Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Többnek érzed magad mint anya...

Többnek érzed magad mint anya olyanoknál akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés

A kérdést egy másik kérdés ihlette ( csak az arról szólt, hogy többnek érzed-e magad a gyermektelen énednél).

Azért nem a gyerekvállalás kategóriába tettem a kérdést, mert oda nem járnak gyermektelenek.

Köszi előre is a válaszokat!


2011. jún. 26. 08:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Érdekel a gyermektelen nők álláspontja is, esetleg tapasztalat ilyesmik.
2011. jún. 26. 08:10
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem. Azokon az ismerőseimen, akiknek már van, nem vettem észre változást, hogy többnek éreznék magukat.

Szerintem aki anyaként többre tartja magát, az amúgy is így volt vele, csak nem tűnt fel.

2011. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%
Nekem ez a kérdés nagyon rosszul esik, mert én rettenetesen szeretnék anya lenni, de nem sikerül. Már két éve próbálkozunk és mindhiába. Most meg már értéktelennek is érezhetem magam. Mert gondolom a kérdés azért jött fel, h te értékesebbnek érzed magad, mint egy gyermektelen. Köszönöm ezt, nagyon jó napot szereztél nekem :(
2011. jún. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:18


Sajnálom hogy még nincs gyermeked, drukkolok hogy lehessen.

Viszont figyelj arra, hogy azért mert másnak van, nem kell egyből lecseszni, hogy ez neked milyen rosszul esik.

Nem tehet róla, hogy neked nincs, úgy ahogy te sem.

2011. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Én kifejezetten kevesebbnek érzem magam.

A régi "barátok" már elmaradtak, mikor babám volt, mintha fertőző lenne a terhesség, vagy kínos lenne nekik egy kismamával v. kisbabás-babakocsis anyával mutatkozni.

Értelem szerűen bulizni, diszkózni már én se akartam.


Most meg két kisgyerekem van, és a GYES alatt kapom az ívet,hogy persze, mert nem dolgozom, de kapom a pénzt a gyerekek után, nem csinálok egész nap semmit, a munkaadók meg úgy állnak hozzá a kérdéshez, mintha egyenesen leprás lennék.


Úgy érzem, nem vagyok felelőtlen, nem 16éves tiniként szültem, mindkét gyerek tervezett, van családi ház, csekély hitellel, munkahelyünk, minden ami kell, de így is úgy néznek rám 30 évesen két gyerekkel, mint egy idiótára, kifejezetten negatívan áll hozzá a társadalom többsége a kisgyerekes anyákhoz.

2011. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nekem ez a kérdés nagyon rosszul esik, mert én rettenetesen szeretnék anya lenni, de nem sikerül. Már két éve próbálkozunk és mindhiába. Most meg már értéktelennek is érezhetem magam. Mert gondolom a kérdés azért jött fel, h te értékesebbnek érzed magad, mint egy gyermektelen. Köszönöm ezt, nagyon jó napot szereztél nekem :(



Sajnálom, hogy nem lehet gyereked, de azt is, hogy mindent támadásnak veszel. Nem érzem magam többnek csak ismerek olyat, aki igen. Kíváncsi voltam több nézőpontra is. Csiszolhatnál az érzékenységeden, mert nagyon rossz lehet neked, mindent úgy megélni, mintha kést szúrnának beléd.

2011. jún. 26. 08:26
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

nekem van 1 lányom, de nem érzem magam értékesebb/több embernek emiatt,mint akkor amikor még nem volt.

de miért kellene? azért mert szültem? nem értem...nem ettől lesz valaki értékesebb

2011. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem cseszek le senki, mert imádom a baráti körömben és családban lévő gyerekeket és sosem bántottam a szüleiket, mert nekik azonnal összejött. De most úgy érzem a kérdésből fakadóan, h mások tartanak engem értéktelennek, mert nekem nincs. Hidd el, h eleget szenvedtem én már, nem kell, h még így is rúgjanak belém valami olyanért, amiről nem tehetek.
2011. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

"De most úgy érzem a kérdésből fakadóan, h mások tartanak engem értéktelennek, mert nekem nincs."


Rosszul érzed.

Változtass a hozzáállásodon, mert sajnálatos hogy még nincs gyermeked (hozzáteszem, 2 év nem nagy idő, valakinek 10 év után sikerül), de ilyen önsajnáltató, megkeseredett viselkedéssel tényleg bántani fognak, és nem a gyermektelenséged miatt, ha érted mire gondolok....

2011. jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27 vagyok, nincs még gyerekem, ebből a szempontból kevesebbnek érzem magam azoknál akiknek van, viszont jól kompenzálom "karrierileg" az ebből adódó frusztrációimat, úgyhogy egyik szempontból kevesebb vagyok, viszont másik szempontból több vagyok... valahol kiegyenlítődik. Ezzel nem azt mondom, hogy egyforma fontosságú a gyerek meg a karrier, hanem azt, hogy addig amíg nem jön a gyerkőc addig a karrierem a legfontosabb a számomra, majd ha jön a gyerkőc természetesen ő lesz a legfontosabb :)
2011. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!