Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30-on túli férfiak, hogyan...

30-on túli férfiak, hogyan reagálnátok, ha megtudnátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy az édesapátoknak egy rövid viszonyból született egy lánya? A lány már felnőtt, sosem találkozott a biológiai apjával, egészen mostanáig ő maga sem tudta, hogy nem az igazi apja nevelte.

Ha ez a lány, a féltestvéretek megkeresne titeket, hogyan reagálnátok? Meg akarnátok-e ismerni őt?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2011. máj. 9. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Remélem nem baj, ha nő vagyok...

Nekem 90% hogy van egy féltestvérem apámtól. Egy 18 éves lány. Én nem nagyon foglalkozom ezzel.

Ha megkeresne, nyilván beszélgetnék vele, ha szimpatikus tarthatjuk a kapcsolatot. Ha nem, akkor meg édes mindegy, hogy rokon-e vagy sem.

2011. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Igaz nem 30-on túli vagyok (csak 24) és nem is férfi :)))

De a szitu hasonló. Apukám előző házasságából született egy féltestvérem, egy fiú. Sosem láttam. Nem mutatták be, nem jött hozzánk. Annyit tudtam, hogy van egy kislánya (kb. 5-6 évvel ezelőtt született) Apukám mindig támogatta Gy.tartás, egyéb költségek, pedig törvényileg nem kellett volna.

Fél éve sikerült megkeresnie engem a féltestvéremnek. Éppen itthon ültem, csöngettek. Kimentem, megkérdeztem, hogy mit szeretne és előállt azzal, hogy ő az én régen látott (sosem) testvérem. Ámultam-bámultam, sokkot kaptam.

Megkérdeztem, hogy ugyan 23 és fél év alatt hogyhogy nem volt eddig rám kíváncsi. Annyit mondott nemes egyszerűséggel: 'Pénzt szeretnék kölcsön kérni'

Mondanom se kell, hogy elküldtem melegebbre és rávágtam az ajtót is.

El se telt 10 perc, édes apám sírva hívott fel és közölte, hogy tudja mi történt és, hogy ne haragudjak.

Rá nem tudok haragudni, ő se tudta, hogy ez lesz ...


Azóta se kerestem meg a 'testvéremet' és soha nem is fogom ... de, ha nem is kért volna pénzt kölcsön és el sem jön, akkor se lennék rá kíváncsi, hisz ő se volt rám sose.

2011. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér. Írtad,hogy a lány se tudta,hogy más az apja,szóval ez nem olyan,mint amit fentebb meséltek. Én találkoznék vele,hiszen mégis csak egy személy az apánk. Ha kiderül esetleg,hogy mégse olyan szimpatikus teremtés,akkor is elmondhatod,hogy legalább megpróbáltad.

Ki tudja? Lehet egy csupaszív jóember.

2011. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányok talán érzékenyebbek ilyen téren, és valahol úgy érzi, hogy egy család vagytok. No persze ezen azért dolgozni kellene, ha mindketten úgy gondolnátok. Egyelőre akarja tudni ki a féltestvére és ennyi.

Én adnék neki esélyt, ez nem jelenti azt, hogy mostmár úgy kell viselkedni, mint tesók, azt fel kell építeni. De adni neki egy esélyt, hogy megismerhessen, az nem hiszem, hogy árthat. Ő nem tehet semmiről elvégre, hogy már csak azért se adj neki esélyt, még ha téged nem is vonz annyira, hogy megismerd. Lehet ez egy tali, onnantól pedig meglátnátok, hogy hogy a tovább.

2011. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
örömmel fogadnám.
2011. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Második: sajnálom, hogy te így találkoztál a ’testvéreddel’. :(

Szerencsére itt ez a helyzet nem áll fenn, a lánytól távol áll, hogy anyagi érdekből akarja megismerni a testvérét.


Egyébként teljesen jogos, amiket írtok, a lány is tudja, hogy nem lennének automatikusan testvérek, csak ha megvan a szimpátia és mindketten dolgoznak is a kapcsolaton.

A problémát inkább az jelenti, hogy a lány nem mer lépni az ügyben, mert fogalma sincs, milyen reakcióra számíthatna a testvére részéről; valamint igen valószínű, hogy a testvére –és a srác anyja, a közös apa felesége is- a lánytól tudná meg, hogy az apuka annak idején félrelépett, így könnyen lehet, hogy a lány törvénytelen féltestvérből egyből ügyeletes főgonosszá avanzsálna a testvére és annak egész családja szemében. Egyszóval nem könnyű a helyzete.


Az eddigi válaszokat köszönöm, de több vélemény/tapasztalat is érdekelne, úgyhogy ne fogjátok vissza magatokat - főleg ti, 30+ férfiak. :)

2011. máj. 9. 17:08
 7/18 anonim ***** válasza:
Mivel családbarát vagyok,én nagy nagy örömmel fogadnám.
2011. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm egyke volt,felnőtt férjes asszonyként szerzett tudomást arról,hogy apai ágon van egy fiú féltestvére.Édesapjukat nem ismerhették,mert nagyon korán meghalt.Boldogan találtak egymásra,és valódi testvéri szeretet alakult ki közöttük.Örülnek,hogy vannak egymásnak.
2011. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem és többé apámra sem tudnék úgy nézni, mint eddig.


31/F

2011. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 39 éves férfi vagyok, tehát remélhetőleg a kérdező célcsoportja.

Anyám halott már 14 éve, apám özvegy.

Ha most betoppanna egy kislány vagy egy nagylány, hogy a féltestvérem, akkor én őiránta semmilyen ellenszenvet nem éreznék, hiszen semmi ráhatása nem lehetett volna a fogantatásának körülményeire.

Sőt, szívesen is tartanám vele ezután a kapcsolatot, mint tesóval.

Apámnak mit mondanék? Valószínű, hogy kifejteném, hogy nem volt helyes az, amit tett, de nem kezdenék bele ún ERKÖLCSI ÖNBÍRÁSKODÁSBA. Tehát nem hordanám le mindennek, nem mondanám azt, hogy többet nem szólok hozzá, mert ez nem ez én tisztem, nem nekem kellene őt ezért "megbüntetnem". Nem helyeselnék, de különösebb cirkuszt sem csapnék. Pont azért, mert az SEMMIT sem oldana meg.

2011. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!