Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen miért kell megsértődni?

Ezen miért kell megsértődni?

Figyelt kérdés
Anyámmal van a gond, ha átjön hozzánk, nagyon otthon érzi magát, benyúl a hűtőbe, szekrénybe, elkezd takarítani, mintha kosz lenne, mindenbe beleszól, miért ide raktad ezt a képet, miért itt van ez a váza, és már pakolja is át. Úgy viselkedik, mintha az ő tanácsai, vagy inkább utasításai nélkül életképtelen lennék. Mondtam neki, hogy ő itt vendég, üljön le, én meg hozok neki valami üdítőt, vagy kávét, vagy amit kér, erre megsértődött, hogy ő itt miért csak vendég? A lakáshoz semmi köze, nem adott bele pénzt. A másik, hogy nem eszik a főztömből, pedig jól főzök. Másoknak az anyóssal szokott gondjuk lenni, engem meg a saját anyám idegesít.
2011. máj. 27. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
HA elég sokszor elmondod neki, hogy ez a TE OTTHONOD, nem az övé, akkor idövel felfogja.
2011. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

majdnem ugyanezt irtam ki pár hónapja,csak az én anyám végignéz mindig minden egyes apróságot is,hiába mondom hogy ne


én eljutottam odáig,hogy nem hivom őt,egyszerűen falramászok hogy soha semmi nem jó

(párom mamája pedig tisztaságmániás,mégse szólna soha egy rossz szót se,magától a fürdőszobán kivül sehova nem megy vagy nyúl be)


átérzem,nem vagy egyedül,de megoldás jó nincs

2011. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a családtagok nem "vendégek" a másik lakásában.

Az más, hogy pakolászik, azt én sem engedném, de nem kell ilyen durva lenni.

Mondd meg neki, hogy "drága anyukám, érezd magad OTTHON, pihenjél, beszélgessünk, imádlak, szeretlek, de a rendezkedést bízd rám."

2011. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

A harmadik válaszolónak van igaza. Te vendég voltál ANYUKÁDÉK LAKÁSÁBAN x évig? Felnevelt, és ő a vendég?

Gondolkozz már el.

2011. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem is figyel rád. Nem figyel és nem tart tiszteletben, ez milyen dolog? Én nem hívnám át az enyémet, ha ezt megengedné magának.
2011. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Próbáld szép szóval, de ha nem ért belőle, akkor igenis tudtára kell adni, hogy mi a pálya. Ez esetben az a helyzet, hogy felnőttél. Ő még gyereknek tart, ráadásul önállótlannak, neked lenne okod megsértődni. Kérd, hogy tartsa tiszteletben az egyéniséged, a stílusod, a holmijaid és mindent.
2011. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a sajat anyosom pakolaszott,gyorsan leszoktattam rola.Mikor nekiallt kiszedni a gepbol a ruhat,ugy hogy meg sem kerdezte.

Mindenre azt mondtam en nem igy szoktam,en maskent csinalom.aztan odajutott hogy semmi nem jo ahogy o csinalja es abbahagyta.

2011. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

"Felnevelt, és ő a vendég?

Gondolkozz már el."


"Azért kell megsértődni, mert egy bunkó paraszt vagy."


Jajj, miért kell mindig a lehető legnegatívabban értelmezni egyetlen szót, anélkül, hogy elolvasnánk milyen kontextusban szerepel?


Az én olvasatomban a kérdező azért mondta, hogy anyukája _vendég_, mert szeretné Ő kiszolgálni és gondoskodni a kényelméről legalábbis a teljes mondat (nem csak egy kiragadott szó, amibe bele lehet látni a legrosszabbat) erre enged következtetni "üljön le, én meg hozok neki valami üdítőt, vagy kávét, vagy amit kér,"


Én is ugyanígy bánok anyukámmal ha jön hozzánk, leszámítva, hogy ő nem sértődik meg rajta, hanem kifejezetten örül(!), hogy most kivételesen nem neki kell háziasszonyoskodnia és pihenhet egy icipicikét.

2011. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó ebben nincs igazad,mert ha nem együtt laknak akkor semmi oka pakolgatni,rámolgatni,bele kotyogni a dolgokba.A kérdezőnek gondolom van házastársa aki erre hivatott.Tanácsot adhat,de az erőszakosság az taszitó.
2011. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos segíteni akar, nélkülözhetetlen akar lenni. Mondd neki, hogy ne fárassza magát, majd te mindent elpakolsz a saját lakásodban, ahogy neked tetszik, de most beszélgessetek. Egyébként meg felnőttél és a saját ízlésed szerint rendezed be a lakásodat, legyen szíves ezt tolerálni. Enyém is mindig ugrált eleinte, de vagy mondtam neki, hogy ok, akkor törölgessél le, vagy azt, hogy meglesz később, most inkább kávézzunk. Főzés: kóstoltasd meg vele, hogy szerinte finom-e, vagy kell-e bele még valami. Az is lehet, hogy nem akarja előletek elenni a kaját?
2011. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!