Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírod hogy a párod...

Hogy bírod hogy a párod külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

A párom már 2 éve külföldön dolgozik hétvégente itthon van, de néha akkor sem tud hazajönni. Az ismerőseim között sokaknak ért véget a kapcsolata ez miatt. Szeretem és nagyon nehéz így élni. Ti hogy élitek túl?

Sajnos egyenlőre nincs más lehetősége csak kinnt tud dolgozni. Én már elmúltam 30, szeretnék családot stb...Szeretem, de már sokszor megfordult a fejemben h befejezem ezt az egészet, de EZ miatt???


2011. jún. 29. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért is nem mész ki te is?
2011. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mégy utána?
2011. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém hét évet doolgozott külföldön úgy, hogy egyszer sem volt itthon. A hét év alatt neveltem a gyerekünket és 3-4-szer kiutaztam hozzá. Aztán beláttam: így nincs értelme és elváltam. Pedig még akkor is szerettem, de a józan ész erősebb volt az érzelmeknél.
2011. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom majd válaszolsz, de ha azért nem mész utána, mert különféle mondvacsinált kifogásokkal jön, hogy miért is nem lenne az jó, akkor lehet érdemes lenne, hagyni a fenébe.
2011. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok kimenni mivel kamionnal dolgozik. Itt építkezünk, itt a munkahelyem - középvezető vagyok és nagyon szeretem a munkámat nem szeretném itt hagyni, itt vannak a rokonaink, szüleim akiknek szükségük van rám.
2011. jún. 29. 15:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Bátyám kint dolgozik, család itthon Mo-on. 2 gyerek, hitel. Ez van. szükség törvényt bont.

3-4 hetente tud haza jönni,ha mázlija van, akkor 4-5 napra.

A gyerekek miatt mindenre képesek, nehéz, de valamit valamiért.

2011. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Először is el kéne döntened magadban, hogy mi a fontos.

A szüleid felnőtt emberek, nincs szükségük rád, maximum kihasználnak, rád telepszenek, és nem hajlandóak elengedni. Ha anyagilag támogatod őket, azt megteheted külföldről is, másra pedig nincsen szüksége egy felnőtt embernek. Társat találhat a saját korosztályában. Tudomásul kéne venni, hogy felnőtte a gyerek (te) és átstrukturálni az életet...ugyebár.


Ha neked a középvezetői tisztség anyira fontos, a munkád annyira fontos, hogy emiatt nem mégy külföldre, akkor ez van. De akkor azt is tudd, hogy hosszú távon nem fog működni az a kapcsolat, ahol te nem vagy hajladnó megmozdulni, folytonos kifogásokat keresel, a másik pedig egyedül van minden gondolatával, gondjával és bajával, külföldön. Ez a kapcsolat törvényszerű, hogy tönkre fog menni és ha így lesz, ebben élen járnak a szüleid, akiknek "szükségük van rád".


A párodnak van szükésge rád, ha ne tudnád. Neked pedig rá.


Döntsd el, hogy mi a fontos, vegyél egy nagy levegőt és csináld! Ha a szüleidet választod és a munkát otthon, akor ne sírja, ha a barát dobbant. Ha őt választod, akkor külföldön is találhatsz munkát, támogathatod a szüleidet pénzzel, ha akarod - egy a biztos: egy lépessel (egy jó nagy lépéssel!) közelebb kerülsz a Felnőtté váláshoz.

2011. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

a párom nem kinnt él egy helyi cégnek dolgozik de külföldre jár ki és egy teherautóban tölti a napjait. Hova menjek utána?

Olyanok tapasztalatára voltam kiváncsi akik hasonló helyzetben vannak és tudják miről van szó!

A szüleimnek nem anyagi támogatás kell, hanem már idősek és "fizikailag" kell a segítség. Fontos a munkám mert pénzből élünk, és szeretek dolgozni.

2011. jún. 29. 17:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok olyan ismerősöm van, aki havonta, kéthavonta megy haza a családjához. Sok gyerek nől fel így apa nélkül. Sajnos így van, valamit valamiért.
2011. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm négy gyereket szült és gyakorlatilag fel is nevelt, miközben a férje ugyanígy kamionozott és alig volt itthon. Ők így szokták meg.
2011. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!