Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Meg...

Mit tennétek a helyemben? Meg fogok őrülni!

Figyelt kérdés

15/L vagyok, van 2 testvérem, anyáék tizen éve házasok.

Az a gond, hogy apa sok hazugság után bevallotta anyának, hogy egy másik nőbe is szerelmes. De azt állítja hogy anyát is ugyan annyira szereti.

Anya napokon keresztül csak sírt, nem tudjuk mi lesz, kit fog választani.

A csaj 17 évvel fiatalabb nála.

Én próbálom magamat tartani, márcsak anya miatt is, nem sírok előtte, de belül nagyon nehéz. Néha úgy érzem, már nem bírom tovább.

Mit tegyek?

Köszönöm


2011. máj. 17. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt a szüleidnek kell eldöntenie,apukád döntésén múlik minden.elég nehéz időszak akkor ez most a családnak,de kitartás bárhogy is alakul.Ebbe te nem szólhatsz bele,próbáld meg tartani a lelket anyukádban,ennyit tudsz tenni.többet nem!

21/N

2011. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legrosszabb, hogy te sajnos semmit nem tudsz tenni!

Az, hogy azt érzed, "mindjárt megőrülsz" annak az erős szorongásnak a terméke, amit most átélsz. lehet, hogy hülyének fogsz tartani, amiért ezt mondom, de a gyereknek a családban az a lesz***abb, hogy tulajdonképpen semmi köze a szülei magánéletéhez, mégis mindent végignéznek, végigszenvednek és semmit sem tehetnek az ügyért.

Az, hogy anyukád sír, és "gyászol", érthető, hiszen a férfi, akit ezek szerint szeret, egy másik nőhöz is(?) vonzódik...

Az a baj, hogy ezt bevallotta. Ha nem tette volna, kicsit jobbak lennének az esélyek arra, hogy együtt maradnak anyukáddal, mivel az a mondás, hogy akinek tagadunk, azzal maradunk, sajnos igaz.

Kérdés, hogy mennyire erős a családi kötelék, és hogy apukád ezt azért mondta el, mert már nem bírta magában tartani, vagy azért, mert el akar válni... Kíváncsi vagyok, és Téged nagyon megértelek. Borzasztó érzés lehet, amikor szétszakad a család...

2011. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi ez h választani? Hiába választja apád anyudat, anyuddal már visszavonhatatlanul megváltozik a kapcsolatuk, mivel egy ember két személyt nem szerethet egyszerre és egyformán. Sőt! Igazán szívből csak egy embert szerethet valaki. apád nem szereti anyudat, csak szórakozik.

Anyukád gondolom még fiatal, talán jobb a válás, ha tényleg van ezzel a nővel kapcsolata, vagy esetleg szerelmes a nőbe. Én nem tudnám ezt lenyelni...

26.L

2011. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sokáig nem vallotta be, titkolta. Csak akkor vallotta be, amikor anya már szinte rájött, és szembesítette vele, és ezt is csak részegen merte bevallani.
2011. máj. 17. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves! Az én lányom 3 évvel idősebb ,mint te!Nálunk is megtörtént ez az eset,de tudom, téged,és anyukádat nem vigasztalja.


Én 42, a férjem 43 a kis ribi 26 volt.És még csak nem is szebb mint én,egy ragyás arcú béka!

Én amikor megtudtam elzavartam itthonról,és válni akartam.De ahogy múltak a napok, rájöttem, hogy adni kell még 1 esélyt,hiszen 23 évet húztunk le együtt...

Azt mondtam a férjemnek, megbocsátok, ha szakít a nővel,és megváltozik.

Minket választott,és visszajött, és azóta jobb,lett minden.Viszont, a nő nem akart beletörődni a "kudarcba" és sokáig kavart,de ez már 1 másik történet.

Szerintem te semmit nem tudsz tenni, ezt kettőjüknek kell tisztázni,és eldönteni.Legfeljebb,ha nagyon jóban vagytok apuddal, beszélgessetek!És állj anyukád mellett,nehéz időszak ez nagyon!

sajnos az én lányom mindig inkább az apjához húzott, de ezek után eltávolodott tőle...

Ennek az esetnek már 8 hónapja, de még mindig fáj,és fájni is fog!

Drukkolok,hogy minden úgy legyen ,ahogy nektek a legjobb!

2011. máj. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ribi... nyilván ő a ribi, és az asszony nem rontott el semmit... sem a férfi...

Tipikus megcsalt lemez, akár férfi, akár nő adja elő, ez mindig ugyanaz...

2011. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló,ne azzal foglalkozz, hogy én hogy neveztem az illető "hölgyet",-így jobban tetszik??? /bár nem nevezném annak/

A kérdésre felelj!

Amúgy sok tapasztalatod van megcsalás terén?

Ha nem ,ne "tipikus megcsalt lemez-ezz".Örülj, hogy neked nem kellett átélned... Olyanról még nem hallottál,hogy minden rendben van,mégis félrelép a férfi,vagy kapuzárási pánikról?

Feltétlen hibásnak kell lennie a megcsalt nőnek is?

És igenis ribi,aki nős emberrel kikezd, vagy nem utasítja vissza,holott tudja ,hogy nős, más dolog, ha már válófélben van...

Szerintem először meg kell beszélni,és ha nem megy lezárni egy kapcsolatot, utána kell keresni egy másik partnert..

De inkább a kérdezőnek segítsünk....

Van valami fejlemény azóta?

2011. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, csak nem tudtam nem észrevenni...

Van tapasztalatom megcsalás terén, mint szinte minden embernek... Tudom, hogy soha nem az az első reakció, hogy én miben voltam sz***, hanem, hogy az aljadék nő és a mocskos pasi.. . Amikor engem megcsaltak, tudtam, hogy valami nem úgy működik, ahogy kellene, és nem a nőn volt a fókuszom, hanem az egész kapcsolatomon... Tök mindegy, hogy Gizi, vagy Rozi... nevetséges, bárki lehet!

Olyat én még valóban nem hallottam, hogy "minden rendben", mégis félrelép a férfi!!! Valami már nem 100%-os! Vagy a szex, vagy az odafigyelés, vagy bármi más, de olyan, hogy minden OK, nem lehet!!!

Ha pedig pusztán kapuzárási pánikról beszélgetünk, az többnyire arról szól, hogy a pasi (vagy nő) elkap egy ellenkező nemű, csinosnak és kívánatosnak vélt példányt, hogy bizonyítsa, ő még nem vénember, vén csaj...

Az általában nem tart évekig(!!!), legfeljebb pár numera...

És igen, feltétlenül hibásnak kell lennie a megcsalt embernek is, mert van egy gyönyörű mondás (ha nem tartod igaznak, lehet, hogy itt van a kutya elásva, ezért is csaltak meg):

„Olyan gond nincs, amely ne hozna kezében ajándékokat neked. A gondokat azért keresed, mert szükséged van ajándékaikra. Mi, itt az élet egészének csupán parányi kis foltján kuporgunk, és ez az apró kis folt is csak látszat. Egyensúlyban van minden, senki nem szenved, senki sem hal meg anélkül, hogy maga is ne járulna hozzá. Senki sem tesz olyat, amit maga is ne akarna. Mindannyiunknak szabadságában áll azt tenni, amit akarunk." R.Bach


Szerintem, ha valami nem működik, azt először próbálni kell rendezni, és azután kilépni, bár vannak esetek, amikor valakinek esze ágában sincs kilépni (mert nincs miből, meg jobb neki a langyos sz***, mint a bizonytalan új).


Én már válaszoltam a kérdezőnek.

A Te hozzászólásodban azonban akadt valami, ami nélkül szintén nem tudtam szó nélkül elmenni.

2011. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó,neked ez a véleményed.Elfogadom.

De azért szentté ne avassuk a szeretőket,akik 3. -ként megjelennek.

Én is voltam fiatal,és soha eszembe se jutott,hogy megcsaljam a férjem,(pedig az első férfi voltszexuális téren az életemben,és a mai napig nem voltam mással)pláne egy nős emberrel.Vannak szabad férfiak, elváltak,özvegyek, agglegények...Számomra a nős ffi tabu!

Sajnos némely nőszemélyeket pont ez izgatja, hogy tudnak szétdúlni egy családot!(a mi esetünkben ez nem jött neki össze)

Ezzel nem akarom a férfiak felelősségét eltusolni,mert azért nem ártatlan bárányok ők sem!Naná,hogy nem,gyűlöltem is érte ,meg tudtam volna ölni,mikor kiderült.

Biztos volt ezek szerint bennem is hiba,hogy más is kellett neki,de hál istennek, ez már a múlt,és remélem nem fordul elő még egyszer,mert akkor már nem bocsátok meg én sem!


Kérdező,miért nem írsz, mi a helyzet,sikerült beszélni apukáddal, otthon van veletek, vagy elköltözött már?

Ha akadnak is nehézségek,meg kell próbálni megoldani.

2011. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm Neked is a választ, és mindenkinek aki írt!

Apukám azt találta ki, hogy nyitott házasságot akar, anyával is legyen mert őt is szereti, így velünk is meg néha a csajjal is.

Na anyukám itt nagyon kiakadt! Mondta hogy apukám nem normális, ha ilyet ki tudott találni, naná hogy anya nem ment bele.

Próbálnak normálisan viselkedni egymással is, és apukámon is úgy látszik, hogy kezdd egy kicsit vissza jönni az esze, mert anya megmondta neki, hogy ha nem tud választani, akkor nyugodtan éljen vele (itt már nagyon ki volt akadva anyukám)de ez a nyitott házasság nem fog működni!

Láttam apukámon, hogy most végre talán felértékelte, mi is történik. Mondta, hogy nem akar elköltözni és nem akarja anyát elveszíteni.

Én is persze kétségbe voltam esve, de közel sem annyira, mint anyukám és a testvérem, azért mert ismerem apukámat nagyon jól, nem tud a családja nélkül meglenni és most csak a szerelem vette el az eszét, szerintem ez kapuzárási pánik lehet nála. Tudom, hogy ő nem ilyen ez csak egy átmeneti elmezavar lehet nála.

Köszönöm érdeklődésed, szerintem minden helyre jön! (de nem akarom elkiabálni) , mostmár higgadtan is meg tudják beszélni a dolgokat. :)

2011. máj. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!