Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülős kérdésre válaszo...

Keresztszülős kérdésre válaszoltok, légyszi?

Figyelt kérdés

A gyermeketeknek kit választottatok keresztszülőként? (Rokont, barátot?)

Miért pont őt választottátok? Mi okból?

Hány éves volt, mikor keresztszülőnek választottátok?

Elégedettek vagytok velem, mint keresztszülővel?

pl: jó a kapcsolata veletek, a gyerekkel, jól mutat neki példát, stb?

Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

/egy leendő anyuka/


2011. jún. 8. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én keresztszüleim nem sokat foglalkoztak velem, ez engem sokáig nagyon zavart, főleg, hogy a tesvéreimnek szuper keresztszülei vannak.

Engem 19 évesen kértek fel az unokatestvérem keresztanyjának. Valószínűleg azért esett rám a választás, mert nagyon jóban voltam már korábban is a családdal, sok időt töltöttem náluk. Remélem, hogy elégedettek velem, igyekszem minden héten meglátogatni a keresztfiam (még úgyis, hogy másik városban lakom albérletben főiskola miatt). Nagyon jól kijövünk egymással, sokat beszélgetünk, sok problémájukat megosztják velem a szülők, és bár még nem tudják, de a keresztfiam édesapját fogom felkérni esküvői tanúmnak. A keresztfiammal nagyon szeretek játszani, szívesen vigyázok rá, ha otthon vagyok, és bátran rám hagyják, hiszen ismer engem, így nem fél tőlem. Ajándékot amikor ünnep van, mindig kap, de nem nagyon tudom sok mindennel elárasztani (tehát nem tudok drága játékokat, ruhákat venni neki), de szerintem érzi, hogy szeretem, és ha lesz munkám, akkor majd azért többet fogok rá költeni, bár tudom, hogy nem ez számít. A barátomat is hamar megkedvelte, esküvő után tiszteletbeli keresztapja lesz majd.

2011. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi baratokat valasztottunk a kislanyunknak. Keresztapa az en nagyon jo ismerosom, aki befogadott mikor ide kivandoroltam es a csaladjaval a csaladom helyett csaladom volt, tamogattak a kezdetekben, lelkileg is, csaladtagkent tekintettek es meghivtak csaladi esemenyekre is h ne legyek maganyos. Vallasos, katolikus, es tiszta erkolcsos elveket kepvisel. Jo peldamutato a kislanyomnak. Templomban talalkozunk vele es az edesanyukajaval. Mivel o nem volt meg hazas, igy a keresztmama a ferjem legjobb ismerose lett, akivel eltoltott par evet egy videki iskolaban. Igazi szereto anyuka, ot kevesebbszer latjuk, mert tobb oras vezetesre laknak, de meglatogatjuk oket idonket es ok is minket. O is katolikus es katolikus iskolaban tanit. tehat elvei es erkolcsei miatt esett ra a valasztas.

Az en csaladombol nem akartam senkit. A testveremmel nem jo a viszonyunk sajnos nem miattam mert en midnent megprobaltam rendezni, rengeteget eromon felul is segitettem neki, de sajnso o ezt elvarasnak tekinti, meg egy koszonomot sem ad, tul negativ, mindenkit lefitymal aki nem olyan mint o es a neje, senkit sem tisztel sajat magukon kivul. Ilyen embert nem akartam keresztszulosegre kerni, mert nem szeretnem ha a kislanyomnak ez lenne a peldakep.

A ferjem csaladjabol egy testveret szeretjuk es aki megbizhato. a masik tesoja 16 evesen szult, ma senm nott be a feje lagya, a harmadik tesoja meg szimplan nem normalis. Tehat oket sem.


Masreszt mi kulfoldon lakunk, ferjem ide valosi, tehat mi olyan baratokat kerestunk, akikrol tudjuk h itt fognak maradni es ide kotik az eletuk. Tesomek evvel amugyis bizonytalanok. es nem tudom elkepzelni roluk ha barmi tortenne velunk a ksilanyunkat felnevelnek olyan szeretetben es ugy mintha az oveke lenne.


a mi keresztulonk idosebbek 40+

2011. jún. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi reformátusok vagyunk, a fél falu lehetne keresztszülő.

Nálunk volt családi nyomás is, hogy ki legyen. A szüleimnek baromi sokat köszönhetünk, így mikor megkértek, hogy a bátyám és a nővérem is legyen keresztszülő (ők kardoskodtak a leghangosabban az abortuszért, így én nem nagyon akartam őket) beleegyeztem.

A bátyám egyszer fogta meg a lányunkat, aki erre sírógörcsöt kapott. A nővérem csak a keresztelőn fogta.

A férjemnek van egy édesbátyja, ő is keresztapa. Ő olyan havonta érdeklődik, hogy hogy van a Lilla.

Van egy 10 éves húgom, aki szintén keresztanya, bár ahogy ő mondja: keresztnővér. Kb két hetente járunk anyukámékhoz, akkor szinte a lányom közelébe sem enged, mert most ő akar vele mondókázni, etetni, pelusozni... Ő olyan alire rábíznám a lányom, ha bármi lenne.

A másik szabadon választott kersztszülő a férjem mostohaöccse.

Még a saját anyja is azt mondta, hogy nem jó ötlet, a srác most 16, hiperaktív, magatartászavaros.

Viszont:

Javára vált a keresztszülőség:

megfontolt lett,

óvatos,

heti kétszer skypeon lóg, csakhogy nézhesse a kersztlányát.

Eléggé messze laknak, folyton spórol a zsebpénzével, hogy szünetekben le tudjon utazni hozzánk, és együtt legyen a keresztlányával!

Fantasztikus Keresztapuka lett.

Én azt mondom, hogyha mármi történne velünk, akkor azt remélem, olyan 8 év múlva lesz, hogy a húgomra és a sógorkámra bízhassam a Lillát. Ugyanis ők az igazi keresztszülei!

2011. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!