Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne nagyobb önbizal...

Hogyan lehetne nagyobb önbizalmam?

Figyelt kérdés

Igazából most beleolvastam egy kérdésbe itt: hogy valaki irigy a bombázókra....

Nos én nem irigy vagyok hanem egyszerűen elkeseritően kevésnek érzem magam hozzájuk képest.

Ha sétálok a párommal mondjuke gy bevásárlóközpontban és látom hogy azért ránéz egy szép nőre, mindig borzalmas fájdalmat érzek és teljesen leépitem magam.

Pedig nem szokott soha senkit feltúnően bámulni vagy beszólni.

23 éves vagyok. Voltam nagyon kövér, de mindig harcoltam az alakommal. Most 18kg-t fogytam de szeretnék még 7-8at, naponta 6km-t futok, 1-2 órát edzek. Az álmom hogy fitnesszel fogallkozzak és valóban a testem, a bőröm jól viselte a fogyást egyedül csak a melleimet szeretném megcsináltatni-idővel.

Mégis azt érzem hogy nem is látni mennyit küzdök az alakomért. Meglátok egy csinos nőt és egyszerűen hozzáképest nagyon kevésnek érzem magam.

Folyton olyan érzéseim támadnak hogy ha ilyen jó nő megkörnyékezné a páromat biztos nem tudna nemet mondani. Persze ez nem igaz....jól megvagyunk.

Szeretném növelni az önbizalmamat de hogyan? Nekem nincs olyan szép bőröm, vannak szeplőim, és ráadásul vagy egy szupertestű húgom.

Örülök neki hogy őt soha nem csúfolták bántották, van önbizalma, de valahol ez az egész olyan igazságtalanság.

Nem merek strandra járni, emberek közé sem nagyon, mindig mindenkit figyelek, azt érzem hogy engem néznek hogy milyen kövér vagyok. Hiába fogytam le még most is nagy méretű ruhák közt vállogatok, aztán csodálkozok hogy hülyén nézek ki mindenben.

Itthon ha belenézek a tükörbe sokszor tetszik amit látok, elég jó alakom lett, látni hogy sportolok, de mikor kiteszem a lábam az utcára rám tör az érzés hogy hogy hihetem azt hogy én jól nézek ki mikor másoknak a közelébe sem érek.

Nem szeretnék keseregni, de egyszerűen annyi bántást kaptam az életben hogy félek. Úgy érzem minnél többet fogyok annál jobban félek, félek attól hogy igy sem vagyok jó.

Mindig mindenkit szépnek, csinosnak látok magam körül-de tényleg-csak magamat nem....és ez szörnyű érzés.

Mit tehetnék?Próbálok mindig erőt venni magamon, mostanában nem szólok senkinek egy szót sem ha rosszul érezem magam, de belülről emészt a dolog. Nincs egészséges önértékelésem, és nem tudom mit tegyek.

Valaki tud tanácsot adni?

23L


2011. jún. 30. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
én hasonló helyzetben vagyok.az önbizalmam a padló alatt.és nekem is fáj ha párom megnéz mást.az érzés ugyan az mint nálad.harcolok elenne de nem tudom mit kéne még tenni.pedig nagyon szeretjük egymást.vagy talán nem kéne velük foglalkozni??????
2011. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%
komoly gondok vannak veled, keress fel egy pszichológust, hátha ő tud segíteni neked!
2011. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Hasonlóan voltam, mint te. Aztán végiggondoltam és aggyal tudtam, hogy nincs igazam. Elkezdtem úgy viselkedni, mintha lenne önbizalmam. Ahogy jöttek az apró sikereke, egyre inkább el is hittem, hogy van. Aztán egy idő után állandósult, észre se vettem.

Ugyanis rájöttem, hogy az égvilágon semmi nem történik, ha magabiztosan viselkedem. Nem dől össze a világ, nem nevetnek ki, csakis előnyöm származik belőle.

Próbáld ki!

2011. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

06.30, 10:52 -től nagyon jó választ kaptál. Ő igen bölcs személy lehet.

Sajnos a mai szexorientált világban annyira csak a felszínes, látványos tulajdonságok számítanak, a lelki adottságokat, vagy agyi képességeket csak megmosolyogják. Valamikor a munkabírás volt a legvonzóbb tulajdonság.


A másik hátrány, hogy a TV-ben, filmekben, reklámokban állandóan a bomba nőket látni, meg a magazinokban is, és ez adja a mércét a közizlésnek. Pedig nagyon is nem mindenki olyan, meg aztán őket kiválogatják, sminkelik, öltöztetik, lehet, anélkül csak kis közönséges akárkiknek látszanának.


Ha mindezt ésszel felfogod, akkor kifejleszted az egyéb nagyszerű adottságaidat, pl: akaraterő, empátiakészség, segítőkészség, jóindulat, tanulási képességek, zene, sport, nyelvtudás, stb, és ezek kellő önbizalmat fognak adni neked.

2011. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem igaz, hogy rajtad kívül mindenki bomba nő lenne. Valószínűleg elég sok nálad csúnyább vagy elhanyagoltabb nő is járkál az utcán.

Nekem 3 jó testű barátnőm van, erre mindegyik magányos - azért nem hiszem, hogy lenne összefüggés, de lényeg, hogy a szépség nem boldogít. Lehet, akit irigyelsz, téged irigyelne. Van párod, örülj neki - hiszen ő is örül neked. Sőt így akár örülhetsz magadnak is, mint olyan személynek, aki örömet okoz, szerelmet ad annak, aki szeretsz :)

Amikor hirtelen sokat változik az ember teste, sokáig olyannak látja magát, amilyen volt. A tested már átalakult, a "testképed" még nem. Próbáld magad más szemével látni. Nézd meg magad új és régi fényképeken, nézd meg magad a szemed sarkából egy kirakatüvegben.

Utolsó bölcs tanácsom pedig az, hogy ne foglalkozz ennyit a témával. Hidd el, csak egy vagy az ezernyi utcán mászkáló, elhaladó alak közül, nem nézeget senki kritikusan, nem is foglalkoznak veled. Nyugodtan hordd a szép új ruhákat, a párodnak és magadnak akarj tetszeni, ne képzelt ismeretlenek elől bujkálj. Nekik toll a fülükbe! :)

2011. júl. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ühüm, lehet. Az az igazság, hogy kutyát sem érdekli az utcán hogy te mit csinálsz, ha elfekszel a földön, akkor is csak átlépnek rajtad, a mentőt se hívják. Csak mondjuk talán a 20-adik ember veszi észre, hogy itt valami gond van.


De pl ha jó ruhákat veszel, ami kényelmes, nem kirívó, csak jól áll, az ad önbizalmat.


A suli meg arra jó, hogy a gyerekek egymás önbizalmát roncsolják. Mert ugye ott mindig másikat nézed, hogy milyen hülye, vagy milyen jól, vagy szarul néz ki.


De a boltban nem kell ilyenektől parázni, ott aztán nagyívben szarnak rád. Ott a pénztáros azt gondoja, hogy jaj, már megint egy vevő, ezt is ki kell szolgálni, csak legyek túl rajta mihamarabb, aztán kimehessek cigizni, vagy ha nagy a sor, akkor mérges, kapkod, szenved, az aztán rád se néz, azaz rád néz, de nem lát, csak magával van elfoglalva. Nehogy azt hidd, hogy érdekli őt bárki is :)

2011. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Éveken át olyan voltam mint Te, vagyis több, mint tiz évig.

Nagyon sok élménytől fosztottam meg magam, és nagyon sok programra nem mentem el, mert úgy éreztem nem vagyok elég szép és ez nem jár nekem.

-Nagyon dicséretes, hogy sportolsz, remélem jól is esik.

- Az, hogy otthon szépnek és magabiztosnak látod magad, az utcán pedig mindez elillan, teljesen tipikus. Egyrészt ez egy csalóka dolog. Amikor úgy érzed látsz egy csinos lányt, egyáltalán nem biztos, hogy szebb mint te, hiszen nem látod magad mellette. Lehet, ha egy tükör elé állnál vele, te lennél a szebb. A másik pedig , hogy tudatalatt mindig a nálad szebbeket keresed az utcád, pedig mint tudjuk az emberek igen kevés % szabályos szoborszépség, sőt...A szépség sokat számit, de nem minden. Egyik nő ismerősöm gyönyörű, de semmi kisugárzása nincs, lassan beszél és majd megöl az unalom, unott. És ez elvesz a külső szépségéből. Örülj neki, hogy a tested jól viselte a fogyást, a többségen szépen lóg a bőr..A bántásokat, amiket kaptál gondolom kövérként kaptad, és nem mostanában. Akkor meg? Ráadásként pedig vizsgáld meg milyen emberektől kaptál bántásokat, beszólásokat? Mert legtöbbször olyan emberek bántják a másikat, akik magukkal sincsenek kibékülve, és saját frusztrációjukat másokon verik le. Te már sokat változtál, nem vagy kövér, csinos vagy. Persze mindig van hova fejlődni. A bombanők nagy része sok pénzbe kerül, és ráadásul nem mindegyikük szép, van aki műhaj nélkül, smink nélkül egy rondaság lenne. A hollywoodi sztárokat is tojd le, ha látsz róluk paparazzoképet, látod hogy még az átlagnőnél is elnyűttebbek. Nem feltétlenül kell szépnek lenni. Ha mindig a szépség számitana...Hugh Grant a gyönyörű szinésznőt Liz Hurleyt csalta meg egy kövér néger prostituálttal, Arnold Schwarzenegger meg egy alacsony molett nővel a feleségét. Edith Piaf kicsi és alacsony volt, mégis jóképű szinészekkel és énekesekkel jött össze mindig. Na és Károly herceg és Kamilla? Diana milliószor gyönyörűbb volt és mégis. Vagy a mostani Lady Gaga? Csúnya nő, mégis milliók imádják, mert kihasználja a csúnyaságát és érdekes széppé válik. Gondolj arra, hogy belőled egy vagy, és néha, egyes férfi ismerőseim szerint is épp a szabálytalanság adja a vonzerejét egy nőnek. A babaarc, a hibátlan test néha unalmas. Legyél mindig ápolt, és ne másokat figyelj. Itt neked kell szépnek lenned, nem másoknak. Mit érsz el azzal, ha másokat nézel, attól te még nem leszel szebb.

2011. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy így ahogy te élsz nem lehet élvezni az életet! Szerintem te egy átlagos külsejű nő lehetsz, a skála közepén.Tudod, hogy minden nézőpont kérdése? A skála közepére nem a nálad szebbek oldaláról kell tekinteni, hanem lehet a nálad csúnyábbak oldaláról is. Ki mondta, hogy nem lehet? A múltkor például egy teljesen aknés (pattanásoscisztás) lányt csókolgatott a pasija csillogó szemekkel a buszmegállóban. A nőgyógyásznál meg egy nőnek aki a második gyerekét várta egy hatalmas szürke folt (anyajegy boritotta) a fél arcát és éppen nevettek a barátnőjével valamin. Szóval a világ nem csak szépekből áll, tanulj az átlagos és sikeres nőktől.

Ja és néhány könyv

a könyvtárba biztos megvannak, nekem ezek sokat segitettek, hogy reálisan lássam magam és más nőket.

Kánya Kata: Társtaláló(Társkeresőknek szól, de rengeteget ir az önbizalomról)

Paulina Éva: Kiből lesz jó nő?

Csernus Imre: A nő

Louis Lay Haley: Éld az életed!

Dr. Frank Bruno: Békülj ki önmagaddal

Paul McKenna: Légy magabiztos!

Hogyan legyünk boldogtalanok?

Andrew L. Morrison: A szégyenkezés


Remélem segitettem!

2011. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zelina válasza:
100%

A bombázókra irigykedni teljesen felesleges. Nem boldogabbak, mint egy átlagos kinézetű nő. Ahhoz, hogy egy ember boldogan, harmonikusan, vagyis elégedetten éljen, nem elég a tökéletes szépség és szexisség.

Az élet bármely területén előny lehet a szép külső. Ha bemutatnak valakit, mint új kollégát, ismerőst, leendő családtagot, és egy nagyon szép arcú, jó alakú embert látsz, lehet, hogy első ránézésre a szépsége levesz a lábadról. Előfordulhat, hogy amikor egyre jobban megismered, változik a véleményed. Ez nem azt jelenti, hogy aki szép és csinos az mind „rossz ember”.

A lényeg nem a külsőben van, bár nagyon sokat számít. Ha látsz az utcán egy nőt, lehet akármilyen szépséges, lehet akármilyen tökéletes az alakja, de ha rosszul öltözött és piszkos, nem fogod észrevenni a szépségét. Ha mindent összevetsz, rá kell jönnöd arra, hogy nem a szépség a legfontosabb. Sokkal fontosabb, hogy tegyél meg mindent – természetesen az anyagi lehetőségeidhez képest, hogy minél igényesebbé tedd a megjelenésedet. A tisztaság, a neked való ruha, egy kis smink csodákra képes. Törekedj arra, hogy vidám, jó társaság légy, ne lehúzd a partneredet és ismerőseidet, hanem töltődjenek fel tőled. Ettől akár hiszed akár nem, vonzóvá és szeretni valóvá válsz. A partnerednek eszébe nem jutna, hogy máshol keresse a boldogságot.

Igen, a férfiak szeme rávillan a szexis, bomba nőkre, ne tagadjuk, a mienk is, lehet, hamarabb kiszúrjuk őket, mint a férfiak. Vannak olyan szép megjelenésű nők, hogy nagyon is szívesen megnézzük őket, kellemesnek tartjuk a látványukat. Ez nem jelenti azt, hogy az azonos neműekhez vonzódunk, egyszerűen a szépet mi magunk is észrevesszük és szeretjük. A szép férfiakat is, de ettől még nem akarunk velük megismerkedni.

A szépség nem csak előnye, hátránya is lehet egy embernek. Számtalan esetben előfordul, hogy valaki azért nem kap meg egy állást, mert túl szép és csinos, úgy vélik, buta, nem fogja tudni elvégezni a rábízott munkát. Nagyon sok embernek van olyan előítélete, hogy a szépség és okosság nem fér meg egy testben. A férfiak nem a bombázókkal kötnek házasságot. A legtöbb szép nő magányos. Ha néha megismerkedik valakivel, a másik félben lévő kisebbségi komplexusok miatt a kapcsolatnak hamar vége szakad. A szép nők is tele vannak kudarcélményekkel, gyakran érzik azt, hogy nem kellenek senkinek, maximum csak arra. Férjhez menésük után meg kell küzdeniük férjük féltékeny, uralkodó természetével.

Ne légy féltékeny, ne bántson az, hogy a párod megnéz más nőket, nincs jelentősége, ha igen, annak más jelei is vannak.

Az önértékelésed javítására javasolom, hogy amikor a tükörbe nézel, mindig az előnyös tulajdonságaidat lásd meg. Mosolyogj magadra, és érezd a boldogságot, hogy milyen jó, hogy egészséges vagyok, a jó lábaim elvisznek mindenhova, ahova mennem kell, szép karjaim képesek elvégezni minden munkát, gyönyörű a bőröm. Van rajtam egy kis háj? Hm. Istenem, hát az is kell, legalább van rajtam mit fogni. Azt pedig a férfiak általában szeretik, ami nem baj, sőt az a jó. Amikor az utcán munkába vagy boltba igyekszel, mondogasd magadnak: öntudatos, vonzó és szeretni való nő vagyok. Nem kell feltétlenül ezeket a szavakat mondogatnod, neked magadnak kell kitalálni mi az, aminek a tudatosításához szükséged van ahhoz, hogy az érzéseid rendben legyenek, és képes legyél jól és boldogan érezni magad a világban.

2011. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!