Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátnőmnek...

Hogy mondjam meg a barátnőmnek, hogy ne aludjon nálunk ilyen gyakran, mert így már nincs a párommal magánéletünk?

Figyelt kérdés

A párommal együtt élünk, és mostanában a barátnőm minden héten többször nálunk alszik (ő is albérletben van). Nem kérdezi meg, hogy jöhet-e, csak azt mondja, hogy jön és kész. Nagyon padlón vagyunk anyagilag, de ő megeszi a kajánkat, nagy fürdőket vesz, egész éjjel nézi a tv-t, vagy netezik. És ha engem nagy ritkán megkínál valamivel, úgy néz rám, mint egy utolsó főgonoszra, ha veszek belőle. Engem ez nem zavarna egyszer- kétszer, de a párommal már nem tudunk kettesben lenni.

Ő egyedülálló, de nem érti meg, hogy mi kettesben is akarunk lenni néha. Egész nap dolgozunk, késő este haza érünk, és akkor sem tudunk beszélgetni, vagy szeretkezni...

De nem akarom megbántani, már ezer éve ismerem, általános iskolába, gimibe is együtt jártunk anno.

De ez így elég rossz. Voltatok már hasonló helyzetben, mit tanácsoltok?


2009. márc. 13. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
szerintem a barátnődnek valami nagyon komolya problémája van, amit meg kéne beszélnektek, nem véletlenül van nálad mindig. vagy valami pszichológia dolog, pl fél otthon lenni egyedül vagy más pl valaki zaklatja. ne akard elküldeni inkább azt tudd meg tőle hogy mi a probléma. nem hülye szerintem, nyilván tudja hogy ez nektek nem jó csak azt gondolhatja hogy az ő problémája nagyobb.
2009. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annyi különbséggel, hogy az én bnőm nem alszik nálunk. A barátom késő estig dolgozik, így mindig akkor főzök, amikor a barátnőm átjön. 7-kor szokott átjönni. Kész a kaja, mondjuk fél 8-ra, aztán azt mondja éhes. Mondom akkor egyél. De hagyjál a páromnak is. Aztán ezek az alkalmak sokszorozódtak, már miden egyes alkalommal evett. Persze csak 3 percre lakik tőlünk. Kevés a pénzünk, gazdálkodnunk kell. Aztán a végén azt csináltam, hogy hamarabb megcsináltam a kaját, beraktam a sütőbe, hogy ne is legyen szem előtt. Mindig kérdezte: Ma nem főztél? Mondom de.

Szóval nekem ez vált be. Az ottalvásra pedig én azt csinálnám, hogy mondanám, úúúú ma ne gyere már át, mert romantikus estét csapunk, az egész lakást végig akarjuk szeretkezni. bocsi.

2009. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Húha. Ez nehéz eset. Szerencsére, nálunk nem volt ilyen probléma és én is igyekszem tapintatos lenni a barátnőmékkel. Mivel ilyen régóta barátok vagytok, azt hiszem lehet őszintén, korrektül beszélni a barátnőddel. Meg kéne mondani neki, amikor jönne, hogy "bocsi, nem haragudnál, ha át tennénk máskorra, mert közös programunk lesz". Illetve megmondhatod akár teljesen őszintén is, hogy "Ne haragudj, most nem állunk úgy anyagilag, hogy meg tudjunk vendégelni. Remélem, nem haragszol ránk, mert nem szeretnénk haragot, csak most per pillanat, egyszerűen nem tudunk vendégül látni anyagi okok miatt."

Szerintem, nem fog megharagudni, mert ha igazi barátnő, tisztelni fogja az anyagi helyzetet és az őszinteséget.

2009. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is előbb kérdezd meg, puhatold ki, nem áll-e valami probléma a háttérben a pofátlanságon kívül.

Ha úgy látod, nem, akkor előbb kedvesen próbáld megoldani. Hív, hogy jön, akkor Te mondd neki: "Ne haragudj, de ma nem jó, mert ... stb." Tedd hozzá, hogy "Szombat/jövő hétfő stb. jó, akkor várunk!" Ha már ott van, és enni akar, mondd, hogy ez a holnapi ebéd Neked és a Párodnak, "de egy kis kóstolót tudok adni" - és adj neki azért, de annyit, amennyivel úgyse lakik jól, tehát rájön, hogy nem tudja az étkezést megoldani Nálatok. HA fürödni megy, szólj rá, hogy rövid ideig. Ha ott van éjjelre is, szeretkezzetek a Pároddal úgy, hogy hallja - hátha zavarba jön és kevesebbet látogat meg!

Ha ezek után sem veszi a lapot, akkor kerek-perec mondd meg a dolgokat.

2009. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Mondd neki azt, hogy légyszíves, ne aludj nálunk, mert néha du...ni is szeretnénk. Ha megsértődik, legalább megmarad a kajád, ha ennyi esze van, ne bánkódj utána.
2009. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a nővéremnek volt ilyen barátnője...mindig nálunk volt,és aludt(pedig a szemben lévő házban lakott)állandóan evett.Volt,hogy megette a húgom vagy az én részemet.A nővérem sose szólt neki azért amiért te sem...hisz több éve jó barátnők.De szerintem csak kihasználta.Mi végül is meguntuk,és megmondtuk neki hogy sok volt belőle,és most legyen fordítva.ezentúl a nővérem fog nála aludni...Nem engedte..mondván,hogy nincs pénze + embert etetni..és ha ő megteheti akkor miért ne éljen a lehetőséggel?Nem reagált rá,és továbbra is nálunk aludt,evett..Egyszer szólt neki a nővérem finom,hogy bocsi de most nem alkalmas...etc...kiakadt,és utána minden volt a nővérem csak kedves nem....de legalább lelépett...
2009. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A csaj egyedul erzi magat, gondolom nalatok otthonosabb is lehet a lakas, es igy ott jobban erzi magat. De nincs lelki baja, hanem kihasznal, hulyenek nez benneteket. Irto pofatlan, nagyon durva!

Mondd meg neki nyugodtan, hogy kettesben akarsz a baratoddal lenni, ne haragudjon meg.

Ha megint akar menni, mondd neki, hogy hozzon kajat is magaval. Mondd azt is, hogy majd szolsz, ha mehet megint.

Mar az elejen le kellett volna allitani ot, hihetetlen milyen eloskodo emberek vannak. Ne legyen miatta lelkiismeret furdalasod 1 percig se!

2009. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tade ***** válasza:
51%

Vagy legkozelebb, ha ottalszik nalatok, a vacsorajaba rakj hashajtot. Gondolom eleg kinos lesz neki egesz ejjel wc-n ulni, hat meg ha tudja, hogy ti halljatok. Sot, nevessetek is hozza, vagy beszeljetek ki, hogy milyen undorito mar, hogy 4 oraja ott vegzi a dolgat nalatok, es tinem tudtok wc-re menni. Sot, ezek utan

hved meg ujra vacsorara, ha van esze akkor nem eszik nalatok tobbet :D Tudom, egy kicsit durva modszer :(

2009. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szerintem ha ilyen régóta ismeritek egymást és igaz barátnő, akkor beszélj vele őszintén és meg fog érteni.

Keressetek neki pasit

2009. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
A 21.12-es több okból szemétség. Undorító dolog szándékosan megbetegíteni valakit, és kib.ott szemétség röhögni valakin, amiért rosszul van, főleg, ha nem is tehet róla. Ráadásul lehet, nem fogja összefüggésbe hozni a rosszullétet azzal, amit Nálatok evett, és semmi értelme nem lesz az egésznek.
2009. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!