Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így velem?

Miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés
Anyum és apum elvárja, hogy mindent én csináljak meg itthon. Igaz, hogy 18 éves vagyok, de mindenre nekem sem jut időm. Anyum és apum sokat dolgozik, tudom, hogy értem is, de már nem bírom ezt. 6kor kelek, általában 3kor érek haza az iskolából, csinálok magamnak kaját és ha sokat kell tanulnom rögtön neki is állok. Ha este 7 előtt befejezem a tanulást elmosogatok és ahogy időmből futja ki is takarítok, ez persze nem mindig sikerül. Szerdán és csütörtökön fél5kor érek haza az iskolából, utána még megyek külön tanárhoz, hazaérek fél8-8ra és már sokszor nincs energiám még tanulni sem, nem hogy mosogatni. És amiért ezt a kérdést most kiírom: Az előbb apukám kapott egy fontos e-mailt, én meg rögtön lementem, hogy szóljak neki nézze meg a képeket. Lementem és megkérdeztem: "apa, tudnál jönni?" kérdezi, hogy miaz? mondtam, hogy mindegy, csak gyere máár! és akkor odarohant (épp fürdött, azt hiszem) és elkezdett velem kiabálni hogy mi van?? én nagy boldogan mondom, hogy kaptál e-mailt és már kapcsolom is be a laptopját, erre leordítja a fejem, hogy teljesen meghülyültem??? Én meg köpni-nyelni nem tudtam, hogy most mi a baj. Azt mondta, hogy ilyen kis szar dolog miatt miért szólok neki? Pedig múltkor, mikor nem szóltam az volt a baj. Aztán elkezdett velem kiabálni, hogy bezzeg arra nincs időm, hogy elmosogassak meg kitakarítsak. Hétvégén nyelvvizsgázok, csütörtökön is lesz egy vizsgám, egész hétvégén tanultam. Nagyon rosszul esik. Akármilyen veszekedés van, mindig ott lyukadunk ki, hogy én nem csinálok itthon semmit, pedig ha tudnák, hogy mennyire elfáradok nap végére. Gimis vagyok, szeretnék bekerülni egy jó egyetemre, 4,8-as az átlagom. Mikor hozom a jó jegyeket és lehet vele dicsekedni, akkor jó, de azt nem értik meg, hogy nekem ezért meg kell dolgoznom és igen, nekem a tanulás fontosabb, minthogy itthon el legyen mosogatva. Mellesleg anyum is elmosogathatna egyszer-kétszer. Szeretem a szüleimet és tudom, hogy vannak kötelességeim, de mindenre egyszerűen nem jut időm. Mellesleg nagy házunk van, egy 3 emeletes házat nem könnyű rendben tartani egyedül...
2011. máj. 22. 21:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

miért nem mosogat el mindenki saját maga után? Nálunk ez alap dolog.

A saját kis szobáját is mindenki maga csinálja.

A fürdőt a wc a konyha a terasz és a folyosó marad amit hol ez hol az csinál, de azt sem kell minden nap,hisz a rendre tudunk vigyázni.

Aki észre veszi, hogy sok a mosni való ruha, berakja kitereget, majd mindenki pakolja el a sajátját.

2011. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!