Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Mennétek Londonba vagy maradnátok?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok. Szeptemberben leszek másodéves levelezőn. Bátyám és sógorom már Londonban van. Bátyám négy éve sógorom két hónapja. Nekem is tudna szerezni munkát. Vagyis én mindenféleképpen úgy mennék már ki, hogy biztos munkám van. De itt van nekem az egyetem. Ti mit csinálnátok? Menjek ki igy is és vizsgákra meg hazajönnék? Mert az egyetemből még négy év. És most vagyok 24 éves.
2011. máj. 8. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mennék, vizsgákra haza. Mindenképpen mennék, ami itt folyik, arra szavak sincsenek. Ha van lehetőség, érdemes megragadni.
2011. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Elsővel értek egyet. Mennék, és vizsgákra hazajönnék. Mindenképpen mennék.
2011. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Menjél mindenképpen! Csak a javadra válik! :)
2011. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, csak én még ezután fogok jelentkezni levelező képzésre, de már most nyáron megyek külföldre.


Megkérdezhetem, hogy az könnyen megoldható, hogy csak vizsgázni járjon haza az ember? Nem kell konzultációs napra bejárni hetente, havonta?

2011. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsónak. Nálunk úgy van, hogy általában kéthetente pénteken és szombaton van oktatás. Ennél gyakrabban nincs.Igazából nekem nem jelent olyan sokat ha bennt vagyok, mert nem igazán ragad meg. :) Az anyag pedig neten megvan illetve könyvekből tanulunk. Továbbá szerezni kell egy két ismerőst akivel neten tartod a kapcsolatot és ők is tudnak küldeni neked anyagot, tudsz szerezni kidolgozott tételeket. Szóval az órákra nem kötelező a bejárás. Nálunk néha vannak zh-k. Valamit kötelezően meg kell írni valamit nem. De általában arra is adnak lehetőséget a vizsgaidőszakban. Szóval végülis elég ha vizsgaidőszakban jössz haza és úgy vizsgázol. Én is úgy gondolom mint a többi hozzászóló, hogy meglehet ezt oldani biztos nehezebb, de hosszú távon csak jobb. Én debreceni vagyok és vannak pestiek akik ide járnak. Nekik is ugyanúgy utazniuk kell. Tanulni meg ugyanúgy lehet külföldön is munka után mint itthon. Most én is nagyon arra hajlok, hogy megyek. :)

2011. máj. 8. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy lehetőség, nincs mindig ilyen az életbe! Nem fogod megbánni. Sok sikert.
2011. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Menj, ha lesz biztos munkád akkor hol a dilemma?
2011. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha a helyedben lennék, én egész biztos, hogy mennék. Levelezőre jársz, szóval az egyetem nem lehet akadály. A munka adott, ráadásul ott van a testvéred és a sógorod is, szóval nem egyedül kell belevágnod.
2011. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Menj! Szerintem jobban jársz, ha oda jársz egyetemre! Itt nincs semmi keresni valód! Kint csomó lehetőséget kaphatsz!
2011. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kettő együtt nem hiszem, hogy menni fog, sajnos még ott is megesik, hogy az embert nem engedik el (bár jobb a helyzet, mint itt).

Mérlegelj, a diplomáddal akár külföldön jobb lehetőségeid lennének? Mert gondolom nem valami felsőkategóriás munkát kapsz most. Mik a fejlődési esélyek? Ha semmi, akkor halassz egy évet az egyetemen, éld ki magad, aztán majd meglátod.

De akkor már érdemesebb lenne kint folytatni a tanulmányokat, ha ott képzeled el a jövőd, ugyanis magyar diplomával, pláne levelezőssel, külföldön kb. a seggedet törölheted. :S (persze nem tudom mit tanulsz, van amit elfogadnak)

2011. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!