Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lemosni magamról...

Hogyan tudnám lemosni magamról a "szerencsétlen lúzer" jelzőt?

Figyelt kérdés

Régebben (főleg a gimnáziumban, de a főiskolán is hasonló volt a helyzet) én voltam az osztály pancsere. Csöndes voltam, zárkózott, idétlen ruhákban jártam, bőven volt súlyfeleslegem is. Egyedül a tanulmányaimban voltam kiemelkedően jó.

Nem voltam egy társasági ember, de azért pár ismerősöm megmaradt abból a korszakból.


Azóta eltelt néhány év és megváltoztam. Lefogytam, nőies, szexi ruhákat hordok, sokkal magabiztosabb, nyitottabb lettem és a karrierem is kezdett beindulni. Akik az utóbbi időben ismertek meg, el sem tudják képzelni milyen lehettem félénk, szerencsétlen lányként.


DE (és most jön a lényeg) a régebbi ismerőseim továbbra is úgy kezelnek, hogy én vagyok a kis "nyomi".

Legutóbbi találkozáskor a kávézóban véletlenül leejtettem a pénztárcámat és kiesett pár 20 Ft-os. Erre ketten is rávágták, hogy jajj látom semmit nem változtál. Ezt viccelődve mondták, de akkor is bántó. Addig addig tesznek valamilyen hasonló megjegyzést, hogy a jelenlétükben már tényleg kezdem magam egy idiótának érezni.


2011. jún. 25. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én itthon kapom meg ugyanezt, és hidd el, ezerszer rosszabb. :(

Vágj vissza nekik, vagy sz.rd le.

2011. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bazz mások vélemény ennyire számít?

élj magadnak!!!!

2011. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne találkozz velük.Szerencsétlen korszakon ügyesen változtattál.Ideje, hogy a régi idétlen ismerősöket is lecseréld intelligensebbekre, akik nem a bunkó beszólásokban élik ki magukat.
2011. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne találkozz velük huzamosabb időre, hacsak nem muszáj (pl.osztálytalálkozó). Próbálj meg ne foglalkozni velük. Lehet, hogy közhely, de ha látják, hogy nem itgat, előbb-utóbb bedobják a törölközőt. Nekem például ez bevált, csak éppen én még mindig diák vagyok.
2011. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sokan skatulyáznak, nincs mit tenni. Ne arra fordítsd az energiádat, hogy bebizonyítsd nekik, hogy más vagy, hanem hogy szeresd magad, és akkor az újaknak tuti szimpatikus leszel:) Őket meg hagyjad...
2011. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg "agyonnevelés" áldozata vagy. Vannak szülők, vagy nagyszülők, akik abból a célból, hogy gyereküket tökéletesre faragják, folyton, mindenért rászólnak. Ennek az a következménye, hogy a gyerek minden mozdulatnál érzi magán a figyelő szemeket, és várja a fegyelmező szavakat önkéntelenül. Emiatt persze akkora zavar keletkezik benne, hogy elront mindent.


Tehát először is fel kell ismerned, hogy ez van nálad, vagy nem.


Ha igen, akkor tudatosítod, és "elcsíped" . Vagyis mikor észreveszed magadon a figyelő tekintetet és hogy várod a fegyelmezést, akkor aztmondod: hopp! Megvagy! Kodoblak. Nem kellesz! Lerázod magadról.


Természetesen, nem megy máról holnapra. Viszont egyik percről a másikra fölibe kerekedhetsz. Pl. Kiborítod a pénztárcát. Haha! Rájuknézl nagy vidáman és magabiztosan, mosolyogva, és azt mondod: "Már vártátok, igaz!!? Vagy: Jól csináltam?? Vagy: "Ó, hát direkt csináltam, hogy legyen min röhögnötök!"

És el kell érned saját magadnál, hogy komolyan godnold. Tehát te magad is viccesen fogjad fel, csinálj brahit belőle. Aztán egyszercsak mit látsz?? Elmúlt az egész.

2011. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!