Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem óriási pénzekke...

Unokatestvérem óriási pénzekkel tartozik nekünk. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lett, de remélem, valaki elolvassa és tud tanácsot adni !!


Szóval a történet a következő :

Átlagos anyagi helyzetű, kétgyerekes családban élek, tesómmal egyetemisták vagyunk. A keresztanyám, anyukám húga nagyon fiatalon szült - véletlen lett terhes egy tőle idősebb férfitól , kb 15 évesen. A fia. az (unokatesóm) egyke maradt. A gyereket az apja sosem támogatta, rosszéletű ember volt, más városban élt, pár éve meghalt, így a nagynéném nevelte fel. DE ! egész életükben nagymamámnál laktak és a nagymamám nyugdíjából (ami nem valami sok) és anyukám anyagi támogatásából tengődtek ! Ugyanis a nagynéném 16 évesen otthagyta az iskolát, és egész életében semmit nem dolgozott !

Valamilyen pszichés betegsége lehet, mert fél az emberektől, nem mer kimenni az utcára ,otthon minden házimunkát megcsinál (közösen mamával), de bevásárolni, ügyeket intézni nagymamám járt mindig. Szóval a most közel 50 éves nagynéném egész életében egy petákot nem keresett, és szinte ki se dugja az orrát otthonról és a nagymamám nyugdíjából meg anyukáméból tengődtek hárman (mama, nagynéném, unokatesóm). Unokatesóm (nevezzük Péternek) nagyon rossz gyerek volt, rossz a természete, önző, agresszív, nem tisztel másokat, viszont a borzalmas anyagi helyzetük ellenére is el volt kényeztetve, a kaját sokszor mamámék fejéhez vágja (pedig nagyon finoman főznek, é húst hússal enne),otthagyta a sulit is.

Péter ma már 31 éves,alkalmi meg bizt. őri melókból tengődik, közben lett egy pici gyereke, akinek az anyja szintén lusta dolgozni, a szüleinél él a babával, mert pár év együttélés után szétmentek Péterrel. Péter egy vityillóban lakik egyedül , ami a néhai nagypapánké volt (mamám és papám külön éltek elég régen), de közel lakik mamámhoz és nagynénémhez, akik mosnak, főznek rá és "terrorban" tartja őket.

Egyébként Pétert kiskorunkban á szüleink mindig hozták velünk nyaralni , anyukám ha csokit vett nekünk a boltban, mindig hármat vett, nekünk a tesómmal és neki is,.,.stb. szóval a mi családunk mindig segített neki és szüleim rendesek voltak vele, pedig higgyétek el, mi se vagyunk valami jó anyagi helyzetben, csak szüleim nagyon spórolósok és sokat dolgoztak mindig .


Ennyit az ügy hátteréről. És most jön a problémám :


Kétszer is óriási anyagi áldozatot kellet hoznunk a csóró a nagynénémék miatt. Először is kb.12 évvel ezelőtt apukám adott mamáéknak kb egymillió ft-ot, mert mamám ennyivel tartozott a testvéreinek (nem tudom pontosan a hátterét dolognak, van kb 5 testvére és eladták az örökölt földjeiket és ki kellett fizetnie a testvéreit) , és mivel mamának egy peták megtakarítása sincs, a nyugdíját meg nagynénémre és az unokatesómra költötte, apukám adott neki egymilliót, hogy ne lakoltassák ki őket.

Ezzel önmagában még nincs s probléma, mert nagymamám meg is érdemli a segítséget, ő egy végtelenül jó és önfeláldozó ember, egész életében a családjának élt és halálra dolgozta magát.


A másik anyagi áldozat : szüleim 6 éve vettek egy lakást a közel nagyvárosban , ahová egyetemre mentem, mikor egyetemista lettem. Egész életünkben erre spórolt a családáunk, én most ebben élek és van albérlőnk. Anyukámnak mikor vettük a lakást, meg az az ötlete támadt, hogy unokatesóm költözzön ide , mert ő is itt dolgozik a városban. 3,5 évig lakott itt (az én lakrészemet le lehet választani szóval nem élünk szó szerint egy légtérben) és képzeljék el, utólag derült ki, hogy SOSE fizetett se albérleti díjat, se rezsit, se semmit nekünk ez alatt a 3,5 év alatt, anyukám meg azt hazudta apukámnak és nekünk, hogy ideadja és valahogy összespórolta a családi kasszát, hogy ez ne derüljön ki (Péter hála istennek már 2,5 éve máshol él, közben gyerek lett és van albérlőnk).


A másik, ami nagyon durva : borzalmas volt a vele való együttélés (ugyebár én laktam vele 3,5 évig) : nagyon egoista, beképzelt volt ,mindig úgy viselkedett, mintha övé lenne a lakás (pedig apukámé - és képzeljétek, nekem szidta apukámat ,!! ), tönkretette a fürdőszobai berendezést, lelakta a szobáját,hozzám is sáros cipővel jött át, mert annyi intelligenciája sincs, hogy levegye, dohányzott a lakásban, k.rvkat hozott fel...stb. , mindig direkt felvette a fűtést fűtési szezonban,hogy megsüljünk és szegény apukám ezért fizetett kétszer akkora számlákat, kipancsolta a drága vizet...stb.stb.stb.

És a két legdurvább tette : vettünk egy kanapét a vadiúj lakásba és felhozott egy kövér csajt, akivel a kanapémon d.gtak, mikor nem voltam itthon (akkor még át tudott járni a lakrészembe) és teljesen tönkretették a huzatot meg a rugózatot, én meg annyira kiborultam, hogy utána be se jöttem a nappaliba és apukám mosta ki a huzatból a "nedveiket". A kanapét azóta se volt pénzünk megjavíttatni és ez volt a karácsonyi ajándékom, é egy hetes volt, mikor tönkretették. A másik, ami ettől is durvább : képzeljétek el,unokatesóm szinte mindig megette majdnem az összes kajámat, ami szüleim nekem hoztak ! Én meg olyan hülye voltam,hogy nem mertem elmondani otthon, 2 évig. Amikor kaptam egy csomó kaját otthonról, ami egy hétre való volt, akkor fogta magát , belerakta szinte az összeset a táskájába és vitte magával dolgozni. Vagy amikor anyukám egy évben egyszer vett nekem két tök drága pizzát, reggelre üres volt mindkét doboz. ...stb. szóval a kajám 70-át ő ette meg. Csak én meg nem mertem ott szólni és pont akkor voltam olyan hülye tinikorszakomban, hogy fogyóztam (koplaltam hogy sovány legyek ) és emiatt sem derült ki otthon a dolog .


Egyébként az is durva, hogy Péternek egy évig kellett könyörögni, hogy takarodjon már el a lakásunkból, mert annyira szemét egoista, öntörvényű ember, hogy el se akart menni. Anyukám a végén nagy nehezen bevallotta, hogy sose fizetett se albérleti díjat, se semmi rezsit, a berendezést, kanapét tönkretette,a kajámat 2 évig megette. Kiszámoltam, hogy 1millió 400ezerrel tartozik nekünk.



A kérdésem a következő lenne : hogyan érhetném el, hogy legalább ez az 1.400.000 ft visszakerüljön hozzánk (a másik 1.000.000, amit mamáék kaptak, az kicsit más kérdés, mert szegény nagymamám is kapta, bár nagynéném és unokatesóm ne érdemelték meg), hisz Péternek ,meg mamáéknak semmi pénzük nincs,tengődnek .

Ne értsetek félre, hogy ilyesmire gondoltam, mert nem bírnám elviselni, ha a mamám meghalna, és remélem, hogy még sokáig köztünk lesz, de arra jutottam ,hogy jogilag csak akkor kapnánk vissza a pénzünket , ha mama már nem lenne, és jogilag a ház, amiben most mama és nagynéném élnek (mamám háza), és a néhai nagypapám vityillója, amiben Péter él (ezt ugyebár mama örökölte a férjétől) fele-fele arányban lenne nagynénémé és anyukámé. Plusz ők ezenfelül tartoznak 2,4 millióval.

Vajon ha nagymamám tesz egy nyilatkozatot a tartozásról,akkor azt később be ehet hajtani nagynénémen és Péteren ?


MIT TEGYEK, mit lehet tenni jogilag ? remélem, tudtok segíteni !!


(utóirat : azt már nem is merem mondani, hogy anyukám pár éve még azt mond nekem, hogy talán le is mondana az örökségéről nagynéném javára, de szerintem amióta ő is rájött, hogy Péter mennyire sz-r ember - ami nekem, a saját gyerekének s hitt el évekig -,azóta máshogy gondolja, bár nem beszélünk ilyenekről.)


2011. júl. 2. 18:56
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
egyébként az, ha kihagyok néhány karaktert, az nem helyesírási hiba,úgy tudom.
2011. júl. 12. 14:41
 32/49 A kérdező kommentje:

egyébként az, ha kihagyok néhány karaktert, az nem helyesírási hiba,úgy tudom.


a Műszaki Egyetemre járok , köszönöm kérdésed. És szerencsére nem a konyhára mosogatni.

2011. júl. 12. 14:42
 33/49 A kérdező kommentje:

... és nem , nem buktam ki, az utóbbi két félévben a 240 fős évfolyamon a 20. legjobb átlagom lett,szerencsére .


Még egyszer köszi a "kedves", "empatikus" hozzáállást, és hogy a kérdésre válaszoltál.

2011. júl. 12. 14:50
 34/49 anonim ***** válasza:
62%

egyszer már válaszoltam a kérdésedre, de még egyszer: jogilag nem tartoznak nektek semmivel ;)...ennyi...


sokat romlott mostanság a BME színvonala...

2011. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Hát ha a rosszmájúság fájna, az utolsó két válaszadó már rég elment volna rákba, az biztos.


Én úgy látom, hogy nem a kérdező helyesírásával van gond,hanem elgépelt néhány karaktert, ami tök más, de mindegy.


és Te, kedves előző kommentelő, hova jártál egyetemre, a Harvardra ? És a konkrét problémájára esetleg tudsz válaszolni vagy csak kötözködni szeretsz ?


Inkább szégyellhetnétek magatokat és ha nem tudtok válaszolni egy másik ember problémájára akkor ne azzal takargassátok a szegénység bizonyítványotokat, hogy elkezditek bántani. Az égvilágon semmi empátiát nem mutattatok a felsorolt- szerintem elég nagy - problémákra,de a jelentéktelen dolgokat bezzeg kiemeltétek.


Én megértem a helyzetet,tényleg rossz. Remélem, visszakapnak valamennyit a pénzükből.

2011. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, nekem is jár oda ismerősöm és nehéz.

Irigy vagy, hogy nem jártál egyetemre vagy nem olyan jó helyre ? Érettségid van amúgy ?


Az irigy,rosszmájú emberek szoktak így kommentelni.

2011. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
62%
na akkor neked is: akármilyen hosszan regél, jogilag nem tartoznak nekik, ezért nem lehet visszakérni, ennyi
2011. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

Bocs, ezt az előző kommentelőnek írtam.

A BME még mindig egy nagyon jó suli, bár neked ezt biztos fáj..

2011. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
nem fáj...az irónia szót javaslom megkeresni a szótárban...ME MAK, igaz én be is fejeztem már pár ve ;)
2011. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

77 %os :


az volt az eredeti kérdésem, hogy ha nincs is a dolog lepapírozva, tehetek-e MÉGIS (ennek ellenére) valamit, ezt már több oldallal ezelőtt tisztáztuk másokkal.



Szerintem nem romlott a BME színvonala, inkább a GYIK-é és sajnálom, hogy sokan csak itt mernek sunyiba megbántani másokat, arctalanul, bezzeg ha az életben ismernénk egymást, fülüket-farkukat behúznák.


Kár, hogy jogilag (hatóságilag) mondjuk ez ellen se lehet tenni semmit..

Ne írj többet. Köszi.

2011. júl. 12. 15:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!