Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? össze vagyok...

Mit tegyek? össze vagyok zavarodva. 16/L

Figyelt kérdés

a szüleim elég "érdekes" kapcsolatban élnek..20 éve házasok és elkezdett romlani a kapcsolatuk,de nagyon..

anya inkább csinálja a körmét és kibeszéli apát..míg apa mindenre csak a száját húzza..

ma hallottam,hogy anya azt mondja a barátnőjének,hogy egy férfival legalább egy órán keresztül beszélgetett telefonon..és ha lehetne inkább elköltözne itthonról..

ez nem egészséges állapot..nagyon rossz,hogy mindig a viszálykodás megy és hozzám itthon senki sem szól,csak ha leszidnak valamiért..anyát egyáltalán nem érdekli mi van velem..nem beszélget velem semmiről..

a "barátaim" természetesen ilyenkor sehol sincsenek..nagyon rossz :((

próbáltam már beszélni anyával,de ha azt mondom próbáljanak kibékülni,akkor rám is megharagszik...:S


2011. máj. 13. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony elég rossz helyzet. Nem tudom, vígasztal-e, hogy sok ilyen van. Sőt még rosszabb dolgok is vannak. Az egész Föld, lezüllött, pusztulásban van. Eszembe jut Madách - ból: "El fogsz pusztulni korcsult nemzedék!" Ő ezt az ókori Róma elkorcsosult lakóira mondja. De lehet, hogy a mostani is hasonló.

Mit lehetne tenni? Egyszer kérdezd meg anyukádtól, csak úgy váratlanul: " mi lenne, ha én is ugyanezt csinálnám, mint ti?" - Mit csinálnál? - "Hapsiznék, make up, műköröm, styling érdekelne csak, meg hogy mikor kivel randizom." Meg kérdezhetnéd ezt is: "Anya mit szólnál, ha teherbe esnék?" Vagy ezt: "Jaj, Anya, olyan hányingerem van... nem godnolod, hogy terhes vagyok?"

Biztos nagyon haragudna, de lehet, hogy rá tudnád vezetni, mennyire szükséged van néhány jó szóra.

De tudod, lehet, hogy neki is hiánya van szeretetből, kedves érintésből, mosolygós szemek üzenetéből.

Valahogy vedd kézbe a kezdeményezést. Nagyocska vagy már, lehet, hogy tudatosabb vagy a szüleidnél. Próba cseresznye!

2011. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

beszélgessünk.

egyébként ez szívás.Én megmondanám anyáméknak,hogy nevelőintézetbe fogok menni,ha nem változtatnak a dolgokon.Jah és mindkettőt(amikor egyszerre jelen vannak) szembesíteném a másik húzásaival,mikor egyszerre jelen vannak.Tudom,hogy kemény lenne utána 1-4hét,de utána esély lenne (talán) a javulásra.

2011. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

lehet,de ha hiányozna neki miért nem tud velem beszélgetni..miért kell netezni mindig meg utálatoskodni..?

nekem is szükségem lenne szeretetre..sőt azt hogy lehet bukok az nem érdekli..

igyekszem nagyon hogy nehogy megbukjak és tudom,hogy nem is fogok!!

de egy anyának azért erre oda kéne figyelnie..


kedves 2. válaszoló..

sajnos én nem merem nekik ezt mondani,mert ha ők is elfordulnának tőlem,akkor senkim sem maradna..:(

2011. máj. 13. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

a barátaid nem is barátok neked,ezen nem gondolkoztál még amúgy?egyébként anyádék már bocsi,de tojnak rád,ha melletted így viselkednek.Szerintem...

2.voltam

2011. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen..tudom hogy nem barátok..ezért tettem idézőjelbe..:(

anyáék pedig valóban nem nagyon foglalkoznak az érzéseimmel.:(

de barátokat pedig olyan nehéz találni,pedig tényleg nyitott vagyok és sok 'haverom' van akikkel jóban vagyok..de olyan kapcsolatban nem vagyok senkivel ,hogy ezt elmondhassam neki..mert a "barátaimat" nem igazán érdekli..

túl sokszor csalódtam az emberekben,hogy ezt elmondjam bárkinek is..:S

2011. máj. 13. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:

erre,hogy nincsenek barátaid,csak az én példámat tudom felhozni.4+1évig jártam iskolába,egy barátom nem volt,csak ismerőseim.Kibeszélnek,letojnak magasról,ha szükséged volna rájuk,de kérni azt tudnak.Az5.évre erre rájöttem,aztán senkivel nem beszéltem inkább,mint,hogy akkor érdekből barátkozzanak veled.Az5.évet végig szenvedtem,de meglett.Rá két évre a 7munkatársam közül 1nagyon jó barátom lett(2hónap alatt,és ez oda vissza bizonyítva is lett),érte kiállnék bárkivel szemben.Másik 4emberrel el vagyok(ők azok a tipikus csak ismerősök szint),illetve van még két másik munkatársam,akiket utálok,de rájuk hagyom.


És vissza a témához.Legyél tényleg egyenes.Állj eléjük,mikor mindketten ott vannak,hogy te ezekről tudsz,és téged zavar de nagyon.Ez így neked(és ha van testvéred),neki sem jó.Az érdekében te magad fogsz lépni,és az nekik sem lesz jó.Ha nem tetszik nekik a zsarolásod,akkor mond azt,hogy neked sem tetszik az ő viselkedésük,és miattuk nincs nyugodt napod.

2011. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!