Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem élvezek semmit,...

Miért nem élvezek semmit, miért nem hoz egyetlen ünnep sem lázba?

Figyelt kérdés
Már jó ideje semmi hangulatot nem találok a karácsonyban, húsvétban, születésnapokban, stb minden ilyen ünnepekben, egyszerűen nem tudom élvezni ezeket. Régen alig vártam az ilyen ünnepeket, és olyan jók voltak, de most már semmi... Mintha valami hiányozna vagy nem tudom. Mitől lehet ez?
2011. jún. 3. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mit vársz az ünneptől? Mit szeretnél érezni pl.: karácsonykor? Mit szoktál tenni annak érdekében, hogy élvezd és megéld az ünnepi pillanatot? Feltételezem semmit. gondolom nincs kialakult menete az ünnepeknek, csak gyorsan lerendezitek az ajándékozást, mert ez a szokás és vissza tértek a hétköznapi élethez. A következő ünnep alkalmával díszítsd fel a lakást, vagy csak egy kis sarkot. Jó előre kezdj el készülni rá és beszéld meg a családoddal, hogy most mindenki vegyen részt az ünnepen, tegyetek ki magatokért beszélgessetek készítsetek ünnepi vacsorát és legyetek hálásak egymásért. Akár azt is megbeszélhetitek, hogy idén senki ne ajándékozzon senkinek semmit, maximum valami kis apróságot, de nem tusfürdőt meg ilyen személytelen ócskaságokat, hanem valami kis kedves dolgot. Nálunk az egésznek már hagyománya van és mivel anyukámnak fontos volt kiskoromban, hogy varázslatossá tegye számomra az ünnepeket ezért most is már csak az emlékek miatt egyszerűen nem tudok szürke maradni. Ti is alakítsatok ki közös emlékeket és a későbbi ünnepek alkalmával már sokkal jobb lesz. Próbáld meg élvezni az egészet és tegyél azért hogy jó legyen.
2011. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
képzeld fel szoktuk díszíteni a házat, megvan a menete, úgy mint régen, minden adott, mégsincs semmi ami lázba hozna ezzel kapcsolatban, régen minden más volt...
2011. jún. 3. 20:26
 13/17 A kérdező kommentje:
mármint úgy más hogy megvolt a hangulat, élveztem minden jó érzés volt ma már ezek nicnsenek meg... semennyire sem...
2011. jún. 3. 20:27
 14/17 anonim ***** válasza:
És a többiek is így éreznek vagy csak te?
2011. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
szerintem csak én.
2011. jún. 3. 21:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha a többiek látványosan ünnepi hangulatban vannak és csak te nem érzel semmit, akkor lehet, hogy ez csak átmeneti. Olyan időszakodat éled, amikor nehezedre esik lazítani és olyan dolgokat élvezni amiket korábban szerettél. Nem hajtod túl magad? Foglalkozol eleget saját magaddal? Mert ha hosszabb ideje feszültségben tartod magad, akkor könnyen úgy maradhatsz akkor is, amikor hivatalosan is szabad lazítani és amikor elmúlik az ünnep akkor bánkódsz hogy nem élvezted ki eléggé. Ezért írtam az előbb, hogy ha lehet, akkor már az ünnep előtt akár egy hónappal kezdj ráhangolódni és tarts szünetet, amit arra szánsz, hogy magaddal foglalkozol. Semmi sem lehet annyira fontos, hogy megvond magadtól a jó dolgokat.
2011. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 x.wicaa.x válasza:
Már írtam ide korábban. Én azért nem nagyon tudok válaszolni, mert nekem valószínűleg egész más miatt van az, hogy nem tudom élvezni az ünnepeket. Mióta anyukám meghalt azóta már nem hat meg az ilyen családi összejövetel. Pedig felénk is van pl. karácsonykor feldíszített fa, ünnepi ebéd ahol mindenki ott van. Amúgy amit az utolsó válaszoló írt abban lehet valami, a túlhajszoltság tényleg okozhatja a kedvetlenséget. Gondolj bele, a fárasztó hetek után, még kinek van kedve ehhez az egészhez?
2011. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!