudom igazán fenntartani, hiányzik a másik fizetés is.

Sírni még időm sem volt, bent rekedt a fájdalom. Azt mondják, hogy ez a legrosszabb.

2011. márc. 7. 19:17
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnálom ami veled történt, de ne add fel. Ha segíthetek neked bármiben, privátban megkereshetsz.


Kétgyermekes anyuka

2011. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Fogadd részvétem.

Nem vagy egyedül! Nézd meg jól a kisbabát. Meg fogod találni benne azt, amit a férjed hagyott neked benne örökül. Őáltala mindig veled marad!


Igen. Segítség kell. Gondolom, most visszamégy dolgozni, mert a gyes-ből nehezen fogtok megélni. A munkahelyeden is segíteni fognak a kolléganők, csak ne utasítsd el őket! A saját és párod szüleire is egész biztosan tudsz támaszkodni, sőt még örülnek is, ha kéred őket.

Írj listát, mik a napi teendők, mire jut neked időd, és mire tudod megkérni a nagyiékat, a szomszédokat. Tudd, hogy van Családsegítő Szolgálat, van Vöröskereszt, ha tartol kapcsolatot valamelyik egyházzal, köztük is van sok idősebb nő, aki esetenként nagyon szívesen segít akár bevásárlásnál, vagy házimunkánál.

És ne szégyelld a könnyeidet. Minél előbb "elsírod" a bánatod, annál hamarabb fogsz tudni őszintén örülni a babádnak, és annál hamarabb fogsz tudni rámosolyogni. Hidd el, megérzi, ha bánatos vagy! Bár biztosan nagyon nehéz, de próbálj meg minél boldogabb kisembert nevelni belőle.


Írj még máskor is, akár örömöd, akár problémád van!

2011. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
19,23-as vagyok. Most látom, írod, hogy család nincs. Nagyon sajnálom, akkor viszont mindenképpen kell a külső segítség. Ahogy írtam: Családsegítő Szolgálat, Vöröskereszt, valamelyik egyház, és természetesen a munkatársak, szomszédok. Esetleg bemehetsz a gyámügyre is, talán tudják, hogy közvetlenül hova tudsz fordulni.
2011. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!