Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, h jobban tisztelje...

Mit tegyek, h jobban tiszteljen az öcsém?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok, és van egy erőszakos 6 éves öcsém. Állandóan idegesít, meg úgy beszél velem, mint a kutyával. Ilyenkor leordítom a fejét, és meg is pofozom, erre a szüleim meg engem ugatnak le érte, h mit képzelek magamról.
2011. máj. 11. 16:35
 1/6 Vree ***** válasza:

Ó, a vidám családi élet xD


Az erőszak nem megoldás. Hogy egy gyerek tiszteljen, háát...


Szerintem majd kinövitek, addig próbáljátok nem megölni egymást.


Csinálj olyat amire irigykedhet. Akkor is szemét lesz veled, de titokban olyan akar lenni majd mint te, szóval valamiféle becsület lehet még belőle. Ha pedig már tart valamire, akkor segíts neki ahogy tudsz. Ezzel nem csak a megbecsülését vívod majd ki, de a tiszteletét/szeretetét is.

2011. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát van egy módszer de ahoz,nagyon nagy önuralom kell és leeht h sírni is fog sokszor az öcséd...A következő:Ha idegesít és mondjuk kérni akar tőled valami akkor tegyél úgy mintha nem is látnád/hallanád.Amikor már vagy jó 20 percig csinálta akkor mondd neki,hogy csak akkor foglalkozol vele ha normális...Nálam ez bevált:)
2011. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán ha tiszteletreméltónak látna és nem csak egy agresszív hülyegyereknek, akkor tisztelne.

Mit gondolsz kitől tanulta, hogy így beszéljen veled?

2011. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tiszteltteljesen kell viselkedni, úgy. Ez gyerekeknél, kutyáknál, de bármilyen életkorú embernél beválik.

Légy következetes és higgadt. Ha agresszívan nekiesel, akkor hiába várod, hogy tiszteljen, hiszen te is egy hisztis gyerekként viselkedsz olyankor.

Képzelj el egy diplomatát vagy egy üzletembert, hogy ha konfliktus van, akkor hogyan kezelheti vajon? Biztos, hogy nem pofozza le a tárgyalópartnert...

2011. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:
Hangsúlyozd ki, hogy egy 16 éves mi mindent megtehet, amit egy kis 6 éves nem. Például csalyozhat, késő estig nézheti a TV-t, elmehet a haverokkal buliba, vezethet mopedet, ilyeneket.
2011. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BlackSword ***** válasza:
Mintha a saját életemet olvastam volna... Bár én nem bántottam az öcémat, csak néha rászoltam... Az erőszak semmilyen formája nem old meg semmit... Mi is odáig meg vissza voltunk a másikkal... Ma meg már sülve főve együtt lógunk, ha időnk engedi... Szóval majd kinövitek a dackorszakaitokat...
2011. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!