Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok? Hogy...

Milyen tanácsot adnátok? Hogy maradjak talpon? 35 évesen megözvegyültem és 5 hónapos gyerekemmel élek egyedül?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 18:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%
Az egyik kollégám nyáron egyedül maradt a pár hónapos gyerekével. az a cumi h először szinte azt se tudta h mit kell vele csinálni de már egész jól megvannak. te is belejössz majd
2011. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

19,23-as vagyok ismét. Vannak keresztszülők!! És vannak esküvői tanúk is!! Biztosan segítenek.

Más: amikor a nővérem két hét betegeskedés után "itthagyott minket", és a 3 éves fiát + 7 hónapos lányát, mi sem tudtuk könnyen túltenni magunkat rajta. A sógoromnak "csak" annyival volt könnyebb, hogy szerencsére nálunk nagy a család. Az biztos, hogy az első szóra felvették a kisfiút az ovodába, a kislányt a bölcsibe, a munkahelyén olyan beosztásba tették a sógoromat, hogy ne kelljen a gyerekeket hajnalban kelteni. Egy nagy cégnél dolgozott, a munkatársak gyűjtést szerveztek a váratlan kiadásokra, és még a szinesbőrűek is adtak, kivétel nélkül mindenki melléállt.

Bízz az emberekben, hidd el, hogy ilyen esetben mindenki ott segít, ahol tud. Ne szégyellj kérni!!!

2011. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétel!!! :(

Rettenetesen sajnállak. Nem rég halt meg egy rokonom, nagyon megviselt, pedig nem láttam sokat. Azt tudom, hogy nem szabad a fájdalmat elnyomni... amíg nem sírod ki magad, amíg nem szenveded ki magad, nem lesz jobb... tudom bután hangzik, de én két hétig tartottam magam aztán két hét után jött ki, először dühöngésben majd több órás sírással...

Sírd ki magad, beszéld ki magad egy család segítőnek, egy barátnőnek.

Aztán tovább kell lépni. Annak a picinek nagyon nagy szüksége van rád.

Próbálkozz az önkormányzaton segítséget kérni, akár pénzbenit, akár mást.

Nagyon sok kitartást kívánok neked. Nem lehet könnyű.:(

2011. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!


Csak anyagi tanácsot tudok adni: SOS beadni a Megyei Kormányhivatal Nyugdíjbiztosítási igazgatóságához özvegyi nyugdíj és árvaellátás igénybejelentő lapot! (Ha dolgozott a feleséged, megnézik rokkantnyugdíjhoz elég szolgálati ideje lett volna-e, és ebből számítanak)

Az ig.bej.lapok az ONYF honlapjáról letölthetők.

2011. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Az özvegyi nyugdíj csak 1 évig jár, én utána nem tudom, hogy mi lesz, hiszen kiesik egy jövedelem.
2011. márc. 8. 07:17
 16/23 anonim ***** válasza:
19,23-as vagyok! Az egy évi nyugdíj is segít. Nem tudom milyen és mekkora lakásban, vagy kertes házban laktok. A fűtésnél most biztos, hogy csak a minimálisan szükséges helyiségeket fűtsd. Fel kell mérni, hogy van-e lehetőség esetleg egy kisebbre cserélni, vagy megtartva, de egy részét kiadni bérbe. Esetleg, ha nagy kert van hozzá, azt kiadni (akár felesbe), az is hoz valamit.
2011. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Férfi vagy nő vagy? Nekem ez nem derült ki. Barátok, rokonok nincsenek? Nekem most hunyt el a feleségem 31évesen, egy 5,5éves kisfiuval maradtam, Hála istennek a nagymamák sokat segitenek, ezért szerencsés helyzetben vagyok, ebben a nagy szerencsétlenségben. Kitartás kivánok és sok szerencsét. Egy sorstárs.
2011. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19,23-as vagyok. Most jött egy ötlet: ha megírod ide, hogy melyik településen élsz, és hogy fizetni nem tudsz, de pótnagyira van szükséged, talán lesz olyan nyugdíjas jelentkező, aki még szeretné hasznosan, értelmesen eltölteni a napjait, és szívesen besegítene neked amiben tud.
2011. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A te esetedben az ideiglenes özvegyi a gyermeked másfél éves koráig jár (tehát több mint egy év)

Az árvaellátás összege minimum 24250 Ft, és 16 éves koráig biztos jár, már ha addig nem változik a törvény.

2011. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Rokonom nincs, mint írtam, ketten vagyunk és egy kérdésre válaszolva nő vagyok.

Az özvegyi nyugdíjról szóló határozatban láttam, hogy 1 évig folyósítják.

Egy ismerősöm 2 kiskorúval özvegyült meg és ő tovább is kapja, ha jól emlékszem a saját nyugdíjkorhatáráig.

2011. márc. 15. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!