Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti 2-3 ezer kevés egy hétre?

Heti 2-3 ezer kevés egy hétre?

Figyelt kérdés

Egyetemsita vagyok, ennyit kapok egy hétre. Nekem ennyi elég, de mindenki le van döbbenve, hogy hogy tudok ebből megélni. Otthonról mindig viszek főtt kaját ami kb 3 napig elég, és pénteken megyek haza. A ti véleményetekre is kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok erről?

18/L


2011. ápr. 14. 09:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben 5000-ret kaptam (még azt is sokallták), de csak a busz oda vissza volt legalább 4000 Ft... ja és én meg nem is vihettem otthonról kaját :(((( mert anyám csak úgy főzött, hogy csak hétvégére és csak otthonra.... én irigykedtem azokra akiknek az édesanyjuk vasárnap is főzött csak azért hogy a lányuk tudjon vinni belőle ... :((((
2011. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
78%
És ezt a 2-3000-et mire költöd? És hova jársz egyetemre? Mert pl. Bp.-en eleve a bérlet is drága...
2011. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen normális :)

én kábé 5ezret hozok egy hétre, de ennek legalább fele a vonatút, szerintem ki lehet jönni belőle, félretenni már nehezebb

2011. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Antóniaa ***** válasza:
Heti 2-3000 Ft az kevés... Pontosan amiatt,hogy bármi kiadás közbejöhet,sosem lehet tudni. Én úgy csinálnám,hogy kap heti 5-10 ézret, és amit megspórol az marad neki. 15-öt nem adnék, sztem az sok. Az havi szinten min. 60.000.- Csak költőpénznek... De persze mindenki a maga családi kasszájához mérten gondolkodik.
2011. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Én semmit nem kapok otthonról. Adnának a szüleim szívesen, ha lenne miből, de mivel nincs, így a havi 23000Ft-os szoctámból élek. Abból lejön 10000 a kolira, 4000 a bérletre, egy hónapban egyszer hazautazok, a vonatjegy oda-vissza 3000, tehát marad 6000 kajára egész hónapra, ami ugye 1500 hetente. Ha jegyzetet kell venni, vagy egyéb kiadás van, akkor nem is utazom haza abban a hónapban, mert nem futja rá. Mondjuk a kaja annyira nem vészes, mert vannak rokonaim Pesten, ahol tanulok, ők gyakran hoznak nekem főtt kaját a koliba, vagy meghívnak magukhoz ebédelni. Csak jól meg kell gondolnom, mit veszek meg. Dolgozni kéne, és akkor nem kéne mindenből a legócskábbat vennem. Csak sajnos hiába jelentkezek rengeteg állásra, suli mellett sehol se alkalmaznak, diákmunka meg egyszerűen nincs.
2011. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Én bejárós vagyok, így kapok havi 10 ezret, de ez kb csak a bérletekre elég. De kapok még támogatásokat, az havi 24 ezer, ebből veszem magamnak a cuccokat. Szóval havi 34 kell, hogy megéljek, holott a kaját jórészt fizetik, otthon eszek. Nem tudom, te hogy tudod beosztani.
2011. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
61%

Én SEMMIT nem kaptam/kapok. első éves vagyok. Csak a albit fizetik, a rezsit én. Kaját hozok ottthonról, de egyébként mindent én vásárolok magamnak. a SAJÁT pénzemből nem anyuci 15ezer ft-jából hetente :DD


Aki a 15 ezret kevesli, az mennyen el dolgozni mellé, hogy ki tudja pótolni :)

2011. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
78%
hát ügyes vagy, hogy ezt be tudod osztani :) de ez azért elég megtévesztő, mert lehet hogy aki azt írta hogy 15 ezret kap egy hétre, abban benne van az albérlet, a bkv bérlet, a felutazás költségei stb stb, a kérdezőnél meg lehet hogy ez nincs benne, és végeredményben ugyanannyi a kettő
2011. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

nekem 4-5 hétre kell kitartanom 6000 fttal. Szóval jó neked :)


Én is egyetemista vagyok, otthonról viszem a főtkaját, amit elosztok péntekig. Szóval nekem csak a reggeli, vacsora amit meg kell oldanom.


21/L

2011. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Antóniaa ***** válasza:
70%
Komoly hogy mik vannak.... Szörnyülödve olvasom.... Csak egyvalamit nem értek. A szülők miért nem gondolkodnak előre? Saját példámból indulok ki. Van egy általános iskolás gyerekem. Már most gondolok arra, hogy a későbbi tanulmányai finanszírozására havonta teszek el neki pénzt. Havi néhányezer forint is elég szépen össze tud gyűlni az évek során. Nem adnék én sem 15000-et hetente, de azért a 3000 az sztem kevés....
2011. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!