Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem élvezek semmit,...

Miért nem élvezek semmit, miért nem hoz egyetlen ünnep sem lázba?

Figyelt kérdés
Már jó ideje semmi hangulatot nem találok a karácsonyban, húsvétban, születésnapokban, stb minden ilyen ünnepekben, egyszerűen nem tudom élvezni ezeket. Régen alig vártam az ilyen ünnepeket, és olyan jók voltak, de most már semmi... Mintha valami hiányozna vagy nem tudom. Mitől lehet ez?
2011. jún. 3. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van családod?
2011. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
persze van.
2011. jún. 3. 18:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk, és mindenkinél is így van azt tapasztalom 15 évesen. Széthullik a család egyszerűen, vagy nem is tudom. Egyébként meg a pénz is a háttérben állhat, és a világban a nagy rohanás. Nincs idejük kikapcsolódni az embereknek, egyre nagyobbak az elvárások.
2011. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Drágáim, már rég kivesztek ezek az igazi értékek belőlünk érzelmi szinten, és ezt a "civilizált fogyasztói társadalmi rendszer" okozza.

A mi feladatunk visszahozni, újrateremteni. És átformálni a világot.

Vagyis a tiétek lesz folytatni, én már kezdek öregedni.. :)

30F

2011. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez csak egyre rosszabb lesz, 200 év múlva már az ünnepeket se ünneplik meg?
2011. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
megünnepeljük mi, csak számomra nincs benne semmi mint egykoron. Nemtom mért, valamikor úgy érzem mintha valami hiányozna.
2011. jún. 3. 19:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is így van, régen valahogy más volt. Most alig várjuk, hogy túl legyünk rajta, régen meg alig vártuk, hogy elkezdődjön.
2011. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem már kamaszkoromban (körülbelül 16-17 éves lehettem), hogy az ünnep (főleg a karácsonynál volt ez) már nem hoz annyira lázba, mint régen.

Szerintem ez egy természetes folyamat, úgy gondolom, ahogy kezd felnőni az ember, akkor valamilyen szinten elvész az a gyermeki lelkesedés az ünnepek iránt, ami régen volt.

Bár lehet, hogy az "elvész" nem is jó szó rá, inkább átalakul.

2-3 éve már újra bennem van az izgatottság, persze már nem olyan, mint kiskoromban, de szerintem mindenkinél van ez az "átalakulási folyamat", mikor tényleg azt érzi, hogy valami hiányzik.

Aztán mikor ez lecseng, újra megkerül a "hiányzó darab" (legalábbis nálam így volt :) ).

L/24

2011. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 x.wicaa.x válasza:
Hát ez velem is pontosan így van, sőt, én kifejezetten utálom az ünnepeket. :(
2011. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
de miért van ez? Mi okozhatja?
2011. jún. 3. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!