Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek 4 vagy...

Van itt olyan, akinek 4 vagy több gyermeke van? Mennyi a korkülönbség, anyagilag és lelkileg hogy lehet bírni? Hogy fértek el?

Figyelt kérdés
Még csak egy lányunk van, de szeretnénk majd "sok" gyereket. Nem vagyunk gazdagok, de persze szeretnénk okosan tervezni mindent. Kinek hogy működik a sok-gyerekes élet?
2011. jún. 29. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de azért válaszolnék.

Egy ismerősöméknél 4 fiúgyerek van, pontosan 2-2 év van köztük. Ha jól rémlik, akkor anyuka háztartásbeli, máshogy szerintem ezt nem is lehetne. Gazdagok, anyagi problémájuk nincs, nem tudom miből élnek amúgy, erről még nem beszéltünk.

Amúgy jó tanulók a gyerekek, látszik, hogy foglalkoznak velük, a két idősebbik már egyetemista.

2011. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánkba is lakik egy család ahol 4 fiúgyerek van.a legidősebb szerintem 20-22 körüli, a legfiatalabb 5-7 körüli,de lehet már idősebb.Anyuka háziorvosi asszisztens, az apuka régen fivarozott most nem tudom mit csinál,de biztos van pénzük.Sima kétszintes házuk van.Nem élnek luxusban,de pont annyira állnak jól h. ne szűkölködjenek.Régi opel autójuk van, az anyuka sima biciklivel jár dolgozni.Szerintem minden gyereknek külön szobája van.annyi elönyük van, ha a szülői ház mellettük van és azt ki tudják adni albérletnek másoknak.
2011. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

én olyat ismerek,ahol most jön az 5. ők se gazdagok,de van házuk kocsijuk,hitelük viszint nincs. ők vallásosak,a gyerekek jönnek sorban ahogy Isten adja őket. a legnagyobb most 6 éves, a kicsi meg 1. a pocaklakó 6hós.

a házuk elég nagy,elférnek benne. lelkileg nehéz,de őket a hitük segíti. a környezetük is ilyen,ahol élnek, ez a normális. járnak gyülekezetbe,sok a program gyerekekkel is. 500eből gazdálkodnak összesen havonta. mivel sajnos az egyik gyerek beteg, rá elmegy 100 ebből.


de boldogok,,mert lelkileg nekik ez a természetes. a nehézségeken meg Isten átsegíti.


Én is sokat szerettem volna, de a 2 császár miatt már csak 1 szülést enmgednek. ha lehetne mindjárt ikreket szülnék,de az uyge nem olyan egyszerű.


DE: nekem a nagy 3 a kicsi 2 és bár imádom őket nagyon kemény néha mert mind2 a dackorszakát élo,ehhez még ottvan a testvérféltékenység,és a szülőféltékenység. a lányunk az apján lóg, a fiunk rajtam, magánélet csak este 10 és reggel 6 között van :) szóval te fogod majd érezni h valóban sokat akarzs e és mennyi időközönként. alapból én is szülnék már most,de a fentiek fényében akkor vállalom majd a következőt ha már a kicsi is bőven ovis lesz

2011. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk is csak egy kislányunk van, de Mi ebbe az országba nem szeretnénk többet, hacsak nem nyerünk a lottón, ha megint 1 milliárd körül lesz.. :)

De komolyan, bátrak vagytok! Én viszont azt gondolom, hogy sajnos a mai világban nem lehet okosan tervezni, mert nem tudhatod melyik nap rúgnak ki, megy tönkre a cég ahol dolgozol, vagy fuccsol be a vállalkozásod! Így Én nem merném, az biztos! De sok szerencsét Nektek!

2011. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

5 gyerekem van .

19 éves fiú

17 éves fiú

16 éves fiú

13 éves iker lányok..

A három fiú után egy kislányt is szerettünk volna,de kettő lett..

Mi sem vagyunk gazdagok.De mindegyik gyereknek ami kell megvan.5 szobás lakásunk van,így elférünk rendesen.Mindegyik gyermekem tanul,bár a fiúk már dolgoznak suli mellett is.A pénzükből nem kérünk semmit,de ők így is sok terhet levesznek a vállunkról,mert amióta dolgoznak,maguk oldják meg a pipere dolgaik vásárlását,a ruhákat is maguknak veszik..Sokszor a lányoknak is vesznek dolgokat.Bár mi nem kértük ezt sem,de evvel már rengeteget segítenek.Én nagyon örülök annak,hogy mind az öten imádják egymást..Nagyon jó a kapcsolat velünk a szülőkkel is.Én szeretem,azt hogy a házunk egy "átjáróház"..Mindig sokan vagyunk,mert ugye a család sem kicsi,és a gyerekeim barátai is rendszeres látogatók..Bírom a mai fiatalságot :)

40/N

2011. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron 6 évesek lesznek az ikrek (fiúk), 3 éves a kislányom és van egy 20 hónapos kicsi fiam.


Neccesnek tűnhet a kis korkülönbség, de nekem így jobb, szeptemberben visszamegyek dolgozni, és mivel imádom a munkámat, örülök, hogy maradok is végleg, hisz nem lesz több baba.


Anyagilag hálistennek jól állunk, lelkileg pedig csak azért, mert sok segítségünk van. :) Nagy a nyüzsgés, ritkán van csend, de imádom.


Most pl. a három nagy Magyarországon van a szüleimnél (mi külföldön élünk), és nagyon furcsa, hogy csak a kicsi van itthon.

2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
utolsó: irigyellek :) nagyon szép családod van,és nagyon jó gyerekeid! gratulálok!
2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13.52-re írtam,h az utolsónak..
2011. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

:) Én mindig is arról álmodtam, hogy sok gyerekem lesz majd egyszer! Minimum 3-at szeretnék, de ha az anyagiak engedik, akkor bevállalnánk a férjemmel 4-et is.

Majd meglátjuk, hogy lesz... :)

(Hamarosan érkezik az első bébike... még 2 hónap) :))

24/l

2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ismerek egy családot, ahol 6 gyerek van. 24 a legidősebb, és 3 évenként követi a többi. 6 évig élt a család az Egyesült Államokban, az apa ott végezte a doktorit, aztán valami elég jó állása is lett kint. Nem tudom, miért jöttek haza, de a férfi itthon is elég jól kereshet, mert, amennyire tudom, a nő nem dolgozik, de egy szép nagy házat vígan fenn tudnak tartani, most pl egyszerre két gyerek tanul vezetni is (a szülők pénzén). A lelki részét nem tudom, de elég kiegyensúlyozottnak tűnnek.
2011. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!