Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, tényleg elmúlik...

Mit gondoltok, tényleg elmúlik a szerelem 3 év után?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a rózsaszín ködre gondolok, ami az első 2-3 hónapban van, hanem arra az igai szerelemre, ami még CSAK szeretet.


Van olyan, aki már sokkal régebb óta van egy kapcsolatban, de még mindig szerelmet érez?


2011. jún. 29. 11:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nem múlik el :) Több, mint 4 éve vagyok együtt a párommal, és még mindig szerelmes vagyok belé. Nem kevésbé lángolóan, és sokkal mélyebben, mint az első hónapokban. Még mindig elpirulok, ha bókol, és még mindig pillangók vannak a gyomromban, ha megcsókol. Természetesen, hogy ez így maradjon, dolgozni kell rajta. Nem mondom, hogy tökéletes a kapcsolatunk, mert az nem igaz. Mindenhol felmerülnek problémák. De ha az ember próbálja őket megoldani, és mindig szem előtt tartja, hogy miért szeretett bele a párjába, akkor jó úton halad a kapcsolat. Nagyon fiatalok voltunk, amikor összejöttünk (én 15, ő 17), de mindketten tudjuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket, és gőzerővel dolgozunk rajta, hogy ez így is maradjon :)
2011. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Mi 5éve vagyunk 1ütt,szerelem a részemről azt hiszem elmúlt.Majd megkérdem a párom hogy ő még szerelmes e.Kiváncsi vagyok...:)

24/L

2011. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

2 év után múlik el a szerelem kb., a tartós kapcsolatban lévő emberek 90%-ában csökken a hormon szint, ami a szerelemért felelős. (a szerelem meg egy "csapda", hogy pározzunk és legyen utód)

Durván hangzik, mi? Érdemes pszichológia könyveket olvasni, rengeteg jó van benne és akkor sok mindenben nem áltatnák magukat az emberek. (nem céloztam itt senkire, csak úgy általánosságban írtam)

2011. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
12:23 vagyok: van kapcsolatom, 5 éve, de nem olyan már, mint az elején, ettől függetlenül nem akarok megszabadulni tőle. :)
2011. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik ide az a 10% írt :)
2011. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:56


Azért 3 évet írtam, mert kutatók bebizonyították, hogy 3 évig képes az emberi agy a szerelem érzését érezni folyamatosan.

Csak kíváncsi voltam a véleményekre, hogy ez vajon a gyakorlatban is így van e, ugyanis mi 5 éve vagyunk együtt a férjemmel (2 éve házasok) de én 1000%-osan biztos vagyok benne, hogy szerelmes vagyok! :)

Egyik bnőm azt mondta, hogy biztos összekeverem az érzést a szeretettel, de én érzem, hogy nem. Ez szerelem!

A múltkor, valamelyik éjjel beszélgettünk erről a férjemmel, és ő azt mondta, hogy kizárt, h elmúljon 3 év alatt a szerelem, hisz Ő még mindig szerelmes belém... Egy csomószor meg is jegyzi, hogy mennyire szerelmes.


Sőt, valaki írta, hogy talán most a legszerelmesebb, így évekkel később. Én is így érzem! Lehet azért, mert most annyira kiegyensúlyozott a kapcsolatunk..

2011. jún. 29. 12:41
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Mi most vagyunk lassan ennek a harmadik évnek a végén, de mi nagyon szeretjük egymást és szerelemmel. Én bízom benne, hogy ez az érzés a továbbiakban is mélyülni fog és nem kerül a megszokás, vagy a baráti szeretet szintjére. Valahogy persze biztos változni fog, de nem hinném, hogy kevesebb lesz.


A tudósok, akik ezt a három éves dolgot kitalálták, csak a kémiát ismerik, a lélekről nem tudnak.

2011. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
66%
egy dolgot felejtetek el...a tudósok azt mondják,hogy 3 évig tart a szerelem,de azt soha senki nem mondta,hogy nem lehetsz újra szerelmes akár ugyanabba az emberbe....Azt meg ne mondja senki,hogy folyamatosan ugyanolyan intenzitással szerelmes a párjába...Mi 5 éve vagyunk együtt,volt,hogy kevésbé vtam szerelmes,volt,h ő volt kevésbé szerelmes,de mindig szerettük egymást..ez szerintem így van rendjén.
2011. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, amit az utolsó hozzászóló. Mindenhol azt hangoztatják, hogy a szerelem max. 2 évig tart, az agy utána elfárad. Én ezt el is hiszem, én a páromon látom aki férfi, hogy menetrendszerűen a 1,5. évtől valami nagyon megváltozott, levált rólam amit szörnyű volt átélni, mert úgy éltem meg, hogy már nem szeret. Sok kapcsolat itt megy tönkre, mert ennél a pontnál feladják vagy átcsapnak ellenségeskedésbe.

Én kb. a 2,5. évben éreztem azt, hogy már nem vagyok szerelmes belé, ez kb. 3-4 hónapig tartott válaszul arra, ahogy ő elhidegült tőlem. Már a szakításig is eljutottunk, de végülis úgy döntöttünk, megpróbáljuk helyrehozni a hibáinkat. Az volt a jó, hogy sikerült az elejétől a végéig kivesézni a kapcsolatunkat és megérteni, hogy juthatott idáig egy ekkora szerelem mint a miénk. Én megértettem őt, ő engem, és amikor meg van a diagnózis, elkezdődhet a gyógyulás is.

A lényeg, hogy most, túl egy 1,5 éven át tartó krízisen mindketten szerelmesek vagyunk újra egymásba. Tudom hogy így van, mert ő azt is megmondta, amikor nem szeretett már úgy. Tündérvirágszálamnak szólít, és naponta 2-szer felhív mint az elején, állandóan puszilgat, én meg ragyogó szemmel várom újra haza. Pont ezek a dolgok múltak el abban a rossz időszakban.

Sokan szerintem ott rontják el, hogy "könnyebb" megoldásként szakítanak vagy máshoz menekülnek és nincs idejük megtapasztalni, hogy a szerelem újra és újra felébredhet az iránt, aki mellett hűségesen ottmaradunk. Ha belerondítunk ebbe a törvényszerűségbe megcsalással, fizikai vagy lelki terrorral, akkor persze hiába várjuk a szerelem újraébredését. Meg kell engedni a másiknak a pihenést, a leválást is, mert nem a tulajdonunk. A szerelem sosem jön parancsra.

2011. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ja, és 3,5 évesek vagyunk...
2011. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!