Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem vagyok szerelmes a...

Már nem vagyok szerelmes a barátomba. Érdemes így vele maradni?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve vagyunk együtt, 2 éve nálunk lakik, de most úgy érzem, elmúlt a szerelem. Én 20N ő 25F. Szeretem, de már nem szerelemmel. Tudom, hogy a szerelem minden kapcsolatban elmúlik egy idő után, de nem tudom 20 évesen érdemes-e ebbe beletörődnöm, és nem keresni másik szerelmet. A kapcsolatunk ezt leszámítva rendben van, bár nem tökéletes, de egyik sem az. Bonyolítja a dolgot, hogy ha szakítás mellett döntenék,a barátom akkor sem tudna tőlünk elköltözni.Jelenleg nem áll túl fényesen anyagilag, és haza sem mehet a családjához. Kidobni pedig nem fogom az utcára. Emiatt viszont úgy érzem, hogy "csapdába estem", nekem már vele kell maradnom, ha akarok, ha nem.
2011. jún. 20. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig lépned kell. Nem igaz,hogy a szerelem elmúlik teljesen,mindíg ott van és időnként fellángol. Ha azt érzed,hogy elmúlt akkor nincs értelme hogy ezt továbbcsináld.

(25 éve házas)

2011. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Időnként még én is érzem, de sajnos ez csak 1-1 nap. azért is félek lépni,mert mi van, ha ez csak egy ilyen időszak, és később visszatér az érzés. És mi legyen a másik problémámmal, hogy ha szakítok, hová küldjem szegény? Nem tud hová menni :S
2011. jún. 20. 17:32
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

En azt mondtam volna, mikor nem olvastam az utolso par mondatot, hogy igen, a szerelem atalakul minden kapcsolatban, igy ha minden rendben van egyebkent, nem hiszem, hogy van ertelme uj kapcsolatba kezdened, hisz abban is valtozni fognak az erzesek. Talan tul fiatal voltal, mikor kezdtetek es igy mar 20 evesen "kiegettnek" erzed a kapcsolatot.


"a barátom akkor sem tudna tőlünk elköltözni"


Te es a szuleid nem vagytok kotelesek eltartani. Ne erezd ugy, hogy neked ezt kell tenned. 25 eves, azt irod, hogy vannak szulei. Nem irtal a helyzetrol reszletesebben, de ne hagyd, hogy rajtad eloskodjon. Ez nem normalis helyzet es csak emiatt ne maradj vele. Az senkinek sem lenne jo. Ne vesztegesd a sajat idodet es az ovet sem, ha tudod mar most, hogy ezt a kapcsolatot nem akarod.

2011. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Apja van csak, de vele több mint 5 éve nem beszélt. jelenleg nincs munkája, azért nem tudna máshová menni. Talán meg kéne várnom, hogy talpra álljon anyagilag... De lehet hogy csak kifogásokat keresek.
2011. jún. 20. 17:35
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos én is teljesen ilyen szituációban vagyok a párommal kapcsolatban...én már beletörödtem a sorsomba...
2011. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, és te így tudsz boldog lenni? A válaszod alapján úgy tűnik, nem :S
2011. jún. 20. 17:42
 7/23 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves Kérdező! Egyáltalán nem vagyok boldog, de ez van, sajnos...

Az én párom kicsit idősebb mint a Tiéd, ő már 32 lesz, neki csak az anyja él, akivel már 2 és fél éve nem beszél. Ja és mi 3 és fél éve vagyunk együtt...

2011. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon hasonló a helyzetünk. A te párod tudja, hogy már nem vagy belé szerelmes?
2011. jún. 20. 17:47
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg kéne várnom, hogy talpra álljon anyagilag...


Es ha ez 5-8 evig fog tartani? Ugyanis nem 1 ev lesz, ez biztos. Ha pedig nem beszel az apjaval, majd beszel ujra, ha muszaj lesz neki. A szuleid nem kotelesek eltartani a hazukban. Szerintem kifogasokat keresel sajat magadnak. Lehet, hogy meg szereted, le kellene ezt magadban tisztazni, de valljuk be, nem normalis dolog, hogy evek ota ti tartjatok el. 25 eves. Van munkahelye? Mert ha nincs, nem sok esely van ra, hogy a helyzete valtozhatna a jovoben. Nehogy az legyen, hogy te fogod kitartani.

2011. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Ja és hozzáteszem, hogy már eljegyzett..augusztusban el akar venni...szóval már számomra nincs idő meghátrálni...
2011. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!