Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ilyen helyzetre mi lehet...

Egy ilyen helyzetre mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Apukám több mint egy éve külön költözött, de közel lakik és mindennap elvisz suliba, és délután is szokott jönni, elvisszük a kutyát sétálni, stb. Anyukámmal viszonylag jóban vannak, bár anyukám sokszor felkapja a vizet. Régebben kint éltünk pár évet Ausztráliában, és most jó lenne vissza menni, már csak azért is mert a szüleim itthon(mert ugyanaz a munkájuk) sokkal többet dolgoznak sokkal kevesebb pénzért. Anyu ma be is küldte a vízumkérelmet, de csak 2 személyre... Apu mondta hogy ő nem szeretne kiköltözni, mert ő már öreg hozzá( mármint hogy új életet kezdjen, amúgy nem öreg) és neki itt vannak a barátai, stb, de ha kiköltözünk, akkor ő is kijön, mert nem szeretne távol lenni tőlem. Szinte hányingerem van olyan rosszul érzem most magam, mert mi van ha mi kimegyünk, ő pedig nem kap vízumot? Van egy család program is, hogyha már kapsz letelepedést, akkor a családtagjaid utánad mehetnek. De az legalább 2 év! Kétfelé húz a szívem, mert Ausztráliába nagyon szívesen visszamennék, ott képzelem el a jövőm, de közben tudom hogy apuval lehet nem találkoznék egy jó ideig, meg ha ki jönne(tényleg sokkal jobban élnénk) akkor sem érezné otthon magát, anyu meg ugye...már el is küldte a kérelmet.

Lehet hogy most nagyon önzőnek gondoltok(talán az is vagyok), de nekem az az álmom hogy odaköltözöm.16/l

(amúgy apu mostanában sokat szenved hogy mennyit kell dolgozni és milyen kevés a szabadidő)


2011. jún. 8. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettől nem vagy önző.ha ott jobb feltételek mellett éltek meg, miért szakadnának itt bele.Attól te még ide is hazajárhatsz(nagyik stb)DE!!!Figyelj, ezt nem neked kell megoldani.A felnőttek, pláne ha beszélő viszonyban vannak, tisztázni fogják, hogy hogyan tovább.Ne érezd azt, hogy rádtelepítették a választás terhét.Ezt ők ketten döntik el.Amúgy meg lehet apukád kiköltözik még vagy hat-nyolc évre és amikor már azt látja, hogy elengedheti a kezed, akkor megint hazajön.Nem a te döntésed, hanem az övék.Neked ne legyenek ebből lelki gondjaid.
2011. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ebből probléma lenne, mert oda a vízum kérelem max 1 év, ha tanulós vízummal mentek, mással meg nem hiszem, hogy letelepedhetnétek( egy időben mi is akartunk menni) és oda apud is veletek tud menni
2011. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, igazad van, csak én képtelen vagyok ülni és hallgatni mi lesz:), de remélem jól sül el.

másodiknak:

én annyira nem értek a vízumokhoz, de úgy tudom hogy ha valaki szponzorál, akkor több ideig is ki lehet menni, így voltunk mi is kinn, és maradhattunk volna, de végülis hazajöttünk. És ha anyu talál munkát/céget ahova mehet, akkor ők szponzorálhatnának minket.(vagy mi:D)

2011. jún. 8. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha menni akartok, egyelőre adjátok be mindannyian a vízumkérelmet, aztán ha apukád nem kapja meg, legfeljebb nem mentek most ti sem. A vízum csak egy lehetőség, nem kötelez semmire. De amúgy miért ne kapná meg apukád? Még az is lehet, hogy ő kap, ti meg nem. Kár ezen előre idegeskedni, várjátok ki a végét, utána döntsetek!
2011. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!