Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tartásdíj felemelése iránt...

A tartásdíj felemelése iránt indított pernek van-e költsége?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van, ez is perköltség. A mértékét nem tudom, azt meg kellene kérdezni az illetékes bíróságon.
2011. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérj költségmentességet.
2011. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mennyit kapsz?

Hány gyerekre?

Mennyit szeretnél?

2011. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig két gyerek után kaptam 10000Ft-ot, gyerekenként 5-5000Ft-ot. Ezt szeretném megemeltetni gyerekenként legalább 10-10000Ft-ra. Csak itt az a bökkenő, hogy a volt férjem feketén dolgozik, piacol, jól menően. Ezt letagadja, azt mondta nekem a bíró, hogy keressek tanukat, akik igazolják nekem ezt. De ki tanuskodna egy ilyen perben, senki sem vállalja. Nagyon el vagyok keseredve, mert amikor bementem, és elpanaszoltam ezt, megkérdeztem, hogy ezért a perért kell-e fizetni, azt mondták, nem kell. A papíron viszont írtak valami olyasmit, hogy költségfeljegyzéses a per, ami ha jól tudom, valami olyasmit jelent, hogy a per végén kell fizetni a vesztes félnek. Nagyon félek, hogy ha én ne tudom bebizonyítani amit mindenki tud, hogy piacol, el fogom veszteni a pert, és nem fogom tudni kifizetni a perköltséget. Mit tudtok ajánlani?
2011. ápr. 29. 18:47
 5/11 anonim ***** válasza:

22:44-es vagyok

Azért kérdeztem az összeget, mert mások a havi több-százezret is kevesellik!!


Vinni kell két tanút és kérni,

az alanyi költségmentességet a részedre.


A 10ezer, az nagyon-nagyon kevés!!

2011. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
az ötezer nagyon kevés. a fekete munkát nagyon nehéz bizonyítani. gyermekenként legalább 10000 jár, és a mindenkor minimálnyugdíjhoz viszonyítanak mindent. a pert te nyered, így a költséget a vesztes fizeti. egy jó ügyvéd kell, aminek van költsége. visszamenőleg 6 hónapra kapod meg az új megilletett gyerektartást.
2011. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mivel több éve foglalkozom kérelmek-beadványok megírásával, ezért adnék néhány tanácsot a kérdésedre !

Ez nagyon rövid és tömör lessz, ami a következő :

- a kereseted beadásánál, kérheted a kölcségmentességet.

Amit a szociális helyzetedre tekintettell megfogysz kapni.

Erre fogsz a Bíróságtól kapni, egy költségmentességi nyilatkozatot " vagyoni nyilatkozat " ebben kell papírokkal alátámasztani, hogy jogosúlt vagy a költségmentességre.

- másodszor, mivel a mentességet megkapod, balgaság lenne nem bíroságra menni.

Már csak azért is, mert ha számodra nem kedvező a döntés, a másodfokra is érvényes a kérelmed.

Ebben a felálásban állithatom, hogy nincs veszteni valod !

És ne feledd, ha nem próbálkozól biztos nem győzől !

Ajánlok egy oldalt, érdemes megnézned!

[link]

Itt tudnak segíteni,és ami nagyon jó, hogy nagyon kedvező áron megírják !

2011. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ma egy gyerekre 13600.-Ft a minimálbér után a kérhető összeg.A napokban zárult le a válóperem.Nálunk is van fekete jövedelem,nem kevés,amire az ügyvédem azt tanácsolta,hogy fényképet és hangfelvételt szerezzek be.Fénykép(ek) egyszerű,a hangfelvétel diktafonnal megoldható,csak ideg kell a megvalósításához.Tanút is biztosan találsz,ha mást nem,egy barátodat megkéred vásárlásra,akit ő nem ismer! és aki el is megy tanúnak.
2011. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most zárult le a gyermektartás perem,(2 és fél év után)mert a volt párom minimálbér alatt keres hivatalosan és a többit meg feketén! Igaz,hogy évekig vártam,de a bíróság a végére becslés alapján ítélte meg a 2 gyerekre a havi 50000ft.-ot! Sok herce-hurca volt,de megérte,mert visszamenőleg ki kellett fizetnie a különbözetet.

Nálunk volt minden,értékbecslő,telefon társaságtól kikérték a havi telefonszámlát,rezsi számlákat és amikor a bírónő látta,hogy abból amit bevallott nem tudta volna magát fenntartani,felbecsülte a fizetését és abból állapította meg a gyermektartás összegét!

Kitartás,sikerülni fog!

Ne írj bele semmit,ne mondj összeget,majd a bíróság kiszámolja,hogy mennyi jár a gyerekekre!

A tárgyaláson minden számít,ami éppen eszedbe jut!

Pl:mennyit autózik,ilyen benzin árak mellett,

mennyit költ magára

milyen magas a rezsije

ha van valami hobbija,akkor arra mennyit költhet...stb.

Remélem valamit segítettem!!!

2011. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a ségítséget és a biztatást, május 27-én lesz a tártyalás, remélem sikerrel fogok járni. Köszönöm mindenkinek.
2011. máj. 7. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!