Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élő Anyukák (vagy...

Külföldön élő Anyukák (vagy bárki), ti nem vagytok sokszor magányosak?

Figyelt kérdés
Néha nagyon rám tör..Ráadásul a férjem is sokszor elutazik a munka miatt, így a Kisfiunkkal egyedül vagyok.
2011. máj. 26. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De, elég magányos lettem az utóbbi időben.

Az én férjem is dolgozik, úgy is mondhatom, hogy egész napos társaságom 80%-ban a két gyerek.

Mivel az egyik SNI-s, és 200% figyelmet igényel, így szép lassan "elkoptak" a barátok és az ismerősök.

Végül is megértem, hogy nem azért akarnak velem találkozni, hogy azt nézzék, hogy egyezkedek egyfolytában a gyerekkel, miközben ...ik szót fogadni. :S Mi meg két szót nem tudunk váltani.

A nagymamák is "elkoptak", ők is csak akkor kíváncsiak az unokákra, ha nagyon-nagyon muszáj, úgyhogy mindenhová vinni kell őket.


Egyetlen kikapcsolódásom, ha egyedül megyek bevásárolni: szép kis pihenés, busszal hazacipelni kétheti kaját, és szólni sincs kihez akkor sem.


Rettentően magányos vagyok, de annyira sok bunkó emberrel futottam össze mostanában, hogy már ez se érdekel.

2011. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

èn külföldön élek, se a férjemnek se nekem nincs a közelben rokonunk, 3 éve élünk itt , íyg nagy barátságok sem alakultak ki. nekem van pár magyar barátnöm de ök sem a közelben vannak. meg a szomszéddal vagyok jóba aki hoz néha babás anyukákat magával.

ìgy én is sokat vagyok egyedül, és mikor pl tegnap az egyik anyuka (akivel minden szerdán talizunk) lemondta a talit akkor teljesen elkeseredtem hogy milyen magányos vagyok.

2011. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy válaszoltatok! Én is hasonlóképpen érzek sokszor, hiányzik, hogy valakivel spontán összefuthassak és elmenjünk pl. sétálni. Persze vannak páran, akikkel szoktam ritkán találkozni, de nagyon ritkán sikerül összehozni. Valahogy az összes kapcsolat olyan felületes, az igazi barátok meg messze vannak ahhoz, hogy találkozzunk így, telefonon meg persze nem olyan..

Sokszor gondolkozok, hogy meddig fogjuk magunkat kicsit kívülállónak érezni itt.

Ti merre éltek, ha megkérdezhetem?

2011. máj. 26. 09:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát rossz ezt látni, hogy mégsem úgy mennek a dolgok mint a filmekben.


Amúgy én nem utaztam ki, és nem vagyok anyuka sem, de 2 hete kirúgtak, és orbitálisan magányos vagyok.


Azóta csak iméleket küldözgetek mindenféle cégnek, amelyek közül egy sem képes válaszolni, nameg reggeltől estig az oldalra irogatok...



Meddig tart ez még?

2011. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ma van ilyen vacak napom.

Nagyon magányos vagyok, én külföldön, férjem otthon :(

2011. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem addig volt a legpezsgőbb a szabadidőm, míg Londonban éltem egyedül. Nagyon aranyos emberekkel voltam körülvéve. Aztán jóval északabra kötöztem a páromhoz. Na, itt aztán semmi sincs. A párom meg én, amikor tudunk elmegyünk szétnézni boltokban, állatkertben stb. Sajnos barátokat itt nem leltem. Habár 20-as éveimnek még épp csak a közepén vagyok túl, mégis a legjobban a középkorú v annál idősebbekkel tudok itt rendesen beszélni. Viszont ők meg nem fogadnak barátként, mert én meg túl fiatal vagyok. Az a baj a mi városunk és környékén, h a lányok nagyon butuskák. 16 évesen "véletlenül" teherbe esnek és 23 éves koruk előtt már elváltak 2-3 gyerekkel. Én nem vagyok egy ilyen felelőtlen természet és ezt nem értik, csodabogár vagyok nekik. Magyarok az én városomban tudtommal nincsenek, ahhoz meg pénzem nincs, h ide-oda utazgassak, h összeszedjek egy társaságot. Így marad a net, ha a párom sincs itthon.

Mondjuk volt egy két csalódásom az utóbbi pár évben, így a barátok terén is inkább vigyázok.

Mindenkinek szép napot!

2011. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
09:14 Megkérdezhetem, hogy melyik városban élsz? Briteknél északra, vagy egy északi országban? Velem is ez a helyzet, bár nem tudom mennyire vigasztaló a tudat, hogy én otthon is csodabogárnak számítottam, pont azért, amit a 09:14-es írt, illetve a tanulás töltötte ki a szabadidőm. Viszont 1-2 ismerőssel néha azért beszéltem, mégiscsak más,hogy ők kicsi korom óta ismernek, ha nem is vagyunk barátok, néha jó volt őket látni. A párom szintén nem magyar származású (finn), tudom, hogy nagyon szeret, és én sose hittem a sztereotípiáknak, de gyerekeknek, én itt elmondhatom, hogy itt mindenki teljesen ugyanolyan, minden sztereotípia igaz, ez elég meghökkentő volt számomra. Barátokban nem is reménykedem, 1-2 külföldivel beszéltem, van aki már 20éve él itt nagyon kedves, de még mindig nincs 1 barátja se, pedig igen fiatalon költözött ide.
2011. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*gyerekek (elnézést, jólesett ilyen "barátiasra" venni a figurát,itt nem lehet, még haverkodni se:D)
2011. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok Magyarországon de szörnyen magányosan.
2011. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9.14-es vagyok. Még mindig brit területen élek. Szép helyen élhetsz ott Finnországban. :)
2011. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!