Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen miért kell megsértődni?

Ezen miért kell megsértődni?

Figyelt kérdés
Anyámmal van a gond, ha átjön hozzánk, nagyon otthon érzi magát, benyúl a hűtőbe, szekrénybe, elkezd takarítani, mintha kosz lenne, mindenbe beleszól, miért ide raktad ezt a képet, miért itt van ez a váza, és már pakolja is át. Úgy viselkedik, mintha az ő tanácsai, vagy inkább utasításai nélkül életképtelen lennék. Mondtam neki, hogy ő itt vendég, üljön le, én meg hozok neki valami üdítőt, vagy kávét, vagy amit kér, erre megsértődött, hogy ő itt miért csak vendég? A lakáshoz semmi köze, nem adott bele pénzt. A másik, hogy nem eszik a főztömből, pedig jól főzök. Másoknak az anyóssal szokott gondjuk lenni, engem meg a saját anyám idegesít.
2011. máj. 27. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

OFF: Nem értem, miért kellett volna az Anyja lakásába pénzt beleadnia? Mikor megszületik benne van a lakás árának a fele a fenekébe vagy mégis, hogy? Azért kell egy kis idő míg az ember dolgozni tud! Mostmár külön élete van, gondolom az Anyja is kikérné magának, ha a szülei átrendeznék a lakást!


Mi lenne ha Te mennél át sűrűbben? Ha nem tudsz akkor próbáld Neki határozottan megmondani, hogy már megnőttél, ezek szerint eltartod magad, innetől kezdve a saját ízlésednek szeretnél élni! Amikor Ő eltartott ok, beleszólt, de ez a Te otthonod, a Te életed, ez volt a vágyad, hogy minden oda kerüljön ahova akarod!

2011. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal értek egyet, akik azt mondják, nincs joga anyádnak apokolagtni, rendezgetni, úgyanis ez nem csak a te lakásod (a lányának a lakása), hanem a párodé is. Ez egy másik család, más ízléssel, közösen kialakított szokásokkal. Ő ebben a családban csak vendég. Ha lesz gyereketek, nyilván ő pakolhat, rendezkedhet, ahogy te is tetted annak idején. De ezt a két dolgot ne szabad összekeverni.

Szerintem jól válaszoltál neki, kedvesen, de határozottan. Feleslegesen sértődött meg, de előbb-utóbb felfogja, miről beszélsz.

2011. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mármint az Édesanyja szülei rendeznék át a gyerekük lakását.
2011. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
az én anyukám is sokszor jön és csinál sokmindent, de én örülök hogy aktivizálja magát. Nem szokott átpakolászni, mondjuk nem is bánom ha áttesz valamit, mert nekem lényegében mindegy, kivéve ha helyhez kötött funkciója van. Én nem érzem hogy anyám nálam vendég lenne. Persze ha nekem van vendégem, akkor ne jöjjön be hívatlanul :) de egyébként bármikor és bármit tehet. sok cucca is van nálam.
2011. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!