Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel,...

Mit csináljak a férjemmel, hogy ne gondolja hülyének magát?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy szerinte ő hülye.

Folytassuk ott, hogy párválasztásnál nálam két fő szempont volt: tetsszen a külseje a saját ízlésem szerint és mentálisan vigye át azt a lécet, amit eléggé magasra tettem.

A férjem, úgyhogy mindkét feltételnek teljesülnie kellett.


Tény, nem a legpallérozottabb elmék között töltötte az életét, szakmát tanult, sokáig fizikai munkát végzett, néhány éve került szellemi munkakörbe.


Pár éve beiratkozott egyetemre, mondván úgyse veszik fel (????). Pech, felvették. Eleinte vizsgák előtt ugyanaz a dramaturgia volt: ő öltönyben toporog az ajtóban és zihál, hogy "énnemegyekbemertúgyismegvágnak" én meg néha már kínomban válással is fenyegetőztem, ha nem megy be és legalább érdemli ki az egyest. Újabb pech, átment az összes vizsgán, többnyire jó eredménnyel.


Következő kör: én biztos sokkal okosabb vagyok nála, mert több nyelven is beszélek, ő meg egyen sem. Oké, nekem ez hobbim és 15 év alatt rengeteg munkaóra van benne. Drágám, te hány órát fektettél ebbe? Háát..öö..kettőt. No, nekem se úgy ment, hogy ránéztem a nyelvkönyvre és belerepült a fejembe, ráfordítás kérdése az egész, nem zsenialitásé.


Ismét összehasonlítás. Nekem a matek és minden számos tárgy a rákfeném, a magántanárok egy vagyont kerestek rajtam, hogy valahogy felkaparjanak a kettesig. Cserébe a fogalmazáshoz van affinitásom, sőt, gyerekkorom óta terelgettek ilyen irányba, szakosított iskolába jártam - van vagy 20-25 év tapasztalatom minden ehhez kapcsolódó területen.

Ő soha nem gyakorolta (viszont a matek csípőből megy neki, alig-tanulok-valamit alapon is!). Vizsgája lesz, esszét kell írni. Csüccs le, ezt tanulható készség, elmondom a szempontokat, amire figyelni kell, némi gyakorlással hipp-hopp meglesz. Megírta az elsőt, gondolatmenet, mint az ökörh.ugyozás. Második már egész jó. Harmadikra pedig egy olyan patent esszét írt, hogy egy újságíró is megnyalná mind a tíz ujját.

Igen, de neki ez 2 órás munka volt, egyszóval ő mégis hülye, más fél óra alatt is meg tudja írni. (Igen, aki gyerekkora óta gyakorolta, de úgy nem nehéz)


Számtalan ilyen dolog van még, amiben esetleg MÉG gyengébb a rutin hiánya miatt, azt rögtön a saját retardáltságának tudja be.

A slusszpoén: amikor már idegbeteg voltam egy számolgatós vizsgára készülés közben, hogy én ehhez hülye vagyok (amit a fizetett magántanárom is megerősített), egyből mondta, hogy dehogy, csak gyakorolnom kell, elsőre senkinek se menne (ja, de nekem több hónap gyakorlás után se ment :)).


Tehát más nem hülye, csak gyakorlatlan, ő viszont minden esetben hülye.


Már nagyon idegesít az állandó "önhülyézés", mit kezdhetnék vele?


2011. ápr. 28. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem hülye, hanem szereti, ha ápolgatod a lelkét, jólesik neki az elismerő szó. El tudom képzelni, mennyire idegesítő lehet egy ilyen nyavalygó férj, nekem is volt ilyen párom. A végén már adtam alá a lovat, hogy igen, hülye, meg szerencsétlen, mert annyira idegelt, hogy csak sápítozni tud, miközben tudtam, hogy az egész csak álszerénység.
2011. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Csúcs a férjed, jót röhögtem :DDD

Próbáld meg biztatni minél többször. Az a baj, hogyha maga se hiszi el, hogy kitudja számolni mennyi 2+2, akkor világéletében ilyen marad é s ezzel hátráltatja majd magát.

Ha lediplomázik valószínűleg eljut az agyáig, hogy nem hülye, csak 'beszri' néha. várd ki türelmesen :]]]


De tényleg hatalmas forma lehet :DDD

2011. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyám köztudottan a kritika felszentelt ősanyja, bármikor bármiben tud hibát találni és az fel is nagyítja.


Miután anyám szájából - akiről a férjem is tudja, hogy erősen kultúrsznob - is elhangzott, hogy mennyire értelmes férjem van és mennyire szeret vele beszélgetni, arra is csak forgatta a szemét, hogy biztos csak hízelegni akart.


Közben nagyon is jól tudja, hogy anyám előbb forgat meg egy kést valakiben, minthogy jót mondjon róla. (Házasságkötés előtt az volt a legnagyobb gondja, hogy nem minimum ügyész vagy szívsebész a leendő férjem...)

2011. ápr. 28. 13:22
 4/9 anonim válasza:
65%
Szerintem is elismerésre vágyik, hiszen - ahogy írtad - az előző munkahelyein se a barátoktól, se a műszakvezetőtől nem kaphatott elismerő szavakat. Ez az ő szeretet nyelve. Lehet, hogy nem ez a zsánered(nem akarlak megbántani), de a leírtakból csak ennyit tudok mondani: biztasd, használj elismerő szavakat, és légy mellette. Remélem, segítettem.
2011. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kevés az önbizalma,nem hisz magában a férjed. Kell a bíztatás,elismerés neki. Meg persze az is igaz lehet,amit előttem írtak. Én saját tapasztalatomból írom ezt,nekem is nagy gond,hogy elhiggyem magamról hogy valamit tényleg jól csinálok,értek hozzá. Csak sajnos nekem nem erősítik annyiszor,mint te a férjednek. Szerencséje van veled, továbbra is bíztasd. Erősítsd az önbizalmát,hátha egyszer hinni fog önmagában.
2011. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy értelmes választ nem írok, de annyira jó a stílusod, hogy kíváncsi vagyok a további kommentjeidre :)
2011. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szerintem ez egyáltalán nem férfias. Nulla magabiztosság. Nálam ez fontos. Szóval tényleg hülyének nézem a férjedet abból a szempontból, hogy imádja ha sajnálják.
2011. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy tán ledominálod???? Már csak amit az irományod stílusából vontam le...


Ad. 1.: lehet, hogy élvezi ezt a dominanciát, és igen, simogatásra vágyik egy "felsőbbrendűtől" (= pszichés eset)


Ad. 2.: nem élvezi ezt a dominanciát, de szeret téged, s felnéz rád, ezért választott téged. Viszont baromira zavarja, hogy lekezeled (valahogy mégiscsak), de mivel szeret, egyelőre még csak magára vetíti ki ezt önhülyézés formájában.


Ad. 3.: Az iskolázottságbéli különbség, sajnos sok esetben tényleg gondot jelent. Főleg, ha a nő a tanultabb. Egyet tehetsz: még a gúnyolódás, vagy enyhe cinizmus legcsekélyebb szikráját sem engedheted meg magadnak vele szemben, sőt! Teljes támogatottságodat kell élvezze egyetemi ideje alatt. S egy fikarcnyit sem érezheti, hogy bezzeg neked már megvan minden papírod a sok tanulástól. Nem lenne mellékes, ha tényleg őszintén, s látványosan felnéznél rá. S ezt többször mondanád neki. Ha nem megy, akkor nem jósolok nektek közös megöregedést. Vagy ő fog belefásulni, hogy egy domina játszik vele, vagy te fogsz egy, a te szintedhez méltó pasit találni/keresni.

2011. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Dominánsnak nem tartom magam a kapcsolatban. Eleinte nem is foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, betudtam annak, hogy nagyon sokáig olyan közegben élt, ahol a "b@szod mekkorát rókáztam a kanapéra a tegnapi be@szás után, gecc!!" volt az alfa és az omega. (Ő szerencsére nem ilyen, de a környezete túlzás nélkül ilyen volt.)


Az eszét láttam rajta, ez is fogott meg benne több más dolog mellett. Az iskolázottságomra meg annyira nem lennék büszke, mert lassan régebb óta ülök a felsőoktatásban, mint más börtönben emberölésért, annyira szorgalmas vagyok... (értsd: első diploma előtt állok még)


No meg mindenki tehetséges valamiben, másvalamiben meg gyengébb. Ha nem így lenne, akkor mi lennének a hatmilliárd űrfizikus bolygója, mert mindenki csak ahhoz értene és a barlangokból indítanánk az űrmissziókat...


Magamról is tudom, hogy bizonyos dolgokban jobb vagyok az átlagnál, bizonyos dolgokban meg kifejezetten béna. Amiben béna vagyok, azzal nem foglalkozom. Szívem szerint énekes vagy képzőművész lennék. Énekelni olyan jól tudok, hogy egy megasztárban országos szintű ismeretségre tennék szert - az első két adás valamelyikében, és azonnal internetes mémmé válnék. Rajzolni pedig olyan hihetetlen zseniálisan tudok, hogy nekem a kutya az még mindig krumpliba szúrt négy pálcika...


Persze, neki is vannak korlátai, ő se tehetséges mindenben, de amiben igen, abban kimagaslóan. Az egy dolog, hogy reálisan látja a hibáit (megasztárban énekelhetnénk duettet...), de a tehetségét ellenben lehúzza és azokon a területeken is hülyének kiáltja ki magát.

2011. ápr. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!