Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit csináljak?...

Nem tudom, mit csináljak? Valaki van-volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Regényt tudnék irni párommal való kapcsolatomról,mi már voltunk házasok,aztán elváltunk és 1 éve újra együtt vagyunk,van 2 gyermekünk is.Az ő családja sosem szeretett engem,én se őket,a sógórnőm állandóan kever a hátam mögött,neki nincs még gyermeke,az enyémeket akarná állandóan "birtokolni".Sajnos a párom befolyásolható és sosem védett meg ha volt konfliktusom a családjával.Igazából már nem is tudom,miért fogadtam vissza,mert a családi életünk egyenlő a nullával,alig van velünk,gyerekekkel,persze dolgozik,de hétvégén sincs ideje ránk igazán.Az a nagy program,hogy megyünk anyóshoz,ott teszi a dolgát,de a gyerekekkek nem játszik,olyankor is én v.ok velük,vagy a sógórnőm,vagy anyós.Vivtam már elég harcot és úgy érzem,elég volt.Semmibe v.ok nézve anyósék részéről,pedig szültem 2 unokát nekik.Ha elmondom a páromnak a véleményemet,hogy többet legyen velünk,meg fontosabb neki a másik család,akkor meg van sértődve.Szombaton sógórnőm vigyázott a gyerekekre,nekünk más elfoglaltságunk volt,elmentem a páromnak segiteni és mikor visszaértünk a gyerekekhez,szinte egyik se foglalkozott velem és erre a párom azt mondta:"Látod,nem is hiányoztál nekik!"a sógórnőm füle hallatára és ez engem nagyon sziven ütött,ezzel még jobban "lovat ad" a sógórnőm alá.Rosszul éreztem magam,meg egy sz@r anyának.Ennyi csalódás után ti a párotokkal maradnátok még?
2011. ápr. 11. 06:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy amikor ott vagyunk anyósnál,szinte senki nem beszél velem-páromon kivül-meg néha anyós,de ő se mindig.Após már nem él,de vele sem volt rózsás a kapcsolatom,sőt...Ő is keverte a dolgokat elég rendesen.Én csak a gyerekek miatt megyek el,meg legalább olyankor "látszólag" együtt vagyunk négyen.
2011. ápr. 11. 06:20
 2/7 anonim ***** válasza:

én komolyan elgondolkodnék azon, hogy érdemes-e így együtt maradni a párommal. Elvileg ti külön család vagytok, de ezt a párod nem érti meg valamiért. Bele fogsz őrülni, ha ez így marad. Beszélj a pároddal, ha nem működik, gondolj arra, hogy megéri-e együtt lenni vele, hiába a gyerekek apja. A gyerekeknek sem jó, ők megérzik, hogy valami nincsen rendben.

Mikor anyuék elváltak gyerekkoromban, én örültem neki, mert lett egy nyugodt életünk, anya is megnyugodott, ezáltal rendeződtek a dolgok. És nem vagy sz@r anya!!

2011. ápr. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon ritka, hogy valaki zökkenőmentesen be tud illeszkedni a párja családjába,pláne ha más az értékrend. Legtöbben eltűrik egymást, s a találkozásokkor igyekszenek diplomatikusan viselkedni.De szerintem a házastársnak - bár szeretheti szüleit, testvérét-a párja, gyermekei mellé kell állnia, s "nevelni" a szüleit, tudtukra adva, hogy őt nem lehet manipulálni. Igen, a sógornők általában rivalizálnak.Attól nem kell félned, hogy a gyerekek átpártolnak, te mindig édesanyjuk maradsz, csak érdekesbb a nagynéni, pláne, ha mindig szép és jó alkalommal találkoznak.

Szerintem egy komoly beszélgetés segíthetne a pároddal, ahol nem hisztisen, de nagyon határozottan elmondod az érzéseidet. El nem szakíthatod a párodat, hisz ez embertelenség volna,végül is az édesanyja. De neki kell velük beszélni, miért veszélyeztetik a házasságát, ha nem viselkednek veled normálisan. Te is vedd fel velük a diplomatikus arculatod: szeretni nem kell őket, de a férjeddel a családját is választottad. A sógornődet meg értsd meg: néhány órára hiheti, hogy anya, de te meg VALÓBAN az vagy. Én nem vagyok híve a válásnak, mert nem biztos, hogy egy új partner jobb lesz, s végül is valamikor szerethetted a párodat, akkor inkább javíts a dolgokon, s szóból ért az ember, tehát beszélgetni kell! De nem veszekedve: inkább csendben és határozottan, s kicsi rájátszva is, hogy elkeseredetten. Hogy felébredjen irántad benne a lelkifurdalás. És a te családod hogyan viselkedik a pároddal? Fiúknak tekintik?

2011. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én otthagynám.
2011. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért is kellene különválnotok? Az írod megy az anyjához, teszi a dolgát? Miért baj az ha ilyen példát mutat a gyerekének?

Azt írod, hogy nem szólnak hozzád. Te próbálsz beszélgetni, témát keresni velük? Valószínű ők ugyanazt látják, nem beszélsz velük.

Az egyáltalán nem baj, ha elvannak a gyerekek a sógornőddel, anyóssal. Néha igen jól jön ha valaki vigyáz rájuk. És az sem baj, ha addig nem hisztiznek toporzékolva, amig vissza nem mész. Nem hiányzol nekik, de ez csak időleges.

2011. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írod: ha ott vagyunk az anyóséknál, szinte senki nem beszélget veled, néha a férjed szól hozzád, meg néha az anyós....

Ha a sógornőd a gyermekeidet dajkálja, akkor még kinek kellene szólnia hozzád a férjeden és anyóson kívül?


Egy kicsit gondolkozz el a válaszon. Egy kicsit gondolkozz el azon is, hogy vajon miért alakultak így a dolgok? Lehet, hogy ők viszont azt várják, hogy te közeledj hozzájuk, te légy az, aki beszélgetésbe elegyedik velük? Hiszen te vagy az, aki "kívülről" bekerültél az ő családjukba.


Mindent megtettél-e azért, hogy befogadjanak, vagy még azóta is azt várod (lelked mélyén), hogy ők "ugráljanak" körülötted? Biztos, hogy csak bennük van a hiba?

2011. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél még egy próbát, mert a gyerekeknek 1 apja van, nem lesz másik, egyedül élni meg nem olyan jó ám 2 gyerekkel! Akkor már ennyi segítséged sem lesz, és ennyit sem fognak szólni hozzád! Ha mentek anyóshoz, próbálj beszélni, és nem észrevenni, ha nem figyelnek, nem kapcsolódnak be kezdetben. Lehet, hogy egyszerűen ilyenek, nem barátkozósak, ne vedd mindjárt magadra! Ha több alkalom után sem kapcsolódnak be a beszélgetésbe, le kell nyelni ezt a békát. Pároddal ülj le beszélgetni, mondd el, mi az, ami nem jó neked, mert lehet, ő észre sem veszi. Hogy a gyerekek nem csüngtek rögtön a nyakadba,nem hisztiztek, az azt jelenti, megbíznak benned, tudták, hogy úgyis jössz, és szereted őket, nem kell állandóan megharcolniuk érted. Annak meg örülj, hogy néha van kire bíznod a gyerekeket, mit szólnál, ha le sem sz@rnák őket, ilyen is van, sok.
2011. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!