Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha utód nélkül halok meg...

Ha utód nélkül halok meg nincs édestestvérem sem, akkor ki örökli a vagyonomat?

Figyelt kérdés

Tehát a szüleim elváltak. Én anyámmal élek, és ha nem lesz családom, akkor ha kihalunk üres lesz a ház...


Apámnak van új családja és ott egy gyerek, azaz mostohatestvérem.

Apámmal tehát elváltak, ugye nem örökölhet volt férj illetve családja?


Anyámnak viszont vannak unokatestvérei, akiknek vannak utódaik, de velük nem igazán tartjuk a kapcsolatot, amiről nem tehetünk mi. Úgymond, ők sem érdemelnék ki az örökséget. Ők örökölhetnek mégis?


Tehát jogilag, ha nincs végrendelet és kihalunk, akkor mi lesz a vagyonunkkal??


2011. ápr. 15. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Az államé lesz.
2011. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

ha meghalsz a szüleid örökölnek. (50-50%)

ha őkmár nem élnek, akkor az ő örökeseik (tehát apád 50%-t a gyereke.)

ha anyádnál ilyen nincs, akkor egy ágat még visszamegy az öröklés és a nagyszüleid gyerekei örökölnek, tehát anyukád unokatestvérei

2011. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű, a mostohatestvérednek apukád az apja? Mert ha igen, féltestvérek vagytok, és ő örököl. Ha nem, akkor a többi rokon, akármilyen távoliak is. Nem az számít, hogy mennyire vagytok jóban. Esetleg készíthetsz végrendeletet, igaz, akkor is van valamennyi köteles rész, amit a rokonoknak kell kapni, de nem tudom, ilyen távoli rokonság esetén is fennáll-e ez a szabály.

A mi családunk nemrég így örökölt egy olyan rokontól, akiről azt sem tudtuk, hogy valaha élt.

2011. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhogyan vissza lehet vezetni az öröklést adott személyre.
2011. ápr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem egyszerűbb végrendelkezni?
2011. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, az apám másik gyereke nekem a féltestvérem, mert annak is apám az apja és egy másik nő az anyja.

Tehát apám elhagyott minket még gyerekkoromban. Gyerektartást fizetett ugyan, de anyámnak pereskednie kellett érte.

MIndegy, ma már nincs velük kapcsolatunk, tök véletlen és nagyon ritkán beszélünk akár apámmal, akár a gyerekével.


Ha például apám meghalna, nekem eszem ágába sem jutna, hogy az ő vagyonából örököljek... Nem érdekel. Ugyanakkor én sem szeretném, ha esetleg meghalok és anyám is, akkor a saját és az anyai őseimtől örökölt vagyont apám és a féltestvérem örökölje. Mégis miért? Mivel érdemelnék ki? Apám elhagyott minket, válási papír van róla, azzal nem akadályozható meg feléjük az öröklés?


Anyám unokatestvéreivel nincs harag, de szét van szakadva a család, gyakorlatilag idegenek.


Szóval elég vészjósló, amiket írtok. :-(


Ezek szerint nincs más megoldás, mint

-végrendelet (hogy például Gipsz Jakab nevű legjobb barátomra hagyok mindent)?

-Vagy ha találok normális társat, ha nem, szülök egy gyereket, és akkor majd ő örököl mindent?


Meg azért az államé se legyen már... Az állam munkát adjon és ne örökséget raboljon...


??????????

2011. ápr. 15. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A legjobb megoldás ha végrendelkezel.Hagyhatod rám is ha nincs kire,nagyon kedves vagyok:-) vagy ajánld fel pl.gyerekothonnak!
2011. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha neked eszedbe sem jut,hogy örökölj apukádtól,akkor is fogsz.Mivel a gyereke vagy és nem tagadott ki,ezért jár neked a köteles örökrész.Természetesen lemondhatsz róla.

Úgy tudom,amit te az anyukádtól örökölsz,az a halálod esetén,ha nincs utódod sem párod,akkor visszaszáll az anya családjára.

Amit pedig te magad hozol össze az életed során azt pedig a szüleid öröklik,ha meghalsz és ők még élnek,neked pedig nincs utódod vagy társad.

2011. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy neked,ha már úgy sem élsz, hogy kié lesz a földi vagyonod? Gondolod hogy a másvilágon fog ez téged zavarni? Hagy egy árvaházra, ha ennyire bosszant a dolog.
2011. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem akarsz végrendelkezni és az államra sem akarod hagyni a vagyonod, akkor herdáld el az egészet. :)
2011. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!