Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátnőmnek...

Hogy mondjam meg a barátnőmnek, hogy ne aludjon nálunk ilyen gyakran, mert így már nincs a párommal magánéletünk?

Figyelt kérdés

A párommal együtt élünk, és mostanában a barátnőm minden héten többször nálunk alszik (ő is albérletben van). Nem kérdezi meg, hogy jöhet-e, csak azt mondja, hogy jön és kész. Nagyon padlón vagyunk anyagilag, de ő megeszi a kajánkat, nagy fürdőket vesz, egész éjjel nézi a tv-t, vagy netezik. És ha engem nagy ritkán megkínál valamivel, úgy néz rám, mint egy utolsó főgonoszra, ha veszek belőle. Engem ez nem zavarna egyszer- kétszer, de a párommal már nem tudunk kettesben lenni.

Ő egyedülálló, de nem érti meg, hogy mi kettesben is akarunk lenni néha. Egész nap dolgozunk, késő este haza érünk, és akkor sem tudunk beszélgetni, vagy szeretkezni...

De nem akarom megbántani, már ezer éve ismerem, általános iskolába, gimibe is együtt jártunk anno.

De ez így elég rossz. Voltatok már hasonló helyzetben, mit tanácsoltok?


2009. márc. 13. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a helyzet, hogy nem messze lakott tőlünk a gyerekkori barátnőm. Én már együtt éltem a párommal, ő is az övével. Egyszercsak összevesztek valamin, és onnantól kezdve heti3-4szer nálunk volt. Ezzel nem is volt baj, mert nem maradt sosem sokáig. Aztán kitalálta, hogy szakítottak a pasijával, mi lenne ha néhány hétre hozzánk költözne. Mondtuk neki, h ok, jöjjön, de fizesse a rezsi rá eső részét és a kaját, mert nekünk is kell a pénz. Na, egészen 3hónapig ott volt, soha nem csinált semmit. Nem volt munkája ennek ellenére én takarítottam, mostam és még főztem is. Soha nem gondolta úgy, hogy na mire ezek a hülyék hazajönnek a melóból csinálok vmi kaját, hamár egész nap otthon volt. Állandóan a neten lógott. Közben meg a páromat elkezdte húzni, hogy én az övé vagyok és a párom hamarabb fog elmenni a lakásból, mint ő. Közben elkezdtük szervezni az esküvőnket és természetesen egyből azt gondolta, hogy ő lesz a tanum. mikor mondtam neki, hogy felejtse el, egyből kiakadt és megsértődött. aztán autóbalesete lett, két hétig volt kórházban. Egy csomószor bementem hozzá, reggel még meló előtt, vittem neki kaját stb. Mikor kijött, kitalálta, hogy akkor az öccséhez költözne. Mondom, jó, még örültem is neki. Közben kiderült, hogy terhes vagyok, persze elmondtam neki, egyből jött a tervezgetés, hogy majd ő lesz a keresztanyja. Itt már csak röhögtem rajta. Mikor egyszer elmentem dokihoz, és mondta, hogy valószínű már nem él a kisbabám kiborultam, és mivel pont akkor hívott, elmondtam neki, hogy mit mondott a doki és hogy még további vizsgálatokra kell mennem. eltelt két hét, és nem hívott, nem keresett. Na akkor rágtam be, hogy velem ez a helyzet van és még egy sms-t sem tud küldeni, hogy gogy vagyok, én meg mindig ott voltam neki ha kellettem. Megmondtam neki, h szerintem ez nem barátság, és hog nekem nem jön be ez a csak kihasznállak dolog. Keressen magának érdek barátokat engem meg hagyjon békén. Valahogy k@rva sz@rul esett ez a dolog, elvégre elvesztettem a gyerekem és nem számíthattam rá. A legjobb a dologben, hogy még ő játszotta a mártírt és volt megsértődve én meg persze a szemét.

Csak azt tudom tanácsolni nektek is, hogy nagyon gyorsan építsétek le a csajt, ha nem akarjátok, hogy az egész életetekre rátelepedjen!

2009. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
37%

Nincs most kedvem elolvasni az összes hozzászólást. Bocsesz.


Eszembe jutott egy mondás, ami pontosan illik RÁD kedves kérdező:

"

- Apám miért nyüszít az a kutya?

- Mert szögben fekszik.

- De miért nem kel fel?

- Mert nem fáj neki eléggé.

"


Amit beírtál az teljességgel felesleges volt. Tedd amit tenned kell, de nyüszítsél hogy ez most milyen rossz.

Hajtsd el a "barátnődet" bócéros apja fa$zára. Hogy jön ő ahhoz, hogy beavatkozzon az életetekbe??

Vagy neked ez jó? Gyanítom, hogy igen, mert akkor már tettél volna ellene.



25/f

2009. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Kedves utolsó, ha nem írod oda, akkor is rájöttünk volna, hogy fiú vagy, mert ekkora ordas durvaság csak tőletek telik ki! A kérdező tanácsért, vígaszért, törődésért jött ide, nem pedig a bunkó leoltásodért. Szóval inkább meg se szólaltál volna!

Kérdezőnek: szerintem, mivel régi jó barátnőd, üj le vele beszélgetni először. Már többen is írták előttem, hogy valószinűleg valami nagy problémája van, különben nem lógna nálatok állandóan. De ha csak szimplán ki akar használni, akkor nyugodtan állj elé, és küldd haza, mert akkor ő mégsem tekint téged olyan jó barátnőjének, mint te őt!

2009. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Sok felháborító történetet leírtatok, nem is gondoltam, hogy ilyen sokan kerülnek hasonló helyzetbe. És többen jól írtátok, az ilyen emberekre jellemző, hogyha aztán a másik fél kerül bajba, vagy történik vele tragédia (írta az egyikőtök, hogy elvesztette a babáját, nagyon sajnálom, és együtt érzek), akkor az illető valamiért eltűnik, nem lehet támaszkodni rá.

Ez velem is hasonlóképp történt, néhány hónapig mikor depresszióba estem nem olyan rég egy bizonyos dolog miatt, egyszer sem hívott fel, hogy mi újság velem, ha találkoztunk, pedig igyekezett nem tudomást venni róla...

Pedig egy jóbaráttól nem ezt várja el az ember, hanem támogatást. De rá valamiért nem tudok haragudni, csak a mostani helyzet akasztott ki.

Mostanában a napokban még többször nálunk volt, de már nektek köszönhetően meg mertem neki mondani, hogy ne aludjon náunk, és nem volt sértődés! Persze vitt magával kaját tőlünk, de a lényeg, hogy fejlődik a helyzet. :)

Egyébként neki ilyen a mentalitása, gimi alatt egy albérletben laktunk négyen, és akkor is mindenki kajáját megette, mindig meghívatta magát, az övéből pedig sohasem adott. Ez szörnyen hangzik, de emellett nagyon érdekes, aranyos emberke, művész, és sok közös emlékünk van... :)

ezért köszönöm, hogy itt elmondhattam, mert ez a téma valamiért tabu mások előtt...

ha további hasonló történeteitek vannak, vagy ötleteitek, szívesen olvasnék még...

2009. márc. 16. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!