Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így velem?

Miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés
Anyum és apum elvárja, hogy mindent én csináljak meg itthon. Igaz, hogy 18 éves vagyok, de mindenre nekem sem jut időm. Anyum és apum sokat dolgozik, tudom, hogy értem is, de már nem bírom ezt. 6kor kelek, általában 3kor érek haza az iskolából, csinálok magamnak kaját és ha sokat kell tanulnom rögtön neki is állok. Ha este 7 előtt befejezem a tanulást elmosogatok és ahogy időmből futja ki is takarítok, ez persze nem mindig sikerül. Szerdán és csütörtökön fél5kor érek haza az iskolából, utána még megyek külön tanárhoz, hazaérek fél8-8ra és már sokszor nincs energiám még tanulni sem, nem hogy mosogatni. És amiért ezt a kérdést most kiírom: Az előbb apukám kapott egy fontos e-mailt, én meg rögtön lementem, hogy szóljak neki nézze meg a képeket. Lementem és megkérdeztem: "apa, tudnál jönni?" kérdezi, hogy miaz? mondtam, hogy mindegy, csak gyere máár! és akkor odarohant (épp fürdött, azt hiszem) és elkezdett velem kiabálni hogy mi van?? én nagy boldogan mondom, hogy kaptál e-mailt és már kapcsolom is be a laptopját, erre leordítja a fejem, hogy teljesen meghülyültem??? Én meg köpni-nyelni nem tudtam, hogy most mi a baj. Azt mondta, hogy ilyen kis szar dolog miatt miért szólok neki? Pedig múltkor, mikor nem szóltam az volt a baj. Aztán elkezdett velem kiabálni, hogy bezzeg arra nincs időm, hogy elmosogassak meg kitakarítsak. Hétvégén nyelvvizsgázok, csütörtökön is lesz egy vizsgám, egész hétvégén tanultam. Nagyon rosszul esik. Akármilyen veszekedés van, mindig ott lyukadunk ki, hogy én nem csinálok itthon semmit, pedig ha tudnák, hogy mennyire elfáradok nap végére. Gimis vagyok, szeretnék bekerülni egy jó egyetemre, 4,8-as az átlagom. Mikor hozom a jó jegyeket és lehet vele dicsekedni, akkor jó, de azt nem értik meg, hogy nekem ezért meg kell dolgoznom és igen, nekem a tanulás fontosabb, minthogy itthon el legyen mosogatva. Mellesleg anyum is elmosogathatna egyszer-kétszer. Szeretem a szüleimet és tudom, hogy vannak kötelességeim, de mindenre egyszerűen nem jut időm. Mellesleg nagy házunk van, egy 3 emeletes házat nem könnyű rendben tartani egyedül...
2011. máj. 22. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, egyes emberek minek szülnek gyereket.Én is anya vagyok, az én gyermekem 17 éves, a ház meg 7 szobás.Dolgozom is, a férjem is, még sem várom el, hogy mindent a fiam csináljon.Max egy fűnyírás, vagy kuka kihúzás, esetleg lemossa a kocsit.Ha lányom lenne, akkor sem várnék el tőle semmi extrát.A tanulás most az első.

Mond meg ezt nekik így, ahogy itt leírtad.El vagy te is fáradva estére, hagyjanak neked békét, és mindenki mosogasson el maga után.

2011. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem mutasd meg nekik ezt amit ide leírtál.
2011. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy szeretnél velük erről beszélni, mert neked ez nagyon rossz, és szeretnéd, hogyha nem kiabálnának veled, mert ez nem megoldás, hogy szereted őket, és tudod, hogy ők is téged, és így nincs értelme veszekedni.



Különben az viselkedik így a gyerekével, aki mással szemben nem mer kiállni magáért.

2011. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én 20éves múltam most májusban, és most lesz 8-án fél éves. Anyuméknál lakunk, mert a páromnak a lakása albérletbe van, és szeptemberbe költözünk oda.Anyum megállás nélkül dolgozik, apám beleszarik mindenbe nem dolgozik, és semmit sem csinál itthon, párom dolgozik és egyik tesóm sem lakik itt velünk. És én is beletudok szakadni az itthoni munkába egy pici baba mellett, pedig ez egy panel lakás ami 67.5 m2 ..... Hidd el,h ha ezt elmondod nekik megfogják érteni. Nekem jelenleg a napom úgy telik, h reggel megetetem a babust majd rá másfél órára alszik kb. 40percet ezalatt elmosogatok odateszem neki a kajcsit (répát,krumplit...) majd felkel ebédre eszi meg, leviszem elmegyünk ide-oda majd megint eszik és megint, és este fél9-9körül alszik el, és akkor este ha tudok felsöprök és felmosok, hidd el így sem egyszerű :(

Beszéld meg velük, és hidd el, hogy megfogják érteni. A kitartásodhoz,h menni szeretnél egyetemre gratulálok :) Sok sikert :)

2011. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Biztos pont ilyen rossz napja volt. Szerintem mindig családban vannak olyan 'standard' dolgok, amik veszekedéskor felkerülnek. Amúgy, ha 3 szintes házatok van, nem futná egy takarítónőre?:) megkönnyíteni a dolgot.
2011. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg beszélni velük, hogy szívesen segítesz, meg számíthatnak Rád, de nem mindig van erőd, Neked is jár a pihenés. A Te dolgod elsősorban a tanulás, és ahogy látom, ennek rendesen eleget is teszel. Mondd meg Nekik, hogy amikor későn érsz haza, akkor ők is segítsenek. Te segítesz nekik, akkor ennyit ők is segíthetnek Neked. Ennek kölcsönösnek kéne lennie.

21/L

2011. máj. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hagyd nyitva ezt az oldalt, ültesd le ide apádat, és olvastasd el vele.

Ennél jobban, higgadtabban úgysem tudnád elmondani. Főleg, mert úgyis közbevágna.

2011. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barnabas30 ***** válasza:
Miért a legjobb tanuló, legszorgalmasabb gyerekeknek vannak ilyen mocsadék szülei? Ez hányinger, komolyan mondom, már sokaig eset, amit olvasok, hogy a "kedves" szülő semmibe se nézi a gyerekét! Gondolom, valami irodában vakarják magukat egész nap, az nem igazi munka, az naplopás! (Fárasztó fizikai melóból nem lenne pénzük ugyanis. Tapasztalat...) Szóval menjenek a fenébe az ilyenek! Nem szeretnek téged igazán, azért csicskáztatnak ennyit, és azért is nem értékelnek semmire.
2011. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mocsadékok a szüleim, imádom őket és tudom, hogy ők is engem. Mellesleg anyum ápolónő, szóval..igenis fizikai munka...:)
2011. máj. 28. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy otthonról, a saját szüleiktől hozták azt a szokást, hogy a gyereket mindig el kell foglalni valamivel, addig sem töri a fejét semmi rosszban, amíg mosogat, takarít, tanul.

Szerintem írd le a heti "munkabeosztásodat" pontosan napokra, órákra bontva. Mivel mennyi időd ment el nap, mint nap. Iskola, utazás, különóra, tanulás, házimunka. Hétköznap, hétvégén. Aztán a jegyzeteiddel a kezedben mondd el a szüleidnek, hogy naponta mennyi jön össze. Amit leírtál, az kb 10-12 óra mindennel együtt. Mondd el nekik, hogy ez nagyon sok, és fárasztó számodra, ami egyébként nem is csoda, mert tényleg sok és fárasztó lehet. Mondd el azt is, hogy neked a tanulás most a legfontosabb, ezért próbáljatok úgy megosztozni a házimunkán, hogy a leghúzósabb napokon kevesebb háruljon rád. És nyugodtan mondd el, hogy azért írtál össze pontosan mindent, mert nagyon bánt, amikor azt mondják, hogy nem csinálsz semmit.

Ha ilyesmiről még sosem beszélgettetek, sosem mondtad nekik a nap végén, hogy fáradt vagy, akkor meg sem fordul a fejükben, hogy ez számodra probléma.

Arra már a kérdésedtől függetlenül, én lennék kíváncsi, hogy mikor van neked időd pihenni egyáltalán?? Kicsit a barátnőiddel lógni, egy buliba elmenni, esetleg a szüleiddel közös programot csinálni, vagy végiglustálkodni egy hétvégét?

2011. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!