Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem nekem jár a tartásdíj,...

Ha nem nekem jár a tartásdíj, akkor miért én menjek érte?

Figyelt kérdés
Anyumék elváltak, és ugyebár apámnak gyerektartást kell fizetnie. Azt elismerem, hogy ez nem engem illet, hanem anyámat, de akkor anyám miért engem küldözget, hogy 'hajtsam be' apámon a pénzt? Ha őt illeti, akkor miért ÉN menjek érte minden alkalommal? *apám nem számlára küldi, hanem mindig felmegyek, és kp-ban ideadja (amikor nem akarja, akkor nekem kell vele beszélnem, hogy ne velem ordibáljon anyám)* Amikor megjegyeztem anyámnak, hogy igazán megoldhatná Ő maga, hogy megkapja a pénzét, akkor meg leugatott. De én UTÁLOK apámmal találkozni, amikor elmegyek hozzá állandóan cigi- és alkoholszagúan jövök haza, ha pl öt percig vagyok vele, akkor is. És amúgy sem vagyok vele jó apa-lánya kapcsolatban, akinek fontosabb a pia, mint a gyereke, az nálam egy senki.... Mit mondjak anyámnak, hogy menjen el Ő, ha kell a pénz?? Hiába mondtam el értelmesen, százszor, ezerszer, vagy leordította a fejem, vagy figyelmen kívül hagyta a kérésemet...
2010. aug. 15. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
A tartásdíj NEKED jár,nem anyukádnak. Köteles rád költeni!
2010. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel a pénz, arra költi, amire akarja, de arra kényszerít, hogy akaratom ellenére kelljen apámmal találkozni -.-' ez a legidegesítőbb...
2010. aug. 15. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy anyukád fél az apádtól? Abban valószínűleg biztos, hogy téged nem fog bántani, ezért küld el, és nem ő megy. A pénzt miattad, érted fizeti, így valamennyi közöd neked is van hozzá. Tény, nem lehet neked sem kellemes az egész, de mennyire sz@r lenne anyukádnak? Nem ismerjük az előzményeket, de ilyen esetben én sem szívesen találkoznék a gyerekem apjával. Lehet, benne van a pakliban, hogy agresszív lesz apukád, netán ordít, rosszabb esetben eljár a keze, ha anyudat meglátja. A tökéletes megoldás a számlára utalás lenne. Ezt próbáld apáddal megértetni, hivatkozz arra, hogy egyre több az elfoglaltságot, jön a suli, sok lekötöttség, nem tudsz menni a pénzért...stb. Púderelj egy sort, hátha rá tudod venni a dologra. Vagy adja fel postán. Az is megoldás. De ne haragudj anyukádra ennyire. Biztos nem szívatásból küld téged, ahelyett, hogy maga menne. Ez az én meglátásom.
2010. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Szavaidból süt a szüleid iránti tisztelet. A jövő nemzedéke.
2010. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem fél anyám apámtól, soha nem bántotta, nem ordibált vele, a pia miatt mentek szét, békében, ez biztosan nem lehet. (anyu erősebb, mint apám...)

Hiába beszéltem vele is erről, azt mondta, hogy akkor nem járnék fel hozzá, és az rosszul esne neki (magától ő sohasem keresett meg, pedig tudja a címem, telefonszámom, ilyenek...)


A harmadiknak szeretném üzenni, hogy úgy vélem, nincs mit tisztelnem bennük:

'Édesapám' alkoholista, kb.: egy szalmaszálat nem tett egész életében keresztbe értünk, több évig úgy ment, hogy megkereste a fizetését, mire hazaért, elitta. Ilyen emberben nincs mit tisztelni. Ha meg 'megcsinált' (mert persze arra volt esze!), akkor meg megérdemli, hogy fizessen. Ha már mást nem kaptam tőle...

'Édesanyámnak' több tisztelet jár(na), de borzalmas természete van, és minden szeretet, tisztelet kiölődött belőlem irányába, a 'nagyszerű' viselkedése miatt...

2010. aug. 15. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok. Apád irányában megértem az érzéseidet, anyud helyzetébe meg próbáld beleképzelni Magadat.
2010. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért mondja mki az írónak, hogy tisztelje jobban az anyját, mikor az anyja sem tiszteli őt eléggé? Aki rákényszeríti a gyerekét arra, hogy ő menjen el a pénzért az apjához, akit nem szeret/tisztel/semmi nem köti hozzá... ha az anyja nem akar vele találkozni, akkor csak megérthetné, hogy ő sem akar...
2010. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A leírtak szerint az anyuka nem akarja az apja ellen nevelni a gyerekét. Ez egy pozitív jellemvonás, mert a legtöbb válás után megy a gyereknek a másik szülője elleni uszítás. Mégis az apja. Valamikor a szülők is szerették egymást, különben nincs házasság, közös gyerek. Aztán, hogy közben elromlott a házasság, bárki hibájából, az anyja anyja marad, az apja meg az apja. Hányan sajnálják idősebb korban, hogy megszakították a kapcsolatot valamelyikkel. Itt sem tudhatja senki, miért váltak el a szülők, miért és mióta él az apuka úgy, ahogy. A tények ismerete nélkül ne ítéljünk el senkit.
2010. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!