Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Évekkel ezelőtt sajnos meghalt...

Évekkel ezelőtt sajnos meghalt édesapám. És csak most derült ki, hogy hagyott ránk valami aranykoronát, amit még ő is örökölt. És nemtudom, hogy ez mégis mi?

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy azóta minket keres egy ember, mert elköltöztünk arról a címről és nem tudja felvenni se velem, se a testvéreimmel a kapcsolatot, és most derült ki, hogy apámtól még örököltünk valami aranykoronát. Na már most az a baj, hogy még ezzel az úriemberrel nem sikerült találkozni, információt gyüjteni, hogy mégis mi ez. De ha tudnátok nekem segíteni, hogy egyáltalán ez az aranykorona micsoda, mennyit ér, egyáltalán ér e valamit, vagy csak valami tárgy-e. Előre is köszönöm.
2011. máj. 25. 18:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:29


Mégis mi olyan vicces ezen?


Honnan kellene tudnom, hogy mégis mi ez? És a többi normális válaszadónak köszönöm, hogy próbálnak segíteni. Akkor valószínűleg föld lesz. Akkor meglátom holnap a jegyzőt.

2011. máj. 25. 18:32
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
ezen én is szakadok:D már vagy 6-szor leírták ugyanazt.Rendben,megértettük,hogy a földekhez kapcsolódik.
2011. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Okoska, azt is látod, hogy pár percen belül? Én spec. amíg gépelek, nem látom, hogy már érkezett-e válasz. Hát te?
2011. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ha hivatalopsan költöztettek (lakcim átjelentés, miegymás) akkor a hivatalos szerveknek arról tudni kell.

Vigyázz nehogy átverjen valaki valami hülye "kisebb vagyok örököltél, csak egykis pénz az ügyintézésre" szöveggel.

Csak óvatossan az ilyen dolgokkal.

2011. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

az attól függ, hogy mennyi aranykorona mégis amit örököltél


"A 0–17 aranykorona értékű földek gyengének, a 17–25 aranykoronára becsültek jónak, ezen értékek felett pedig igen jónak, értékesnek számítanak."

2011. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

jah, és nézz utána, hogy tehát mégis mennyi aranykoronát örököltél, váltsd át ha-ba és nm-be, hogy a fejedbe kb betudd határolni, hogy mégis mekkora


saját tapasztalat: 1 hektár vagy ennyi földtulajdon alatt nem érdemes földet művelni, főleg tapasztalat, szabadidő, munkatűrés, gépek, felvásárlópiac nélkül max úgy jársz jól, ha eladod, általában 1 hektárért 1 milió ft-ot fizetnek, de ez persze függ a föld minőségétől, és földrajzi helyzetétől

persze hogy megéri-e művelni, ezt neked kell eldönteni, én nem akarlak befolyásolni, tényleg csak jó tanács, a saját tapasztalataimból

2011. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Minek írjátok le huszadjára is a választ, ha már valaki megírta a jót?...
2011. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

18:29es vagyok

Ne jegyzőt keresd fel, hanem a közjegyzőt! A hagyatéki ügyeket ő intézi, és eleve ha van örökséged, neki kellett volna megidézni Téged már régen. Ki az aki most felkeresett?


egy jogi asszisztens

2011. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!