Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet észhez téríteni...

Hogy lehet észhez téríteni valakit, akire egy bizonyos társaság rossz hatással van? Lehet bármit tenni vagy elérni valamit?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy barátom egy átlagos huszonéves srác. Van sok barátja, haverja, eljár velük bulizni, iszogatni vagy bármi... Több ilyen társaságot is ismerek, mind egytől-egyig rendes emberek. Mikor velük van, ugyanúgy viselkedik, mint máskor. Beszélünk telefonon, kedves velem vagy megköszöni, ha néha rácsörgök. Viszont van egy társaság, akinek a tagjai egytől-egyik zűrösek. Kábítószereznek, lopnak, betörnek, szóval hiába is szépíteném, elég rosszéltűek. Mi 1 éve vagyunk együtt, mikor megismerkedtünk, nem nagyon lógott velük, aztán mindig voltak ilyen periódusai az életének, mikor velük töltött X időt. Bevallom,- ismerve az életüket és azt tudva, hogy olyankor mennyire megváltozik a viselkedése velem szemben- nem voltak túl szimpatikusak a szememben. Ugyanis mikor velük van a megbeszélt találkák ugranak (szabadkozás vagy bocsánatkérés mentesen), nem tudom elérni telefonon, mert folyton kinyomja, kikapcsolja. Utána ír nekem, mintha mi sem történt volna, a telefon pedig "lemerült"... Miért változhat meg így egy ember viselkedése? Mikor velük van, én le vagyok sz.rva(bocsi a kifejezésért), máskor meg normális, bárkivel is van... Az édesanyja is és a testvére is próbálta már finoman közölni vele, hogy nem vezet jóra ez a társaság, ők is érzékelik, hogy rossz hatással van rájuk. Én is mondtam már neki finoman. Néha belátja, és ő maga is mondja, hogy nem ártatlanok és tudja milyenek, mellőzi őket, de aztán ha elhívják, összetalálkoznak vagy ilyesmi, akkor úgy tűnik nem tud nemet mondani nekik. Pedig olykor ő maga mondja, hogy lejjebb építi a haverságot velük, máskor meg látjátok... Miattuk került már kínos helyzetbe, rendőrségen töltött egy éjszakát, mert azt a társaságot gyanúsították meg egy bűnténnyel és akkoriban velük lógott. Sőt, az édesanyjával is volt már miattuk néhány napos mosolyszünete, mert őt is átverte. Mégis ha bármi segítségre van szüksége az életben, ezek az alakok sosincsenek ott neki, a családjára, legjobb barátjára és rám viszont tényleg mindig számíthat. Hogy lehetne a tudtára adni, hogy ő egy rendes, normális srác egészen addig, míg ezekkel nem lóg? Én nem szólnék bele, hogy ki kivel haverkodjon, csak fel akarom nyitni a szemét, hogy jobb volna kicsit leépíteni őket, mert rossz hatással vannak rá... Mit tanácsoltok? Hogy érhetném ezt el? Gondolom előttük égő, hogy van valakije és gondolom ők is húzzák olyankor, hogy ne vegye fel a telót, maradjon inkább velük a találkozó helyett stb. és úgy tűnik, neki ennyi elég is. Talán fél, hogy lecikiznék miattam? Igaz, egyik nagyvagánynak sincs kapcsolata... Érdekelne a véleményetek, hogy mit lehetne tenni? Még ha meg sem fogadja a tanácsom, de tennék rá próbát. Ne kerüljön egy teljesen más világba, ha ezekkel a romlott emberekkel van. Köszönöm, aki elolvasta, tudom, hosszú, de várom a segítségeteket. Aki csak veszekedni vagy oltani akar, az hagyja figyelmen kivül a kérdésem.
2011. máj. 25. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
elég gyanús, hogy ha ezekkel a drogosokkal van, akkor azért nem veszi fel a telót, mert lehet, hogy épp drogoznak, és nem akarja, hogy tudd. gondolom ők szolgáltaták neki az anyagot. én mindenképpen közölném vele a szilárd véleményemet arról, hogy mennyire elítélem a drogokat. ha nagyon félteném, akkor lehet, hogy meg is fenyegetném, hogy beárulom az anyjának, ciki-nem ciki, de az ő javára válna esetleg. nem szabad hagyni, hogy belemélyedjen ebbe, mert tönkreteszi egy ember életét, és itt most nem csak a kapcsolatotokra gondolok, mert az csak a kezdet lenne. jó persze a fenyegetés előtt jó lenne ha elé állnál, összeszednéd minden határozottságod, és komolyan elbeszélgetnél vele erről, úgy, ahogyad mondjuk a (még nem létező) gyerekeddel beszélgetnél, ha észre akarnád téríteni. nem jó abban a tudatban meghagyni, hogy elhiszed a hazugságokat hogy lemerült a teló, és szó nélkül hagyod, hogy úgy csináljon, mintha nem történt volna semmi. el fog ebben kényelmesedni. nem hiheti azt, hogy mindent megtehet, mert csak tovább feszegeti a határokat. szabályokat kell alkotni, hogy kordában tartsunk valakit, ha durván is hangzik. ez az egyetlen út. átvitt értelemben, de néha egy "pofon" tényleg helyrepofozza a dolgokat. csak bátran!
2011. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, félek attól is, hogy beleviszik a drogozásba vagy más bűncselekményekbe. Egy konkrét esetről tudok, amikor ő is kábítószerhez nyúlt, de utána nagyon bánta is... Viszont akkor is rossz, hogy egyáltalán gyanúba keveri magát, vagy tényleg belekeverik valamibe. A lemerült telót és társait már egy ideje nem veszem be. Tudom, sokan azt mondják, inkább arrébb állnának egy ilyen embertől, de én egyszerűen próbálok megoldást találni, hogy kerüljön ki ebből a körből vagy tudja kezelni őket és ne feledkezzen meg azokról, akiknek igazán számít...
2011. máj. 25. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Felesleges bármit mondanod. Nagyon jól tudja kik azok, milyen baja lehet ha velük "barátkozik" és hogy milyen bunkó veled meg a családjával is utánuk. Ennek ellenére ezek az alakok tetszenek neki. lehet hogy csak így érzi menőnek magát, amekkora marha. A saját hülyeségétől tudod senkit sem lehet megvédeni.

Szerintem ne szólj bele, csak tartsd nyitva a szemedet. Ha kezd nagyon besűrűsödni a velük töltött idő, és ezzel arányosan a veled való viselkedése is kezd a béka feneke alá tendálni, akkor hagyd ott. mást nem tudsz tenni. Aztán kap majd pár pofont tőlük, és utána majd szépen visszakullog és bocsánatot kér és kiábrándul a drágalátos haverokból. Nem kölyök és nem is a fiad hogy neveld. Már elmondtad a véleményedet, ugyanúgy ahogy az anyukája is. Nem vagy te lemez, hogy folyton feltedd magad :) mellesleg magától is tudja nagyon jól mi a helyzet.


32/N

2011. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát most így végiggondolva azt, amit a második válaszoló írt...

Hát igen, inkább rá hallgass, mint rám. Tényleg mond valamit!

2011. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!