Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

Munka miatt 3 éve elköltöztünk férjemmel 150 km-re a szüleimtől.

Eddig havonta egyszer jártunk haza, mert nem keresünk túl jól, és nagyon megterhelő számunkra. Anyuék a 3 év alatt egyszer voltak csak, hasonló indokból.

Pár hete szóltak, hogy most hétvégén disznóvágás lesz, menjek haza segíteni. Utána ugye Húsvét, aztán következő hétvégén húgom ballag, majd az azutáni hétvégén apu szülinapja lesz.

Anyu elvárná, hogy minden hétvégén menjünk.

Tegnap este beszéltem vele, de azt még mindig nem tudják, hogy a dsiznóvágás melyik nap lesz. Nekem ez azért fontos, mert a barátokkal szeretnénk most hétvégén megünnepelni a Húsvétot, mert utána már nem érünk rá. Viszont ma már csütörtök van, és jó lenne nekik is tudni, mikor jöhetnének. Amikor ezt felhoztam, nekem támadt, hogy én nem is szeretek hazajárni, és már mindenki fontosabb, mint ők. Meg hagyjam a barátokkal a Húsvétot, minnek megünnepelni. Ez nagyon rosszul esett. Ráadásul egy ekkora út előtt nekem még mindent el kell intéznem, összepakolnom.

Szerintetek tovább rontok a helyzeten, ha a most hétvégét kihagyjuk?


2011. ápr. 14. 06:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok a távolság dolgában, mint te. Nagyon szeretem a szüleimet, de mi is havonta kb 1-szer tudunk menni, így is kb 12 000 Ft egy út oda-vissza (kocsival, de hármunknak vonattal sem lenne olcsóbb...sőt). Szóval, egymás után 4 hétvégén hazamenni, az nagyon megterhelő lenne anyagilag. Szerintem ezt mondd el édesanyádnak, és közösen döntsétek el melyik hétvégét/hétvégéket hagyjátok ki.
2011. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvárás=rombolás, lealacsonyítás és -odás.

Azt tedd, ami Te értékrendednek jó. Rettenetesen utálom a manipulatív elváró érzelmileg zsaroló szülőket. Légy kemény, úgysem fog sokáig tartani a mérgük.

2011. ápr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Mint szülö válaszolok: a szüleidnek egyelöre nehezen megy elfogadni, hogy neked már saját családod van, és nem ök állnak az elsö helyen.


Elöször is IRD MEG (NEM telefon, hanem közönséges levél - ez fontos!), hogy:

1. Neked az életed a párodnál (családod) zajlik. Az, hogy a szüleidhez hazajártok, még nem jelenti, hogy továbra is gyerekként tekintsenek rád.

2. Az utazás költségekkel jár, ezt nem tudod akárhányszor vállalni - de ha ök fizetnek egy utat, akkor el tudsz soron kivül is NÉHA menni.

3. A háztartás-szervezés miatt sem mindegy, hogy otthon vagy, vagy elutaztok a szüleidhez.

4. A baráti kör az életeteknek fontos része, de ez még nem zárja ki, hogy a szülök is azok.

5. HATÁROZOTTAN közöld, hogy havi EGY látogatás belefér az anyagi és egyéb keretekbe, több nem.

6. Javasold, hogy ha ök többször szeretnének veled lenni, akkor ök is látogassanak meg benneteket gyakrabban.


Ezt levélben közölni azért jó, mert levélirás közben össze tudod szedni a gondolataidat, odafigyelni a fogalmazásra, hogy ugyan határozottan, de ne sértön közöld az álláspontodat. Mielött elküldöd, van idöd (többször is) átolvasni, amit irtál, meg nekik is megvan ugyanerre a lehetöség.

2011. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért csinálja ezt veled, mert hagyod. Hogy miért hagyod, azt csak te tudhatod.

Munka miatt költöztetek el, vagy mert felnőtt, önálló életet akartatok élni?


- A helyedben most hétvégét rájuk szánnám - időben megkértek, hogy most segíteni kell nekik. (Csak meg ne mondd, hogy a "segítség" miatt mész, mert akkor minden hétvégén disznót vágnak :s)

- Húsvétkor vagy Jézussal és a közösségeddel ünnepelsz, vagy miért is mennél haza "ünnepelni"? Három nap pihenés, férjeddel, barátokkal, stb.

- A ballagásra menj el, azt nem lehet "tologatni", és a testvérednek biztos hogy fontos marad, hogy vele örültetek.

- Előre szólnék, hogy ugyanekkor megköszöntjük apukádat is.

A négy hazamenetelből máris csak kettő marad :)


Nagyon nehéz, de legyél határozott, és tartsd is a magad által meghatározott időpontokat a látogatásra.

Nálam az jött be, hogy semmiképpen sem magyarázkodom, miért nem megyek, amikor nem megyek. Nem érek rá, és ennyi. Semmi olyat nem tudnék ugyanis mondani, ami nekik(!) elég jó "ok" lenne.


Neked kell eldöntened, mi a fontossági sorrend az életedben.

2011. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért költöztünk el, mert a környékünkön nem volt munka.

Itt nagyon jól érezzük magunkat, vettünk lakást is, szóval nem valószínű, hogy hazaköltöznénk.

Húsvétkor azért mennénk haza, mert párom szüleit is meg tudjuk látogatni egyúttal, és így tudunk spórolni a benzinen.

2011. ápr. 14. 08:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
150 km nem "akkora út". De megértem, hogy utazási költség szempontjából igenis az. Én is távol lakom a szüleimtől, voltak hasonló szituk, én őszintém megmondtam, hogy nincs pénzem tankolni. Szegény anyukám azt mondta, hogy gyertek, fizetem az utiköltségeket, mert természetes, hogy látni akar bennünket. És így gyakrabban megyünk, ami elég kellemetlen, de anyukámnak nem az, ő szívesen "bepótol", így már mi is leküzdöttük magunkban ezt. Hát nem tudom, nekem mindenek fölött első a család. Inkább nem vendégelem meg a barátokat, ha szűkös a pénz.
2011. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is úgy van, hogy eleinte tök gyakran jártunk aztán szépen egyre kevesebbet, mert az évek alatt a fizetés az nem lett több, de minden egyéb többe kerül. Már szinte mindig kifizeti a benzint, ha megyünk, amúgy nem is tudnánk, nekünk olyan 20ezerre jön ki egy hazamenetel...
2011. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nem tud beszállni a benzinpénzbe. Nem is várnám el, mert ők is elég szűkösen vannak.

Nem a vendégekkel van gond, hanem a hazamenetellel. Az elmúlt pár hónapban szinte mindig úton voltunk.

Előfordult, hogy felhívott, öcsémet most vitték be a kórházba, menjek gyorsan haza. Haza utaztunk, erre közlik, csak egy kis hasfájása volt. :S

Viszont ha kérjük, egyszer ők jöjjenek, mindig azzal jönnek, hogy nincs a benzinre pénzük :(

2011. ápr. 14. 08:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert majomnak néz!és te hagyod!.
2011. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

disznót vágni nélkületek is tudnak,apukádat felköszöntöd előtte héten,igy elég húsvétkor és ballagáskor menni


vagy húsvétolsz barátokkal és elég ballagáskor menni,és akkor anyák napja is van ugyis

2011. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!