Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalt a férjem, mit tehetnék?

Megcsalt a férjem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A Férjemmel 12 évvel ezelőtt házasodtunk össze!Van egy másfél éves pici lányunk.Már 1-2 hónapja sejtem,hogy valami nincs rendben.Furcsán viselkedett,szórakozott volt,későn járt haza!Tegnap miko hazajött,elment fürdeni,és megkaparíntottam a telefonját,amiben szép számmal találtam sms-eket egy másik nőtöl.Kiakadtam,veszekedtünk.De bevalotta,hogy igen,félrelépett,de az ügy nem komoly.Mit tegyek?Megbocsájtsam?Vagy váljak el,és maradjak egyedül egy ilyen picilánnyal?
2011. ápr. 14. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp az tedd amit a szíved diktál. Csak a kérdés az hogy ezek után meg fogsz benne bízni?
2011. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Először is fontosleszögezni, hogya férjed nagyon nagyot hibázott.

Át kell gondolni, hogy mi történt az utóbi időben. Mennyire hanyagoltad el, beszélt-e a problémáiról, s kicsit próbáld meg az ő szemszögéből nézni a dolgokat.

Ha szerinted minden tőled telhetőt megtettél, akkor máskor is megteszi... Ha voltak előjelei, csak a fáradtságtól, a sok plussz teendőtől nem vetted észre, akkor bőven menthető a dolgo. Megbocsátani tudni kell, de csak ha megérdemli az illető. mindenesetre ilyenkor azért fontos szerintem tudtára adni valahogy, hogy baromi nagyon hibázott és ha mégegyszer megteszi, akkor nincs visszaút.

2011. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a legaljasabb dolog, amit valaki a másikkal művelhet. Ha a férjednek valami nem tetszett volna, oda kellett volna eléd állnia, és megbeszélni veled, nem elmenni egy másik nőhöz. Szerintem ő csak simán ráizgult a nőre, és minden különösebb ok nélkül tojt rá mi lesz, és úgy döntött ez jó móka. Az ilyen ember nem érdemli meg, hogy megbocsáss, részemről a tárgyalási alap onnan kezdődne, hogy kihajítom és ha hónapokat könyörög, hogy fogadjam vissza, talán lehetséges, de ahhoz nagyon komolyan kellene bizonyítani. De kérdező, ha el is nézed, ajánlanám ne hunyj szemet efelett két pillanat alatt, mert ha simán elnézed, később ugyanúgy megfogja tenni, elvégre miért ne, ha nincs következménye. Azt is gondold át, hogy aki ezt képes megtenni veled, az mennyire becsül és tisztel téged? SEMENNYIRE!
2011. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Én elhagynám.
2011. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%
csald meg te is, tarts szeretőt aztán "bukj le". Jól pofára esne a kis egójával együtt.
2011. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
15,14-el egyet értek az utolsó betűig. Lehet h van részed a dologban, de ettől még nem teljesen a te hibád, hiszen ő választotta a leggyávább módot. Az meg hogy mindenkinek jár egy esély... hát ő ezt már megkapta, amikor elvett.
2011. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Rúgd ki a pics@ba!
2011. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem igaz,hogy nem becsül, tisztel akár szeret téged.

Vagyis legalábbis ezt te érzed, hogy az e, de csak mert ez a nagy hiba megtörtént, attól még ezek nem következnek.

Azok a frankó tanácsok, hogy add vissza nekik igazán kikésztenek. Attól jobb lenne szerintük a helyzet ? Vagy csak jobban aláásná magát a család ?


Beszéljétek meg nyíltan, hogy mi miért történt, lehet, lesznek dolgok amik rosszul esnek vagy neked, vagy neki amik kijönnek, hogy hogyan jutott a helyzet idáig, de mondjátok ki. Rögtön nem kell reagálni sem, nem úgy működik az, hanem az elmondottakon az ember elgondolkozik magában, és megérti elfogadja azokat. Nem veszekedni kell elkezdeni, bár ilyen szituban ez a legvalószínűbb, de meg lehet beszélni, az elején, hogy ne torkolljon abba, nem az a cél. Ha már megbeszélni sem lehet, akkor tényleg vannak gondok.

Én egy esélyt adnék még neki, egyáltalán nem jelenti, hogy mégegyszer megcsinálná, lehet kiélte effajta kíváncsiságát, és vége.

A bizalmat újra kell építenie, és ez sikerülhet is !

Próbáljatok empatikusak lenni a másik helyzetét átélni, úgy könyebb lehet megérteni.

Ez a dolog nem válasz semmiféle hibára, ha esetleg a feleség adott rá okot. Ez nem megoldás semmi esetre sem.

Ne válj el ! Még ne ! Rengeteg házasságban egy ilyen történik, idővel begyógyul a seb, és nagyon szép kapcsolat lehet ez még. Türelem kell, hogy újra alakuljon, de sikerülhet.

Ha pedig mégegyszer előfordul, akkor már én is azt mondom, hogy szünet.

Megbocsátani nagyon nagy dolog, és nagyon szép dolog. De nem kell a ló túloldalára esni sem.

Dolgozzatok a házasságotokon egymásért. És a gyerekért !

2011. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül vagytok együtt 12 éve. Sokmindenen keresztül mehettetek eddig is. Előfordul bárkivel hogy hibázik, ezt mindenki tudja aki hosszabb ideje kapcsolatban él. Csak az mondja elsőre hogy válj el, akinek fogalma sincs egy igazi kapcsolatról. Üljetek le, beszéljétek meg. Hallgasd meg türelmesen, mert ha neki esel, soha az életben nem fog kiderülni, miért is csalt meg valójában. Az sem igaz, hogy aki egyszer megtette, megteszi többször is. Ez is ember és helyzetfüggő. Nézz te is magadba, hogy mi lehet az amit nem kapott meg tőled. Illetve kérdezd meg őt is erről. Nem lehet egy házasságból hipp hopp kilépni rögtön ha valamelyik nyíltan hibázik. Annak meg van a maga oka. Úgy házasodtatok össze, hogy jóban rosszban együtt. Küzdj a férjedért ha szereted, és segíts neki visszatalálni hozzád. Most biztos nagyon fáj, de lehet hogy ez később még hasznotokra is válik, megedződtök. Kitartást és sok türelmet kívánok. Győzzön a szeretet!
2011. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!