Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti 2-3 ezer kevés egy hétre?

Heti 2-3 ezer kevés egy hétre?

Figyelt kérdés

Egyetemsita vagyok, ennyit kapok egy hétre. Nekem ennyi elég, de mindenki le van döbbenve, hogy hogy tudok ebből megélni. Otthonról mindig viszek főtt kaját ami kb 3 napig elég, és pénteken megyek haza. A ti véleményetekre is kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok erről?

18/L


2011. ápr. 14. 09:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem sok. Hidd el, hogy valakinek még ennyi se jut. És aki sokszor többet költ el egy héten és most csak néz, hogy ebből, hogy lehet megélni, az is megtudna, ha csak ennyi lenne neki. Legyél büszke magadra.
2011. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 5000-t kapok ugyanígy, mondjuk nekem szerdára már nem szokott maradni az otthoni kajából, de néha csütörtökön megyek haza. Szinte mindig viszek belőle, szóval elvileg meg lehet oldani:)
2011. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
90%

Aki heti 15.000.-et költ egymaga egy héten,az szórja a szülei pénzét.

Nekünk 2 gyerekkel jut havonta kajára 30-40.000.- Ft. Mégis tisztességesen eszünk,és nem éhezünk.

Jól teszed,hogy beosztod a pénzed,ez elég egy hétre.

2011. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

ügyes vagy és megfontolt.

Ez tényleg nem sok pénz, de ha ezt is be tudod osztani mert nem költesz fölösleges hülyeségekre, akkor valószínűleg nem te pislogsz majd döbbenten 10-20 év múlva, hogy ide tartozol, oda tartozol, a hiteled törlesztőrészlete megugrott, de már kinézed a plazmatévét személyi kölcsönre...

2011. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

nem mindenkinek a szülei engedheti meg h a gyereket havi 60al támogassák. ez már a minimálbér közeli összeg.


legalább a pénzel felelősen bánsz.

2011. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is megfogtam a koliban a lóvét, le is raktam sokat így, most adós tesómék meg rám mondják, hogy sóher voltam saját magamhoz, meg a barátnőm hozott nekem kaját, így könnyű volt spórolni. Csakhogy harmadikban jöttem össze vele, és tényleg nem napokra hozott kaját. Vannak akik előre gondolnak, vannak akik kétségbeesésükbe meg fikázzák azt, aki gondolt is a jövőre. Ennyi.
2011. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Egyébként ennyi pénzzel nincs bajom, mert tényleg elég. Viszont anyámék folyton azt mondogatják, hogy én hogy szórom a pénzt, egyből elköltök mindent. Ha kérek ruhra pénzt, fel vannak háborodva, hogy ennyi pénzből miért nem lehet spórolni. (mármint a heti 2-3 ezerből) Na ez idegesítő de nagyon!
2011. ápr. 14. 09:42
 18/42 anonim ***** válasza:
Éreztem, hogy ezért is írhatod ezt. Magyarázd már el nekik, hogy egy messze, tanuló fiatalnak, még ha nincsenek is igényei, minimum ennyi lóvénak simán kell nála lenni, hiszen bármilyen váratlan kiadás lehet. pl gyógyszer, vagy valami. Gondolom nem akarsz adósságot, ezért nem vetted fel a diákhitelt. Vagy ők nem belekalkulálják az ösztöndíjat is? Azt meg ne vegyék alapul.
2011. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Ösztöndíj nincs. Elsőéves vagyok, sajnos éppen lecsúsztam az alsó határról.
2011. ápr. 14. 09:49
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont tényleg nem értem. Bár ha még a kolidat is fizetik, és nem vagytok jómóduak, és ha még tesóid is vannak, akkor érthető, de a magyarázat, ami ilyenkor van, tehát, hogy "spórolhatnál" nem nagyon állja meg a helyét főleg a mai világban.
2011. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!