Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem az anyósom! Félreért...

Nem értem az anyósom! Félreértek valamit, vagy csak szimplán utál?

Figyelt kérdés

Anyósom egyre furcsább, ahogy telik az idő. Sok kérdezőnél tapasztaltam, ami nálunk is egyre jobban elő és egyre idegesítőbb: az anyós elkezd megváltozni. Nálunk is ez a helyzet. Először végtelenül kedves volt, aranyos, bűbáj nő volt. Ma meg mindenkit irányítgat vagy irányítgatni próbál (Úgy csináljunk mindent, ahogy ő gondolja), beleszól mindenbe, átjön hozzánk rendezkedni ("Hogy áll ez a szőnyeg?" - És elkezdi rendezgetni), ha veszünk valamit, mindig azt hangsúlyozza, hogy fölöslegesen vettük, nincs is rá hely. Arra nem is gondol, hogy szeretnénk elkezdi az életünket és bizony van pár olyan dolog, amire később szükségünk lesz és ha van rá mód, hogy most olcsóbban beszerezzük, akkor megvesszük, hogy később ne kelljen kiadni az összeg ötszörösét. Nem olyan dolgokról van szó, amik nagy helyet foglalnak, egy értékesebb kávéscsésze készletről van szó, ami már régi vágyunk és most összejött rá a pénz és szörnyen kedvező áron juthattunk hozzá. De volt még más is... A nagyobb család előtt is egyre inkább ellenségeskedik, pl. az unoka már jár, és szóltam a kicsinek ("De ügyes vagy már, Picúr!"), aki felém fordult, mire az anyós: "Ne rá figyelj, ide gyere!". Ráadásul sokszor elvárja, hogy az ő házimunka részét is mi csináljuk meg, amíg ő pihen, vagy elmegy az unokájával játszani. Megértem, hogy sokat dolgozik, de én egyetemre járok, a párom dolgozik, szeretnénk mi is élni, egyről a kettőre jutni. A páromnak ezt még nem mondtam el, de volt már példa, hogy a párom is otthon volt, mikor az anyós piszkált. Erre az anyós előadta, hogy ő mennyire nagyon segíteni akart és amit én csináltam, az komplett hülyeség volt, természetesen én fogadtam rosszul a (nem kért) segítséget. Tény, hogy nem vagyok egy konyhatündér, de ha kell, úgyis kérek segítséget, nem kell kivenni a kezemből a paprikát, és nem kell megjegyzést tenni, hogy az átlagtól eltérően vágom, nekem eddig mindig bejött ez a technika, sosem vágtam el magam. Nem kell az autómra sem megjegyzést tenni, mert nem ők spórolták rá össze a pénzt, hanem a szüleim. Amikor meg mondom, hogy "Jó, veszünk másik autót, egy terepjárót.", akkor már húzzák a szájukat, hogy nekünk fölösleges akkora autó, még egy akkora is nagy lenne mint az övék, vegyünk kisebbet. Mintha minden olyan dologra irigyek lennének, amiből nekünk jobb jut vagy van esély, hogy jobb jusson, mint nekik valaha.

Lassan költözni fogunk, és ezt most fogjuk bejelenteni. Azonban a költözésig ki kell bírnom ezt az időszakot, és már nem tudom hogyan. Néha este, ha végig gondolom a napot meg hogy milyen volt az anyósom, inkább sírok. Annyira bosszant a hozzáállása, hogy a stressztől már megint rágom a körmöm, este pedig csikorgatom a fogam.

Mit tehetnék, hogy ez a negatív hozzáállása valamelyest csökkenjen, hogy velünk együtt tudjon örülni? Nagyon, de nagyon szerettem őt, olyan volt, mintha a második anyukám lett volna, de ezzel a stílussal, most már inkább utálom.

Hogyan lehet ezt a problémát orvosolni? Volt valaki már ilyen helyzetben, esetleg meg is oldódott a probléma?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, Mindenkinek!


2009. márc. 23. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én is így voltam valamikor az anyósommal,sajnos örökre összevesztem vele:(,nem is beszélünk.

most hogy én is anyós lettem,rettegek attól,el ne rontsak valamit,csak finoman ,félve merek megszólalni,mindent a fiatalokra hagyok,pedig sokszor ugy érzem én másként csinálnám.igyekszem teljes mértékben kiszolgálni őket,minden segítséget(nem anyagi,mert szegények vagyunk)megadni nekeik.

és esténként sokszor sírok.....

2009. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósommal ugyan ez a helyzet én azt mondtam jobb anyós nem kell mint aki nekem jutott de ez mára megválltozott,mindenbe beleszól a gyereknevelésbe,hogy mit veszünk,miért költök a gyerekek szülinapjára még torta sem kellene nekik minek,szerinte felesleges,férjem ráfogja arra hogy már idős és szerinte ne csináljunk belőle problémát de átérzem a te szenvedéseidet mert nekem is nagyon rossz,pedig mi nem lakunk együtt igaz nem messze csak 10percre vagyunk egymástól.Én nem szólok neki semmit egyszerűen nem megyek el hozzá,és nem hinném hogy ez meg fog válltozni ő már ilyen marad.
2009. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves anyós-válaszoló!

Én megértem mind a két oldalt (anyós-meny), hiszen sok anyós segíteni akar, és nem vitatom, lehet hogy az enyém is, csak az a baj, hogy kéretlenül és erőszakosan. Mivel náluk lakunk, sokszor nyelek le olyan dolgokat, amiket egyébként nem tennék.

Szerintem, ha nem kell sírnod, hiszen te látod, hogy rendben mennek-e a dolgok, és ha igen, akkor minden rendben. A feszültséget, ha van, pedig lehet érezni illetve a viselkedésen tapasztalni.

Kedves Második válaszoló!

Sajnos, egy cipőben járunk. Gondoltam arra, hogy megmondom nyíltan a véleményem, de nem akarok veszekedést, haragot. Pláne, hogy kidobjanak minket az utcára, mikor még nem is tudunk költözni. Nem tudom, hogy segítene-e egyáltalán ilyen esetben az őszinteség?

2009. márc. 23. 09:48
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Ugyan ez a helyzet nálunk is.Nem foglalkozom vele,akármit mond meg se hallom/együtt lakunk/.Talán neked is ezt kéne tenned.Vagy mindenre bólogass hisz nemsokára úgy is külön mentek akkor már ezt a kis időt birdki.És a legfőbb ne emészd magad mert akkor még jobban örül a "mama"hogy látja szenvedsz!Sok sikert!!!

2009. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk sem jobb a helyzet!

Annyival csak, hogy mi sem lakunk együtt, de csak 1 km a távolság. Ők (mert apósom sem különb) tapintatosan csinálják, mert a férjemet oktatják ki, hogy mikor mit kell tenni. Most 10 hónapos második kisfiam, amikor terhes lettem eldöntötték elkell vetetnem, mert még egy gyereket nem tudnánk felnevelni!!! (Hát kicsit betojtak, mert 3x annyit kerestem mint a fiacskájuk, hogy nehogy dolgoznia keljen.) 6 hónapos terhes voltam, de a férjem még mindig azt hajtogatta, hogy neki nem kell ez a gyerek. A nagyot ajcsúrozzák, de a kicsi mintha nem is létezne. Olyan mintha a szívem tépkednék!

A kicsit nem köszöntötték névnapjakor, de azt elvárták, hogy az agglegény fiukat köszöntsem tegnap születésnapja alkalmából. Hát nem tettem! A párom elment, de úgy jött haza, hogy nem szólt sem a kicsihez, sem hozzám, a nagyot meg letolta mert az sem ment el vele.

Már úgy érzem nem bírom ezt sokáig, ráfog menni a házasságunk.

Próbálj meg beszélni a pároddal, hátha tud hatással lenni az anyjára( ha nem olyan mint az én férjem, mert neki, ha szóltam valamit, akkor mindig azt vágta a fejemhez, hogy csak bántani akarom őket,azért találok ki mindent, erről ennyit), de remélem a te párod nem ílyen.

Jaj, és próbáljatok meg külön költözni!!

Sok sikert! ( Bár nálunk ez sem oldott meg semmit, mert naponta 1,5 órát nluk van)

2009. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A gond az, hogy anyós mindig úgy adja elő a maga sztoriját, hogy segíteni akart. És a legrosszabb, hogy valóban segíteni akar, ebben igaza van. A gond az, hogy erőszakosan teszi és a meséből ezt kihagyja. A párom is joggal hiszi, hogy az anyukája segíteni akart. Már beszéltem a párommal egy kisebb konfliktus után pár mondatban erről, mondtam neki, hogy "Tudom, hogy anyukád segíteni akar, de egyszerűen megőrülök, ha valaki beleszól abba, hogy csinálom, amit csinálok, pláne ha még ki is veszi a kezemből a dolgokat, ezért vagyok most ideges." Aranyos volt a párom, mert megértette. De több, mint valószínű, hogy tiszta vizet fogunk tölteni a pohárba, mert nem akarom, hogy tévedésben éljen. Tényleg tenni kell valamit, mert amíg itt lakunk, rá megyek idegileg a dologra, pedig erős idegzetű vagyok, de talán mondanom sem kell, hogy az egyetem is elég stresszes és egy kimerítő nap után nem arra szeretnék hazajönni, hogy "Még el sem mosogattál?". Vagy még azon töröm a fejem, hogy az őszinteséggel fogok nyíltan visszavágni. Ha mások előtt megbánt, akkor majd mindenki előtt fogom megmondani: "Évi néni most megbántott." Nem tudom, hogy ez milyen reakciót fog kiváltani, vagy váltana ki.
2009. márc. 23. 10:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Ne törődjetek anyóssal!ő csak úgy lesz jó ha porhanyós:)

Ismeritek úgy-e a farkast törvényt?

"HA NEM ESZED MEG ŐT,Ő ESZ MEG TÉGED"!

Ez nagyon is igaz,mindig annál van a hatalom aki erősebb,ne hagyátok,hogy éltetek tönkre tegye,én sem hagyom!Én is egy sorstárs vagyok,de hál ég már szóba sem állunk anyóssal!Csak most férjem,és 4 hónapos fiamat akarja.Én átlátok rajta,szerencsétlen szegény.Ő csak abba leli örömét,ha van kitt szekiroznija.

Muldkor a férjemnek ezt mondta,őt ugyan nem érdekli mi van velem,és azt sem,hogy mit szeretnék,én meg ha Ő így én úgy!Akkor oda viasza,engem sem érdekel,hogy ő mit szeretne!Mindenre van megoldás csak tudni kell élni vele!Dóri

2009. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!