Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a barátotok/b...

Mit szólnátok ha a barátotok/barátnőtök ilyen házban lakna?

Figyelt kérdés

Nem vagyuk túl gazdagok és amikor 6 éves voltam akkor vettünk egy régi házat amibe beköltöztünk és az akkori állapotához képest eléggé felújítottuk. Nincsenek a házunkban drága bútorok,nappalink sincs,anyumék szobájában van egy tévé,két fotel és azt használjuk nappalinak vagy pedig a konyhát. Anyumék szobájában alszik a kisöcsém aki 5 éves és tele van az egész szoba a játékaival. Amikor ideköltöztünk a fürdőszobát lekicsinyítettük,hogy a konyhának nagyobb hely legyen. A fürdőszoba azóta sincs lefestve,van olyan rész ahol még az egykori festékmaradvány van fent. Allulról kb. fél méteren van felrakva csempe,de az se mindenhol mert régebben anyum megkérte apumat hogy csinálja meg de csak eddig jutott.

Az emeleten van az én szobám és a hugom szobája+egy középső rész. A szobámmal nem lenne semmi problémám csak annyi hogy nincs egy normális szekrényem. Még egyszer karácsonyra kaptam egy komódot,abban tartom a ruháimat de az se túl nagy. Van egy kistévém meg számítógépem, de maga a szoba nagy ezért így eléggé üresnek tűnik.

Nem tudom ha lesz barátom és el akar jönni megismerni a szüleimet mit fog szólni ehhez? Főleg attól félek ha esetleg itt aludna és fürdeni kéne lehet hogy a kedve is elmenne a fürdéstől a fürdőt látva. Már kértem anyumékat hogy csináltassák meg,de azt mondják hogy 4 gyerek mellett egyszerűen nincs pénzük. Igazából szégyenlem azt ahol lakunk.:S

A barátnőimet se szívesen hívom ide,sőt anyum már meg is jegyezte hogy eddig hogyhogy nem jött még el egy barátom se,hát ezért..:/

18/L


2011. jún. 22. 02:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Engem nem zavarna, szerintem ha szeret akkor úgysem a házatokat nézi.:) Amúgy vannak már egész olcsó festékek, ha nagyon zavar minden hónapban félretesztek egy ezrest és vesztek egy olcsó festéket akár te is lefestheted, énis magamnak festettem a szobámat 15 évesen.:D A szobádat pedig te is kidekorálhatod, csinálj faliújságot, ragassz fel fényképeket, matricákat a bútorokra, stb. A szekrényre sajnos nincs ötletem, ha nincs rá pénz :(, de ha nagyon nem férsz, akkor nagyobb kartondobozokat befedhetsz csomagolópapírral és abba is rakhatod a ruháidat, így helyet is foglal és szép is lesz.:) Legyél kreatív, és hidd el nem fog kiábrándulni belőled senki azért, amilyen a házatok :)
2011. jún. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál! Attól félek a legjobban ha esetleg a barátom gazdagabb lenne és nekik otthon marha szép bútoraik meg fürdőjük lenne és eljönne hozzánk akkor mit szólna. Én is ebben reménykedem hogy ha szeret nem fogja zavarni,de azért a véleménye mégis csak meg lesz.:S
2011. jún. 22. 02:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Figy.Amig otthon laktam,hasonló körlmények közé vittem haza páromat.innen-onnan kapott bútorok,kivül festés nélkül,ezeréves ház,és épp a wc lehuzókája nem működött,csapból kellett kiengedni a vizet és leönteni.

Párom szülei meg...Legnagyobb problémájuk az volt,hogy a nappaliban a félmilliós szarvasből kanapé és fotekehez nem megy az egyik festmény a falon...

És ehhez képest 90%-ban nálunk voltunk,jobban otthon érezte magát.Még akkor is amikor bejött egy egérke,és neki kellett megfogni,mert ketten voltunk épp...

Tisztaság a lényeg és kész.

24/N

2011. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha gazdag vagy akár több pénze van a barátodnak, akkor sem az lesz a mérvadó. Ha szeret akkor nem érdekli ez, és úgy fogad el ahogy vagy, ha beléd szeret, akkor nem fogja érdekelni ha nincs lefestve és ha elég értelmes fiu meg fogja érteni hogy 4 gyerek mellett nincs erre pénz. Az is lehet hogy segíteni akar majd, és nem azért mert sajnál hanem mert rendes.

Én személy szerint nem vagyok gazdag családból, a párom se ugyan, de nekünk sok tartozásunk volt, és mi volt ? megkérdezte hogy tudna e segíteni, és azóta velem jár dolgozni és abból ő egy fillért nem lát, mert "segíteni jön és nem dolgozni".


Tehát nem hiszem hogy ez számítana. csak legyen tisztaság mert a Nő legyen tiszta, ha már a férfi kevésbé :P :D

2011. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

02:38


elég olcsó festék ?:D rosszul jársz ha kikened mert utána csak gond lesz vele, leesik a falról stb.. nehezebb lesz utána ha jó festéket akarsz felkenni.. és egy olcsó festék kitart 1-2 hónap. sztem ilyenre érdemes többet költeni. ha még nincs rá.. várni kell.. :)

2011. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én speciel semmit.

Nekem is volt olyan barátom akinél bőrkanapé, nagy plazmatv (akkor még ez nagy újdonságnak számított), üvegasztal, stb... volt. Na náluk nem szerettem lenni, mert féltem, hogy leverek, eltörök, elrontok valamit. Legjobban annál a barátnőmnél éreztem magam a gimis évek alatt, akik lovakat tartottak. Nyereg a kocsiban, tiszta por az egész, jöttünk-mentünk a tanyára. Egyszerűen imádtam. :D 4 gyerek volt náluk, folyton nyüzsi, szerettem ott lenni. :)

2011. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj emiatt. Vannak, akik sokkal rosszabb körülmények közt élnek. Vannak akik a szüleikkel laknak egy szobában. Nektek azért emeletes házatok van, van saját szobad, még ha nem is tökéletes. Szerintem nincs vele semmi baj.
2011. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Ha szeret Téged nem érdekli milyen körülmények között élsz, feltéve ha tisztaság van. Ha van esze felfogja, hogy nem Te tehetsz az a anyagi körülményeitekről. Mi sem éltünk fényesebben mint ti de én mindig hívtam a haverokat, csajokat. Ha nem tetszett volna nekik a helyzet úgy sem jöttek volna többet.

2011. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez egy tök jó szűrő:

a sznobokat távol tartja tőled, maradnak azok akiknek nem minden a külsőség. Az is más, amikor link alkoholista szülők miatt olyan a ház amilyen, ott sajnos a gyerek is sérült, engem zavarna, de a becsületes szegénységet tisztelem mindennél jobban. Attól se kell majd tartanod, hogy a gazdagságodért kellesz bárkinek is. Jó neked.

2011. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a barátod az alapján ítél, hogy milyen házban laktok, az már régen rossz. Attól én még együtt lennék azzal, akit szeretek, mégha egy ócska lakásban lakik is.
2011. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!