Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülős kérdésre válaszo...

Keresztszülős kérdésre válaszoltok, légyszi?

Figyelt kérdés

A gyermeketeknek kit választottatok keresztszülőként? (Rokont, barátot?)

Miért pont őt választottátok? Mi okból?

Hány éves volt, mikor keresztszülőnek választottátok?

Elégedettek vagytok velem, mint keresztszülővel?

pl: jó a kapcsolata veletek, a gyerekkel, jól mutat neki példát, stb?

Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

/egy leendő anyuka/


2011. jún. 8. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

régen nagy jelentősége volt ennek a dolognak

én úgy látom a keresztszülőség elvesztette értékét.

az én babám 14 hónapos

de nincs keresztszülője

ugyanis nincs ki aki lehetne vagy szeretném hogy legyen.

ilyen a családom nem bíznám rájuk a babámat.

mert ugye régen a keresztszülőknek az volt a "feladatuk" hogy ha vmi baj történik a szülővel ők neveljék tovább a gyereket

de ez már nem divat sajnos--

lehet hogy vki nagyon nagyon jó viszonyban van a keresztszüleivel de hát ez nagyon ritka már...


bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam :)

2011. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt a választ is nagy haszonnal olvastam. Várom a többit!
2011. jún. 8. 21:24
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

legjobb barátnőmet, azért hogy "rokonná váljon". De a kistesónál hugom is sorra fog kerülni, ő talán hagyományból, de azért is, mert őt is nagyon szeretem.

25 éves a keresztanyu, egyedülálló, vallásos is, úgy él, mint minden fiatal, de ésszerűen, úgyhogy a példamutatás rendben van. :) Minden héten eljön hozzánk.

2011. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

-A sógornőm és az élettársa, mi meg az ő gyerekük keresztszülei vagyunk.

-Mert jó testvérek, és közel laknak.

-32

-Veled, nem is ismerlek! :-)

-A "Kerikével" viszont meg vagyunk elégedve, segít ahol tud, anyjuk helyett anyja a gyerekeknek!

2011. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, lefárasztott a pocaklakó így estére, egy betűvel több lett... :D

Szóval, a keresztszülővel elégedettek vagytok e, nem velem... juj, égek itt, hogy elrontottam :)

2011. jún. 8. 21:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna az utolsót. :) Nálunk is a barátnőm lett ugyanezért. Maximálisan elégedettek vagyunk vele.
2011. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár nekem még nincs babám, már most biztos vagyok benne, hogy a testvéremet, vagy esetleg a párom családjából választunk keresztszülőt. Abból a megfontolásból, mert a testvérem mindig a testérem marad, de aki most a barátom, nem biztos, hogy 5-10 év múlva is a barátom lesz, hiába az, már 20 éve. Remélem érted, hogy mire gondolok. És mi úgy tervezzük, hogy a baba pár hónapos korában lesz a keresztelő.
2011. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia Kérdező!

Nekem még nincs gyerekem, de olyan keresztszülőket fogok választani akik TUDOM, hogy bármi baj esetén törődnének a gyermekemmel, olyan keresztszülőket, akik nem fogják elhanyagolni a gyermekemet...és itt elsősorban nem a szülinapi ajándékokra gondolok (de akár ez is fontos lehet egy kisgyereknél...)

Van egy barátnőm akit az egyetemről ismerek, ha tehetném a majdani gyermekeim közül nem csak egynek, de kettőnek is keresztanyjává fogadnám...Még egy olyan tiszta, őszinte, példamutató embert nem ismerek mint ő amilyen, szóval az első gyerekem protekciós lesz ilyen szempontból...:D Nem utolsó sorban a párját is nagyon kedveljük a párom és én egyetértünk Velük...


Én elsősorban barátokat fogok választani keresztszülőnek, a testvéremet nem hiszem, hogy választani fogom, neki megvan már a "funkciója". A másik az, hogy vele nagyon különbözőek a nézeteink, a párjával pláne....


Vannak még más gyerekkori barátaim, és a páromnak is van egy ősgyerekkori barátja még az óvodából, ő trehány meg minden, de egy olyan ember aki a barátaiért mindent és bármit megtenne....


Szóval én barát párti vagyok. A családomból nincs akit választanék kicsi a rokonság, a párom családjából se nagyon van...majd kiderül:)


Sok boldogságot Nektek!

21-L

2011. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyerekem nincs, de a saját keresztszüleimről nyilatkozhatok.

Nekem se anyukámnak, se apukámnak nincs tesója, kicsi család, nagyon kicsi. Anya barátnője lett a keresztanyám, a férje pedig a keresztapám. Ők akkor voltak olyan hát pontos évszámot nem tudok, de 35-40 között. Szuper keresztszülők voltak, gyerekkoromban rengeteget voltam náluk, akkor az ő gyerekük már felnőtt volt, szal gyakorlatilag oylan voltam nekik mint egy késői második gyerek. Mindig vittek ide-oda, sokat vigyáztak rám. Olyan is volt h keresztanyum meg mamám összevesztek rajtam h ki vigyázzon rám. Aztán sajnos elváltak keresztapuval, őt azóta nem is láttam, de keresztanyu mindig jön hozzánk, hetente-kéthetente, néha én is meglátogatom, ha időm engedi, segítünk egymásnak ha kell valami, pl költözés, vagy lelkisegély. Szóval sztem jól választottak anyáék keresztszülőt, mégha keresztapám már nincs is, de keresztanyu jó választás volt. Ja és egyébként mára senkim nincs a szüleimen és rajta kívül, de rá tudom hogy bármikor számíthatok, ugyanúgy mint a szülőkre, függetlenül attól, hogy nem is vagyunk vérrokonok, de erős a kapocs.

19/L

2011. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nagyobbik fiam keresztanyja a férjem nővére lett.

Én nem igazán lelkesedtem az ötletért, hogy ő legyen, de a férjem szava győzött. Megkeresztelve 3 hónapos korában volt egy szerdai napon,, az időpont kitűzését is halogattam. Sőt ha rajtam múlott volna a gyerek sem lett volna megkeresztelve. Mert a mai napig nem rajongok a sógornőmért. És úgy mond lesz...mindig is a keresztgyermekeit. Erkölcsi példát meg hogy a fenébe is tudna mutatni, olyan aki egyszer már elvált és a mostani férjétől meg különél?

A második gyermekem keresztapja az öcsém volt.

2 hónaposan lett a gyermek megkeresztelve. Vele nagyon meg vagyok elégedve, mert azt látom fontos neki a keresztgyermeke. Kicsi korától kezdve programokra viszi, nyáron nyaralni és a vallási téren is támogatja, jó tanácsokat ad neki. Őt fogom felkérni gyermekemnek bérma keresztapának jövőre.

Amikor első két gyermekem született még nagyon fiatalka voltam 20-as éveimbe jártam. Annak ellenére hogy én is felvettem a keresztség, oltáriszentség és a bérmálás szentségét akkoriban nagyon nem voltam tisztában vagy nem érdekelt a vallás és a hit fogalma.

Mára megváltozott bennem minden. Mindenkinek azt tudom tanácsolni aki keresztszülő szeretne lenni, hogy vegye komolyan ezt a hivatást és ne megszokásból legyen az.

Nagy felelősség még pedig azért, mert ő a felelős hogy a gyermeket vallásos életvitelre nevelje és ebben a szülőknek is óriási szerepe van!

Hármójuk tanítására van szükséges ahhoz, hogy a gyermek

a megfelelő erkölcsi útmutatást kapja.

2011. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!