Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Többnek érzed magad mint anya...

Többnek érzed magad mint anya olyanoknál akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés

A kérdést egy másik kérdés ihlette ( csak az arról szólt, hogy többnek érzed-e magad a gyermektelen énednél).

Azért nem a gyerekvállalás kategóriába tettem a kérdést, mert oda nem járnak gyermektelenek.

Köszi előre is a válaszokat!


2011. jún. 26. 08:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem érzem magam se többnek, se kevesebbnek. A személyiségem, tulajdonságaim, a megszerzett tudásom nem változott meg a kisfiúnk születésével. Több lett a családi érték, az életünk, több a tapasztalatom, de nem lettem ettől szent, aki teljesítette a dolgát az életben, és innentől úgy is kell bánni vele.

A gyerekvállalás nem egy kipipálandó feladat, hogy na, ez is kész. Ha megvan, jobb vagyok, mint az, akinek ezt még nem sikerült az életben megcsinálni.... Ez számomra nem így működik. Mi akartunk gyereket, 2,5 év próbálkozás, várakozás után lett. Nem nézem le, nem köpködöm meg azt, akinek még nincs, vagy nem is akar. Az ő döntése, az egyén szabadsága.

Viszont baromira utálom a begyepesedett, elvakult "gyerekedvanutállak" tábort, aki azt hiszi, mert nekem van, kevesebb vagyok ettől, miközben nem ismer minket, csak ítélkezik.

2011. jún. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hidd el, h eleget szenvedtem én már, nem kell, h még így is rúgjanak belém valami olyanért, amiről nem tehetek.



Nem bánt itt téged senki, ha nem tűnt volna fel. Ha viszont azért bántanának, ahogy viselkedsz akkor arról már nem mondhatnád, hogy nem tehetsz róla. Nem szabad önsajnáltatni mert idegesítő tud lenni és egyben szánalmas. Állj pozitívan a dolgokhoz, könnyebb lenne.

2011. jún. 26. 08:59
 13/21 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd el a válaszokat kedves 79%-os, hányan írták, hogy kevesebb az akinek nincs gyereke?
2011. jún. 26. 09:00
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van. De nem érzem magam sem többnek, sem kevesebbnek annál, akinek nincs.
2011. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Én kevesebbnek érzem magam mostanában, mert egyszerűen nem vesznek fel olyan helyre dolgozni, ami összeegyeztethető lenne az óvoda nyitvatartásával, miután rákérdeznek, hogy van-e gyerekem, és megmondom, hogy van. Emiatt még rossz anyának is érzem magam, hogy olyan gondolatok kavarognak néha a fejemben, hogy mi lett volna, ha annak idején nem így döntök. De ez már valószínűleg az önsajnálat mellett a kezdődő depresszió is.
2011. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nincs gyermekem, de kevesebbnek nem érzem magam annál, akinek van. Maximum az érzés fog el néha, hogy lassan ideje lenne...( 30 elmúltam)

Viszont unokatestvéremnél azt vettem észre, hogy nem többnek érzi magát, hanem nagyon büszke. Pozitív értelemben. És beláttam: van mire. Kihordta a babát, "megszenvedett" a szüléssel, a baba azóta 4 éves kisgyerek, egészséges, jól nevelt és van egy 1 éves öcsike is. Nevelik a férjével a lurkókat, mindent megadnak nekik, amit csak tehetnek, szép család. Emellett sokat küzdenek, hiszen 2 gyerekkel nem könnyű az élet. Unokatestvérem megváltozott: olyan magabiztos lett, jó nézni! Küzd, mert még egy értelmet kapott az élettől: a gyerekeit. Ilyen értelemben számomra pozitív az a büszkeség és magabiztosság.

Annyi zavar, hogy az, aki gyermeket szült, gyakran annyira átértékelődik az élete (ez érthető), hogy kéretlen tanácsot ad annak (a gyerekvállalással kapcsolatban, mikor, hányat, hogy, stb.), akinek nincs gyermeke.

2011. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, nem is lesz, mert nem akarok. És elég sokan kifejtették már, hogy így, hogy nem is akarok, semmit nem érek, sőt, ember sem vagyok. De ők, mert akarnak, vagy már van nekik, ők bezzeg mennyire értékesek. Nos, szerintem egyikünk sem ér többet vagy kevesebbet attól, hogy van vagy nincs gyereke. Viszont aki az arcomba mászik ezzel a véleményével, hogy ő márpedig többet ér a gyerekével, az nálam biztos, hogy leértékelődik, elég mélyre. Nem a gyereke miatt, hanem mert egy s*ggfej!
2011. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval. Én sem szeretnék gyereket és érdekes módon, annak ellenére, hogy itt mindenki ilyen kedves már sokszor hallottam és tapasztalom is hogy többnek gondolják magukat csak mert gyerekük van. Szerintem nem többek.
2011. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"itt mindenki ilyen kedves"

Itt, mármint ezen az oldalon?? o.O

Akkor jól elkerülted azokat a kérdéseket, ahol én jártam.

A legtöbb oltást ezen az oldalon kaptam eddig! Itt tudtam meg, hogy nem is vagyok ember.

2011. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azt mondtam, ebben a kérdésben mindenki kedves. Én is ezen az oldalon kaptam a legtöbb sértést... Én is beteg állat vagyok, életre sem való meg önző, meg miattam fog kipusztulni a világ amikor túlnépesedés van.
2011. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!