Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tehetnék? Én 19...

Nem tudom mit tehetnék? Én 19 éves lány vagyok és a szüleim iszonyatosan tiltják tőlem a barátom a származása miatt (pedig szinte nem is ismerik).

Figyelt kérdés

A barátommal annyi a probléma h cigány .

Szüleim meg sem akarják ismerni pedig nem egy buta ,putriból jött cigány hanem egy főiskolás szorgalmas , RENDES ember .Az ő szülei teljes mérétkben elfogatak engem ,szertnek,úgy bánnak velem mintha a sajátjuk lennék.DE mikor azt kérdezik tőlem h a kisfiunk hogy jön ki a szüleiddel én csak hallgatok mert nekik fogalmuk sincs róla h bár 8 hónapja együtt vagyunk a barátom még csak enm is volt nálunk soha.

És ez a helyzet kezd egyre rosszabb ,kellemetlenebb lenni.És persze a páromnak végtelenül megalázó.Mit tehetnék hogy ne veszísem el sem a szüleim sem a párom ?


2009. márc. 23. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom ha elszomorítalak, de szerintem semmit nem tehetsz. Tapasztalatból mondom, hogy az az ember aki ennyire elutasítja a cigányokat, nem fog megváltozni, soha, soha . Valamelyikőjüket el fogod veszíteni. Vagy ha nem is, a szüleiddel eléggé rideg marad majd a kapcsolatod.
2009. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
johogy tiltanak, igazuk van..
2009. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Először ne magatokhoz hivd, hanem csináljatok valami közös, de nyilvános programot. Pl. étterembe hivd meg szüleidet közösen a barátoddal. Ott nem csinálhatnak cirkuszt. Vagy egy közös szinház + utánna vacsora és akkor lesz miről beszélgetni is. Esetleg, amikor pl. anyukádnak, apukádnak van szülinapja/névnapja, csináljatok közös programot velük.

Csak az a bajuk, hogy nem ismerik és előitéletek alapján ellenzik. Ha megismerik, beszélnek vele, remélhetőleg megváltozik a véleményük.

Nekem is vannak cigány barátaim és nagyon rendes emberek.

2009. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ettől tartok én is hogy mégjobban megromlik majd az amúgysem fényes kapcsolatom a szüleimmel:((
2009. márc. 23. 18:06
 5/12 A kérdező kommentje:
próbáltam már azt is hogy menjünk együtt ebédelni, vacsorázni azt mondták hogy ők nem hajlandóak leülni egy "ilyennel" egy asztalhoz:(:(
2009. márc. 23. 18:08
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyik válasszal sem értek egyet.(1-2) Ha szereted, mit számít az hogy cigány! Ne értsen félre senki, nem védem őket! Ha valaki, hát én aztán tudom milyenek "azok" a cigányok, mert borsodi vagyok, itt aztán folyik az élet!!Tudnék mesélni órákat! Ennek ellenére TUDOM, hogy vannak rendes cigányok is. Nem a bőrszín a fontos, hanem az ÉLETMÓD!!! Ezt kellene mindenkinek megérteni! Visszatérve a kérdéshez. Az én sógorom afrikai. A szüleim még ki is tagadták a nővéremet amikor bemutatta nekik. Sok időbe telt, de idővel elfogadták és nyugodtan állíthatom, hogy megszerették. Nagyon nagy csata volt, de nem adták föl a tesómék. Csak idő kellett a szüleimnek, amíg megismerték. Nehéz lesz és fogtok kapni a szüleidtől hideget- meleget, de ne add fel, ha igazán szereted! Hidd el idővel megenyhülnek, csak meg kell,hogy ismerjék. Az eleje nagyon nehéz lesz, de ha ezt kibírjátok akkor meglesz az eredmény. A szüleid nem akarnak téged elveszíteni, így előbb utóbb beletörődnek a választásodba! Kitartás!! és sok sikert! Na most lehet lepontozni!!!
2009. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem könnyű a helyzeted, de nem is lehetetlen. Sajnos, valóban vannak rendes romák, és ebben a sajnos az, hogy elég kis számban, a tapasztalatok alapján, és ez a kis rész szenved a többség tarthatatlan viselkedése miatt. Megértem a szüleidet is, hiszen nap mint nap mit lát az ember... és még ne legyenek előítéletei! Le kéne ülnöd a szüleiddel, és meg kéne magyarázni újra (gondolom, már próbáltad), hogy a párod rendes ember, főiskolás, és nagyon szeretne már megismerkedni velük. Mondd meg, hogy csak egyetlen egy esélyt adjanak, hiszen veszteni valójuk nincs, csak nyerhetnek. Mondd meg, hogyha nem viselkedik illedelmesen vagy megsérti őket, akkor többet nem is kell találkozniuk, de számodra ez szörnyen fontos, hiszen a szerelmedről van szó, talán a jövendőbeli férjedről. Mondd meg, hogy nagyon hálásak lennétek, ha csak egyetlen egy esélyt kaphatna a kedvesed. A párodnak őszintén meg kell mondanod, hogy a szüleid előítéletesek, és nem lesz zökkenőmentes a dolog. Meg kell mondanod, hogy nem a személye, hanem a származása ellen szól ez az előítélet.

Biztos nem lesz könnyű menet, de meg kell próbálnod. A kedvesed szüleinek is megmondhatod, hogy a szüleid a negatív csalódások miatt állnak így a cigánysághoz, és nem volt még pozitív élményük. Ha a szülők megértőek, okosak és kedvesek, akkor el fogják fogadni a helyzetet.

Hiszen a szüleid viselkedése nem téged minősít. Kitartást kívánok!

2009. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha ennyire elutasítják a szüleid, próbáld meg kerülőúton megismertetni a családdal. Nincs egy nyitottabb nagyszülő, esetleg nagynéni, nagybácsi, aki közvetíthetne közöttetek? Ha velük megismertetnéd, és ők mondanák a szüleidnek, hogy rendes, tisztességes fiú, talán hamarabb feloldódnának.
2009. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

100%ban egyetértek a 18.16-al. Semmi esetre se add fel, mert megbánhatod. Ne haragudj a szüleidre se, biztos ők is jót akarnak neked, de harcolj a szerelemért, mert biztos vagyok benne, hogy szereted.

Átlagban rossz véleménye van mindenkinek a romákról, és az a legnagyobb baj, hogy senki nem ad nekik esélyt, hogy bebizonyitsák amit tudnak.

Próbáld valahogy megmagyarázni otthon, hogy te aztán csak őt szereted és, hogy az ő szülei milyen jól bánnak veled és ők arra se méltatják, hogy megismerjék.

A barátodnak meg sok türelmet és kitartást kivanok, ha szeret akkor melletted van és türelmesen megvárja mig szüleid beadják a derekukat.

sok sikert kivanok és kitartást

Nkem is meg kellett küzdenem a férjemért, de nagyon örülök, hogy nem adtam fel amikor apukám annyira ellene volt. Most meg nagyon szeretik és örülnek h ő lett a vejük.

Neked is ezt kivánom HARCOLJ!!!puszi

2009. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Sok sikert, mindenkepp! :D
2009. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!