Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Egy látszat...

Mit választanátok? Egy látszatkapcsolatot, vagy a magányt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy megvan a nagy szerelem, akivel szívesen összekötnétek az életeteket, és aki után még évek múlva is sóvárogtok. De nem jön össze. Az okot ki-ki ízlése szerint találja ki magának :)


Ebben az esetben mit választanátok? Együtt élni, családot alapítani valakivel, aki bár jó ember, rendes ember, de mellette mindig arra a bizonyos másikra gondoltok, akivel csak úgy elvagytok, akivel a szex sem az igazi, stb... (ergo becsapjátok őt is és magatokat is), vagy inkább egyedül maradnátok?


Akik úgy gondolják, hogy a "szerelem úgyis elmúlik egyszer", ők biztos nyugodt szívvel megelégednének ezzel, mondván ez úgyis így normális. De mi van azokkal, akik még hisznek a szerelemben?


2011. jún. 28. 19:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. Nem áltatnék senkit. Keresnék magamnak egy partnert, akivel a szex legalább jó.

Ha úgysem lehetek azzal,akit szeretek, és mást nem tudnék szeretni, akkor legalább ez legyen rendben.

2011. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem várnék arra a hajóra, ami már elment. Nyitott lennék új kapcsolatra is. És ha az új kapcsolat passzol akkor simán feledteti az "álompasit". Amúgy én így is tettem. Volt a nagyszerelem, de nem kellettem neki. Rossz volt. Találkoztam több pasival is. És egyszer csak betoppant a valódi igazi. Nem is gondoltam, hogy lesz akit jobban szeretek mint a nagyszerelmet, de mégis így lett. De tudod mit, ha nem mentem volna hozzá az "igazi"-hoz mert mondjuk neki se tetszettem volna, akkor jött volna más. Csak meg kell látni a másikat. Ha csak az "álompasi" után csorgatjuk a nyálunk akkor senki sem fog felérni hozzá és tényleg nem leszünk senkivel se boldogak.

És a szerelem igenis elmúlik, de a szeretet ennél sokkal erősebb kötelék :) Hogy jó mellette lenni, őt látni reggel mikor kinyitod a szemed, sétálni vele, mozizni, vagy csak úgy lenni. Kellemes és nem cserélném el semmire, főleg nem egy álomra.

Pedig hiszek a szerelemben. Szerelmes is voltam/vagyok a férjembe, de tudom hogy 10 év múlva nem lángolhat ez a tűz, viszont ha ott a parázs (szeretet) akkor nincs semmi baj és boldogok leszünk.

Szerintem nem szabad egy emberre várni, hogy "megjöjjön az esze" és rájöjjön, hogy minket akar.

24/L

2011. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én biztos, hogy nem tudnék szerelem nélkül élni, sem látszatkapcsolatban, nem szexkapcsolatban. Akkor pedig, ha van valahol valaki, akibe szerelmes vagyok, akkor végképp nem.

2011. jún. 28. 22:22
 14/15 anonim ***** válasza:
Magány. A látszatkapcsolat aljaz húzás a másik személlyel is. Annyi évet veszel el tőle, ameddig vele vagy.
2011. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én is a magányt, annak ellenére, hogy magányos vagyok. Nem tudnék úgy élni, hogy nem tudnám boldoggá tenni és ő se engem.
2012. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!