Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, Apukák! Van olyan...

Anyukák, Apukák! Van olyan "pótgyereketek", akit úgy szerettek, mintha a sajátotok volna?

Figyelt kérdés

Tehát olyan ismerősötök, család barátja, akit úgy szerettek, mintha a gyereketek volna.


Személyes történetem, hogy van egy kis apahiányom, és most van egy ember az életemben, aki azt mondta ő is úgy szeret, mintha a lánya volnék. Ennek nagyon örültem! Ugyanakkor elgondolkodtam rajta, hogy akinek vannak saját gyerekei, egyáltalán van szüksége még egyre? Mármint nyomába érhet az a szeretet, amit irántam érez, az igazi lánya iránt érzett szeretettel?


2011. máj. 13. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
én sose értetem ezt a dumát hogy " ugy szeretlek mint ha saját fiam lenél " szerintem nem lehet ugy szeretni.. csak ha tényleg igy van hogy a saját fia..
2011. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Bár saját gyerekem még nincs, szóval anyukák nevében nem tudok nyilatkozni, de ilyet éreztem már. A legkisebb unokaöcsémet úgy szeretem, mintha a fiam lenne.
2011. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs. Képtelen vagyok bárki más gyerekéhez úgy hozzáállni, mint a sajátomhoz.

Persze attól más gondolhatja másképp.

2011. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mióta ismered ezt az embert? Ő hány éves? Ha nem ismer téged kicsi korod óta, nehezen tudom elhinni, hogy úgy szeret mintha az ő lánya lennél. De komolyan. Persze bizto szivén viseli a dolgaidat stb, de az nem egyenlő az apai szeretettel (vagy még az is megfordult a fejemben, hogy mivan ha inkább sexuálisan vonzódik hozzád)
2011. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kb. egy éve ismerem, én 19 vagyok ő 54. Mondjuk arra gondoltam, hogy mi van, ha csak kedvel, és ezt azért mondta, mert tudja, hogy én apukaként tekintek rá, és hagy örüljek..


És az nem lehetséges, hogy valaki már nincs olyan viszonyban a felnőtt gyerekeivel, viszont más gyereke korú emberrel közel kerülnek egymáshoz?

2011. máj. 13. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 éves vagyok, már nem lakom otthon csak hétvégéken járok haza. Van a szomszédban egy 11 éves lány, akivel senki sem törődik otthon. Az apja iszik,rokkantnyugdíjas, az anyja éjjel-nappal dolgozik. Ezért a kislány sokat van nálunk kiskora óta és apám tök úgy kezeli, mintha az unokája lenne (apa 56 éves). Sztem apunak kicsit olyan mintha engem pótolna vele,régebben volt amikor kicsit féltékeny is voltam, rékérdeztem otthon, apum erre azt mondta h engem szeret a legjobban a világon és mivel a kislánynak rossz gyerekkora van, törődni akar vele.

Érettebben belegondolva már én is azt mondom, hogy egy szülő a saját gyerekét szereti a legjobban, csak vannak olyanok akik szeretnek segíteni másoknak is, gondoskodni másokról és sztem ez tök jó.

24/L

2011. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs. És szerintem ilyen sosem lesz.
2011. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

08:03-as, köszönöm ezt a történetet!:-) Az biztos, hogy nem lehet valami jó, ha az ember apukája más gyereket nagyon istápol.:-/


Megértem a válaszolók többségét, hogy nem valószínű, hogy az ember más gyereket is úgy szeret, mint a sajátját, de akkor vajon miért dobálóznak mások ekkora szavakkal? Azért "szeret segíteni másokon" címen se túl jó hitegetni a másikat.:-/

2011. máj. 14. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia,úgy még másik gyermeket nem szerettem,mint a sajátjaimat,de van egy gyermekkori barátnőm,akit úgy szeretek,mint ha a testvérem lenne és az egyik volt főnököm ébresztett bennem apai érzéseket,de azt gondolom azért,mert ugyan olyan kedves volt,mint édesapám,hasonló értékeket képviselt.Egyszerűen szerettem őt,mint embert,de akkor sem annyira,mint édesapámat.Ezek az emberek hasonlóan élhettek,mint mi,vagy egyszerűen hasonlóan gondolkodnak és tudjuk szeretni,értékelni egymást.Ritka az ilyen érzés,boldog lehet,akinek része van benne.
2011. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár még nekem sincs gyerekem, tehát azt még nem tudom, hogy teljesen úgy szeretem e, mint a gyerekemet, de az unokaöcsém olyan, mintha a fiam lenne. Igazából az unokabátyám fia. Az anyja 20 volt mikor szülte és rendkívül éretlen volt még. Egyszerűen nem érdekelte a gyerek. Én 12 voltam, mikor született, rengeteget foglalkoztam vele, tisztába tettem, beadtam a gyógyszert ha beteg volt, sétálni vittem, stb. Sokkal többet törődtem vele, mint az édesanyja. Nem csoda, hogy többször is mondta, hogy jobban szeret engem, mint az anyját. Most már 10 éves. A kapcsolatom kicsit megszakadt vele, mert 4 éves korában elköltöztek az anyukájával. Akkor nagyon fájt. Gondolom majdnem mint egy gyermeket elveszíteni. Azóta anyuka is belejött az anyaszerepbe, most már őt szereti jobban, és ez így van rendjén. Bár néha kicsit féltékeny vagyok rá, hisz 4 évig szerettem, neveltem. :) Még annyi hozzátartozik a dologhoz, hogy azóta van 2 másik kicsi is a családban, akikkel egy fedél alatt élek, de valahogy egyiket sem tudom úgy szeretni mint az unokaöcsémet. Talán mert ő volt az első, vagy mert őt teljesen magaménak éreztem a sok együttlét miatt :)
2011. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!