Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elvállalnátok?

Mit tegyek? Elvállalnátok?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok az egyetemen. A szakom olyan, hogy tele van gyakorlati órával, már most rengeteg szemináriumom van, pedig még nem is választottunk szakirányt..nézegetem mindig a diákmunka ajánlatokat, de pl. egy 490Ft-os szórólapozásért nekem nem éri meg ellógni egy napot a suliból. Van diákhitelem, plusz a szüleim minimálisan támogatnak, kolis vagyok, éppcsak, de kijövök a pénzemből.


Most kaptam egy ajánlatot, ami számomra nagyon érdekes területen zajló munka: reptér, check-in. 3 műszakos, 6-14-ig 630, 14-22-ig 720, 22-6-ig 830 forintos órabérrel.


Szerintem ez nagyon jó, a munka is, és a fizetés is.


Viszont vannak aggályaim:


-nem fogok tudni bejárni minden gyakorlatomra (a műszakbeosztást informatikai rendszer végzi, betartása kötelező, nem igazán lehet variálni)

-ha be is járnék, nem készítene ki nagyon a 3 műszak? pl. éjszakázás után zh-t írni nagyon meredek (vizsgaidőszakban sem vagyok képes éjszaka tanulni, nem tudom hogy bírnám..)


Viszont jövőre kérhetnék egyéni tanrendet, és akkor ez nem lenne probléma.


Heti minimum 20 órát kell vállalni, ez legrosszabb esetben is havi 50 ezer, ami nem kevés plusz, ráadásul szerintem az önéletrajzomban is jól mutat egy ilyen munka, és tényleg érdekel (bár teljesen mást tanulok).


Ti mit tennétek? Bírnám? Vágjak bele?


2011. ápr. 6. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg jo munka foleg egy diaknak, de nem var meg? Nem tudsz kesobb jelenkezni, amikor mar nem lesz ennyi gyakod? Talan egyeni tanrend idoszakosan kisegithet (azt sem lehet minden szemeszterre kerni) vagy menj at levelezore es akkor dolgozhatnal teljes munkaidoben. 3 muszak ilyen orakkal nagyon nehez lesz a suli mellett.
2011. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eleve diákokat kerestek, úgyhogy nem hiszem, hogy főállásban is alkalmaznak...megkérdeztem, mostanában van csak felvétel :(
2011. ápr. 6. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne valald.

Inkabb majd nyaron valalj diakmunkat, a megtakaritott penzt tedd felre es majd abbol boldogulsz.

A tanulas a fontosabb most.

2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Es ha leszerzodsz, ott hagyhatod probaido alatt barmikor, nem? Szoval ha nem megy, meg ott tudod hagyni. Ugyis kiderul 1-2 het utan, hogy megy-e. Sok mulik rajtad, igy nem tudjuk megmondani, hogy birnad-e. Neked kell ismerni magadat. En tuti, hogy nem birtam volna. Igaz, 3 szakos voltam az egyetemen, de az mas, mint a munkahely, ott mar komoly kotelezettsegek vannak, nem lehet hibazni, 3 muszak...a helyedben nagyon meggondolnam, nehogy beleroppanj.
2011. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám el, kivéve, ha éheznék és egy üveg ásványvízre se lenne pénzem.


A legrosszabb az egészben a 3 műszak. A legtöbben nem bírják hosszú távon, nem is egészséges, teljesen kimeríti a szervezetet.


DE egy próbát lehet, hogy mégis megér (főleg, hogy érdekel a dolog), amennyiben nincs határozott időre szóló szerződés és bármikor felmondhatnál. Persze ezt nem kell a munkáltatónak előadni...

Ha nem bírnád, legrosszabb esetben kilépsz.

2011. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerződés függő. Ha van próbaidő akkor vállalnám, megnézném bírom e vagy sem, ha megvan rá a lehetőségem, hogy vissza lépjek.
2011. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!