Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Németek, olaszok minek költözt...

Németek, olaszok minek költöztek Magyarországra?

Figyelt kérdés
Közvetve ismerek pár ilyet aki magyar párt talált és itt telepedtek le. Nem lenne logikus, hogy a gazdagabb országba mennek?
2011. ápr. 14. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a német szomszédom azt mondta, hogy itt olcsóbb az élet. Példákat is említett, bár neki a jövedelme németből jött.
2011. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Azért mert semmirekellők és a saját országukban a legalja legszegényebb nép, de itt még ígyis kiskirály lehet.
2011. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem a férjem német, és sokszor szóba jön hogy magyarországra költözzünk.

Ha olyan szakmád van amit otthon is jól megfizetnék, akkor otthon abból a fizuból szuperül élnél.

Pl a párom már a cégénél többször megpályázott magyar munkát. Itt mi egy 80 m2-es lakásért falun 250000Ft-t fizetünk 8persze Euróban). otthon ebböl a pénzböl

Otthon ebböl a pénzböl Pesten egy házat tudnánk bérelni.


èppen lakást akarunk venni, amiben élünk kb 50 millió forint lenne. Szerinted Budapest mellett 40 km-re (frankfurttól 40 km.re lakunk) 50 millióért milyen lakást kapnánk?

2011. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Férjem olasz s miattam költözött ide 3 éve. Jövedelmének nagy része neki is Olaszországból származik. Nem élne itt, ha én nem ragaszkodtam volna ahoz, hogy itt éljünk.


A másodiknak, aki írja, hogy semmirekellő, legalja nép költözik ide, nem kellene ítélkezni, mert ha te mennél oda dolgozni-élni akkor téged sem ezzel fogadnának és neked sem esne jól ilyen hozzáállás. Férjem igenis ügyes, okos, értelmes, akárhol megél és egyáltalán nem "legalja nép" sem Olaszországban, sem itt. Kiskirály mi, neked nem az fáj inkább, hogy valaki többre viszi-vitte, mint te?

2011. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
Én ismerek olyan német orvosnőt aki a magyar egészségügyben dolgozik. A férje informatikus mondjuk, úgyhogy itteni viszonyokhoz képest elvannak.
2011. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sokkal olcsóbb az ingatlan! egy külföldi nyugdíjas házaspár itt nagyon-nagyon jól elvan a nyugdíjukból. sokkal drágább lenne nekik otthon.
2011. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem logikus!


Azért jönnek ide, mert a környezet kb ugyanaz itt s mint náluk, kivéve, hogy nincs tenger DE!


A fizetéseik illetve az ő pénzük itt sokkal többet ér.


Amit a magyar alig bír konyögni a boltbana kasszánál, az a németnek meg az olasznak bagatel összeg.


Emlékszem amikor itta kinai piacon 3 ezerért utánadvágták nyárona ventilátort, olaszban uyganaz a kinai gagyi 11 ezer ft nyi euroba került!


Náluk már 5 évvel ezelőtt is 350 forint volt a legolcsóbb tej.


Ekkora különbségek vannak!

2011. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne ingatlanom olaszországban vagy németországban, én is kiadnám aztán a lakbérből megélnék egy csóróbb országban komolyabb és megerőltetőbb munka nélkül.
2011. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok ember szereti a valtozatossagot, mert ok mashogy neznek Magyarorszagra, mint egy magyar. Nekik az ujdonsag es sok olyan dolgot eszrevesznek, megbecsulnek, amit a magyarok nem. Pl. kastelyok sem minden orszagban vannak meg bizonyos etelek. Nekem az tetszik Magyarorszagban, hogy azert az emberek nagy tobbsege meg mindig tudja, hogy ki a szomszedja, itt meg semmilyen kapcsolat nincs, baratsagot 100-szor nehezebb kialakitani.


Nekem is kulfoldi a ferjem es regebben sokszor volt rola szo, hogy koltozzunk Magyarorszagra. Csak az a gond, hogy nem tud magyarul es tudjuk, hogy nem fogadnak ot el teljesen meg ha meg is tanulna, mert ugysem lesz olyan, mint egy magyare. A francia tanaromat is halalra szekaltak; meg a tanar kollegai is anno kibeszeltek nekunk, diakoknak, hogy mennyire szakadnak a beszedjen a nevetestol magukban. A ferjemet nem akartam kitenni ennek. Ennyi az ok, nem a penzugyek. Ha valaki Magyarorszagon nem tud megelni, az Nemetorszagban sem fog tudni megelni. Sehol nem osztjak ingyen a penzt.

2011. ápr. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!