Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj felhívnom az unokatesóm...

Muszáj felhívnom az unokatesómat, de össze vagyunk veszve. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve nem beszéltünk egymással, mert közösen örököltünk egy telket fele-fele arányban, de ő azt szerette volna hogy mondjak le a részemről. Én nem mondtam le róla, ezért összeveszett velem (meg én is vele hogy ezt meg hogyan képzeli...)


Egyik nap jött egy telefonhívás, hogy mindkettőnknek be kell mennie az önkormányzathoz, és értesítsem őt. Most ha felhívom mit mondjak neki? Mintha minden rendben lenne úgy beszéljek vele?


2011. ápr. 23. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd értesíti az önkormányzat, az ő feladatuk, neked nincs ezzel semmi dolgod.
2011. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod vele megbeszélni, kibékülni, akkor minden báj és ellenségeskedés nélkül elmondod neki, hogy ez és ez történt, értesítetted róla.
2011. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha Teged ertesitettek, akkor az unokatestveredet is.
2011. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem értesítik, mert először engem hívtak fel, és a nő mondta a telefonban hogy legyek szíves szólni neki. Én h*lye meg nem akartam akadékoskodni, ezért igen mondtam hogy majd szólok neki. Megbántam, de ez van most már sajnos....
2011. ápr. 23. 17:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Onkormanyzat nem szokott uzeneteket adni. Hivd fel oket, mond meg Nekik, hogy ertesitsek unokatesodat, ha Oneki is meg kell jelenni. Ha nem telefonon, majd irnak neki egy levelet.
2011. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan őt is kötelező értesíteni.Ez nem a te feladatod.Biztosan vele is közlik.Ha neked nem kell a telek,akkor mond meg neki,hogy "nekem nem kell neked adom ha megveszed" Mivel hivatalosan tied a fele,ezért megveheti tőled.
2011. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. XY vagyok. Csak azért telefonálok, mert hívtak az önkormányzattól, hogy mindkettőnknek be kell menni. Nem tudom, neked szóltak-e...


Vagy valami ilyesmit. Csak tárgyilagosan, nyugodt monoton hangon.

Ha azt mondja nem akkor elmondod miről van szó majd azt mondod, na akkor rendben szia.

Ha azt mondja tud róla akkor simán csak mondod, hogy rendben van. Max kérdezel tőle valamit ezzel kapcsolatban, hogy ő mikor megy be vagy mit visz vagy nem tudom.

Aztán elköszönsz és ennyi.


Maradj hűvös, távolságtartó. Nem kell elfelejteni, ami történt ne jópofizz vele.

De szerintem az gyerekes dolog és megoldásra nem vezet, ha most csak duzzogtok vagy minden második mondatban felemlegetitek a dolgot és szitkozódtok vagy ilyesmi.

2011. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elvieg őt is ki kellene értesíteniük... nem is értem, hogy mondhattak ilyet telefonba, hogy te szólj neki... én egyébként ha felhívnám, hűvös lennék és távolságtartó, elmondanám, hogy azért hívod, mert felhívtak az önkormányzattól, hogy ide meg ide el kell mennetek ekkor meg ekkor, és szóltak neked, hogy értesítsd, és hogy csak ezért hívtad... megvárni a választ, aztán klikk. Vagy küldhetsz sms-t vagy mailt is.
2011. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Telefonon nem szokás az önkormányzati értesítés, kizárólag írásban, ráadásul tértis levélben...
2011. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem is meglep, hogy telefon akar a hivatal hivatalosan intézkedni. Nálunk ilyen még nem volt.

Ha így van, hívd fel őket nyugodtan, hogy bocsi, de neked úgy hivatalosabb tisztább, ha ők értesítik az illetőt. Ennyi. Sőt azt is kérheted, hogy írásban mindkettőtöknek küldjék ki az lenne a legtisztább.

2011. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!