Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a még meg nem született...

Félek a még meg nem született gyerekemtől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy olyan p*csa lesz mint a mai tinédzserek akiket nem érdekel a tanulás, már 12 évesen sminkelik magukat, műkörmük van, már pasiznak és utálják a szüleiket. Persze hogy nem fogom megengedni neki hogy ilyeneket csináljon, csak hát ez nem csak rajtam múlik... minél jobban tiltom majd, annál jobban azt akarja majd csinálni. És persze a társaság is beleviheti a rossz dolgokba.

Vélemények, tapasztalatok?


2011. jún. 29. 19:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is megfordul ez párszor a fejemben, de aztán rádöbbenek, csak rajtam múlik, milyen gyerekem lesz.

Ha szerencsém van, az én génjeimet örökli majd zömével, mert engem sose tudott senki maga után húzni, és mindig máshogy működtem mint a divat: nem cigiztem, nem füveztem, életemben nem volt még műkörmöm, és nem tudom hogy néz ki egy szolárium belülről :D

Smink is csak alkalmakkor van rajtam, és mindig is így volt minden.

A férjem viszont borzalmasan irányítható, mindig megy a tömeg után... remélem a kicsim majd az én erős jellememet örökli :)


Ha nem így lesz - bár ha így lesz, akkor is - igyekszem inkább jó barátnő lenni, mint anya. Így mindig én leszek a példaképe, és csak utána a többi. Ráadásul én tudom meg először a kis titkokat :)


Neked is ezt tudom ajánlani, ha a gyerek érzi, hogy mindent megoszthat veled, ha egy erős példát lát maga előtt - tiltás ne legyen! -, akkor biztosan nem lesz olyan, mint a mai ribik :)


21/L

2011. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 11 és fél éves. A világért nem sminkelné magát, a fiúk felháborítják, és imád engem. Van úgy, hogy még ő figyelmeztet engem, hogy -Anya, ehhez én még kislány vagyok.:D
2011. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az értelmes válaszokat!

tudom, hogy rajtam is múlik és megpróbálok majd nagyon jó anya lenni

amúgy nekem sose mondták, hogy ezt meg azt ne csináljam, a szüleim rámhagyták a dolgokat, rossz társaságba is keveredtem, de ki tudtam szállni és mindig el tudtam dönteni, hogy mi a jó és mi a rossz

koromhoz képest talán túlságosan komoly is vagyok, nagyon felelősségteljes és csak szeretném ha a gyerekem is így gondolkozna (persze ne akarom majd ráerőltetni)

2011. jún. 29. 20:24
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már 30 vagyok,és még kicsi a gyermekem,de voltak hasonló félelmeim.Körülnézek az utcán,és rosszul vagyok a tinédzserek többségétől,de mégis hiszem(akarom hinni),hogy ha jól neveljük,akkor jó ember lesz belőle.
2011. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted 40 éve nem voltak zűrös, drogos fiatalok, k.rvák és problémás kamaszok?! Dehogynem. A nagyszüleim is néha olyan sztorikat mesélnek a fiatalkorukról...Ha nem a saját fülemmel hallom, el sem hiszem. Csak akkoriban nem volt facebook, nem volt internet és nem volt szabad nyilvános megtenni bizonyos dolgokat.
2011. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

2 éves lányom van. Nagyon szép, értelmes kislány. Sajnos már most az 1-6 év közötti kisfiúk ölelgetni puszilgatni simogatni akarják. Néha nyelek nagyot, mert nem igazán tudom, hogy ennyire fiatal gyerek esetén hogyan kezeljem a helyzetet.


A férjem néha nagyon begorombul, és eldöntötte mire 10 éves lesz a gyerek szerez egy puskát és azzal hajtja el a kéretlen látogatókat. Előre utálja a majdani pasijait, mert hogy az ő kis Hercegnője.


Igyekszünk majd a megfelelő neveléssel ellátni, de sajnos a mai világban (és ki tudja még mi lesz később) aki nem bandázik, nem áll be a ribik közé azt kigúnyolják, kiközösítik ellehetetlenítik a helyzetét az iskolában. :( Nem egy ilyenről hallottam.

2011. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
igen, egyetértek veled utolsó válaszoló, sajnos ez így van :(
2011. jún. 29. 21:33
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nyugi! Tök jó anyuka leszel! :D

Csak példát kell mutatni, és nem a világ dolgaira bízni a formálódását= el kell majd neki magyarázni, hogy mi a helyes, mi nem az!! :)

2011. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen örülnék és én lennék a világon a legboldogabb nő ha teherbe esnék.

Te meg itt rinyálsz.


Ki nem szarja le, hogy te 22 évesen elleni akarsz és frusztrált vagy? Nem erről van szó.

Kérdező: hidd el, döntően a helyes nevelésen múlik.

2011. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek!!! aranyosak vagytok :))
2011. jún. 29. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!